Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Vali Salih Ayhan, uzun süredir üzerinde çalışılan ve ilimiz turizmine yeni bir soluk getireceği düşünülen “Kültür ve Turizm Sivas” projesinin detaylarını açıkladı. Turizm Haftası etkinliklerinin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Elimizdeki mevcut müzeleri daha işlevsel hale getireceğiz. Bunlara ilaveten de tematik müzeler kuracağız. Nedir bunlar? Gastronomi Müzesi, Sanayi Mektebi Müzesi gibi. Mevcut müzeleri de hayatın içerisine katacağız. Bu şekilde müze denince ilk akla gelen il Sivas olacak” dedi.
Tarih: 16.4.2019 07:00:03

FATİH TABUR

15-22 Nisan Turizm Haftası kutlama programı dün Şems-i Sivasî İl Halk  Kütüphanesi Sergi Salonu´nda Hamdi Öner´in “Sivas ve Çevresi Kişisel Resim Sergisi” ile açıldı. Serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Teoman Karaca´nın yanı sıra çok sayıda  il protokolü ve öğrenci katıldı.

Vali Ayhan ve beraberindekiler sergide bulunan eserleri inceledikten sonra Şems-i Sivasî İl Halk  Kütüphanesi Konferans Salonu´na geçti.

Uzun süredir üzerinde çalışılan ve ilimiz turizmine yeni bir soluk getireceği düşünülen “Kültür ve Turizm Sivas” projesinin açıklandığı program, saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

“MÜZELERİMİZİ TANITACAĞIZ”

Programın açılış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Vekili Teoman Karaca gerçekleştirdi. Turizm konusunda birtakım eylem planları hazırladıklarını ifade eden Müdür Vekili Karaca, “Bu eylem planları çerçevesinde çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bu hafta kapsamında okullarda çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Müzelerimizi tanıtacağız, konserlerimiz olacak. Emirhan Kayalıkları´nın tanıtımını yapacağız. Bu hususta bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sivas´ın kültür ve turizm alanında önemli bir merkez olduğunu belirten Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Bugün gerek doğal güzelliklerimiz, gerek tarihi güzelliklerimiz, gerekse şehrimize son dönemde kazandırılan eserlerle birlikte bu değerleri ekonomik anlamda kazanca dönüştürebilirsek önemli manada katkı sağlamış olacağız. Sıcak Çermik, Yıldız Dağı, Divriği Ulu Camii, Kangal Balıklı Kaplıca, yaylalarımız, şehir merkezindeki tarihi kent meydanımız ve tarihi eserlerimizin tanıtımını yapabildiğimiz zaman Sivas´ın kalkınması noktasında önemli yol almış olacağız” diye konuştu.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi´nin faaliyete geçmesiyle birlikte Sivas´ın turizm alanında önemli mesafe alacağına vurgu yapan Bilgin, Turizm Haftası kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin şehrin kültür ve turizmine katkı sağlamasını temenni etti.

Başkan Bilgin´in ardından konuşan Vali Salih Ayhan ise “Kültür ve Turizm Sivas” projesinin detayları hakkında bilgi verdi. 

“KENDİMİZİ YENİLEMELİYİZ”

Sivas´ta yaklaşık 4 aydır birçok sektöre yönelik çalışma başlattıklarının altını çizen Vali Ayhan, “Eğitimden başladık, gençlik spordan devam ettik. Sosyal politikalar anlamında projeler başlattık. Projeleri aşama aşama tematik bir çalışma konseptiyle ele alarak tüm alanlara dokunmaya çalışıyoruz. Şehrimizin kültürel zenginliklerini gün yüzüne çıkarmak zorundayız. Yeni dönemde üç sacayağımız var. Bunlar çok önemli. Her türlü rutin çalışmalarımız devam edecek ama idarecilerimizin ve kurumlarımızın ana rotası 3 sektör. Bunlar sanayi, tarım ve turizm. Turizmi çok çok önemsediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum. Kültürel değerlerle turizm potansiyelini ekonomiye dönüştürebiliyor muyuz? Yaptığımız bir çalışmanın sonucuna göre Sivas´ta 500 bin civarında bir iç turizm var. Bu da sıla turizmi. Yani gurbetçilerimizin geldiği, kaldığı konakladığı bir turizm. Bu da çok kıymetli ama turizmde iyi bir noktada mıyız? Kesinlikle hayır. Eksiğimiz var. Türkiye´nin değişim moduna uygun bir şekilde kendimizi yenilemeliyiz” dedi.

HEDEF, 1 MİLYON TURİST

Vali Ayhan, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Kavşak noktasında olmamıza rağmen, elimizde çok sayıda hazine olmasına rağmen turizmde iyi bir notada değiliz. 2018´de en az 1 milyon turist gelmesi lazımdı, bu sene hedefimizin ise en az 1,5 milyon olması lazımdı. Ama biz bu sene inşallah 1 milyon turist hedefi ile başlayacağız. İlerleyen dönemde de  artırarak bunu devam ettireceğimize inanıyorum.”

“ETKİN ŞEKİLDE KULLANMIYORUZ”

“Kültür ve Turizm Sivas” kapsamında 50 adet proje çıkardıklarını belirten Vali Ayhan, “Çok küçük dokunuşlarla çok büyük neticeler alacağız. Sadece sektörü domine ederek, önünde giderek Sivas´ın iyi bir noktaya geleceğini düşünüyoruz.  Kültür ve Turizm Sivas projesi kapsamında ‘Müze Kenti Sivas´ dedik. Elimizdeki mevcut müzeleri daha işlevsel hale getireceğiz. Bunlara ilaveten de tematik müzeler kuracağız. Nedir bunlar? Savaş Atları Müzesi, Gastronomi Müzesi ve Sanayi Mektebi Müzesi gibi. Mevcut müzeleri de hayatın içerisine katacağız.  Bu şekilde müze denince ilk akla gelen il Sivas olacak. Komşu illerimizden birisinde merkezde 13 müze var. Bizde 4 müze var. Bunları da çok aktif, etkin bir şekilde kullanmıyoruz. Bu çok önemli” açıklamasında bulundu.

“KONUŞMAKTAN KORKMAYACAĞIZ”

“Turizmde faaliyet gösteren tüm paydaşlarımızla birlikte Turizm Platformu oluşturacağız” diyen Vali Ayhan, “Turizmle ilgili gelişen ve değişen dünyadan Sivas´ın da nasiplenmesi gerektiğini hep beraber konuşacağız. Konuşmaktan korkmayacağız. Turizm alanında faaliyet gösteren bütün kurumlarımız da kendisini bu şekilde dizayn edecek. Paydaşlarımızla beraber ortak bir rota belirleyeceğiz ve turizmde iyi bir noktaya hep beraber geleceğiz. İlk konseptimiz de Müzeler Kenti Sivas olacak. Mesela Tarım Müzesi kuracağız. Kış turizminde iyi bir noktaya geldik ama konaklama ve tanıtım anlamında eksiğimiz var. Yıldız Dağı Kayak Merkezimizi 12 aya yayacak şekilde bir çalışma yapacağız. Ulusal ve uluslararası  yarışmalara ve organizasyonlara ev sahipliği yapacak bir yapıya büründüreceğiz. Doğa turizmi bir diğer başlık. Müthiş bir doğamız var. Göllerimiz, yaylalarımız var. Emirhan Kayalıkları gibi bir değerimiz var. Bunları da bir portalın içerisine alacağız ve Sivas´ın gündemine taşıyacağız” diye konuştu.

OSMAN AĞA KONAĞI

SİVAS´IN HAFIZASI OLACAK

Hemşehri turizminin önemine vurgu yapan Vali Ayhan, “Şu an ilimizde yazın ekonominin canlı olmasının en önemli sebeplerinden birisi hemşehrilerimizin Sivas´ta olması. Bunu daha da artırmamız lazım. Sivaslıların yoğun olarak yaşadığı yerlerde derneklerimizle, vakıflarımızla iyi bir bağlantı kurarak hemşehrilerimizin yaz planlarını Sivas´ta yapmalarını sağlayacağız. Bunun ilk ayağı da Ağustos ayında yapacağımız Gardaşlık Festivali olacak. Hemşehrilerimizin yaz programlarını burada yapmasını sağlayacağız. Turizme katkı sağlayacak çok sayıda el sanatlarımız var. Bunları canlandıracağımız güzel bir mekan konsepti ile beraber El Sanatları Çarşısını yaparak herkesin uğrak yerlerinden birisi olmasını sağlayacağız. Osman Ağa Konağı´na bir konsept vereceğiz. Projeyi İbrahim Yasak Bey takip ediyor. Burasını Sivas´ın hafızası yapmak istiyoruz. Bu konağı Sivaslıların aradığı her şeyi bulabileceği bir mekân haline getireceğiz. Kültürel faaliyetlerin merkezi olacak. Sivas Kitaplığı kuracağız. Kültürel faaliyetlerin, sohbetlerin olduğu; çay ikramlarının olduğu Kıraat Meclisi olacak” ifadelerini kullandı.

“MERAKÜM´Ü TURİZMİN UĞRAK

YERLERİNDEN BİRİSİ YAPACAĞIZ”

“Kültür ve Turizm Sivas” kapsamında Kangal Köpeği Üretim Merkezi ve Showroom projesini hayata geçireceklerini belirten  Vali Ayhan, “Bu projeyi çok önemsiyorum. Meraküm´ü turizmin uğrak yerlerinden birisi yapacağız. Kangal Köpeği gibi güzel bir değerimiz var. Hayvan severlerin arzu ettiği tüm materyallerin olduğu bir mekan haline getireceğiz. Bununla ilgili çalışmamız bir noktaya geldi. En somut işlerimizden birisi de bu olacak. Bu kadar kültürel değerleri olan bir ilin bundan nasiplenmemesi mümkün değil. Yüksel hızlı tren bu şehre çok büyük şeyler kazandıracak. Buna hazır olmamız lazım. Haralar Bölgesi Sivas´ın en yoğun ve en hareketli yerlerinden birisi olacak. Orada organik ürünler için satış yeri yaparak turizmde ürettiğimiz değerlerimizi teşhir edip satacağız. Haralar´daki tarihi binaların restorasyonunu yapıp bütün binalara fonksiyon vereceğiz. Geleneksel ata sporlarının merkezi olacak. Gereken sosyal dokuyu vereceğiz ve izcilik kamplarını orada barındıracağız” şeklinde konuştu.

“SÖYLEM BİTTİ, EYLEM ZAMANI”

Turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaların kendisini gelişen dünyaya göre dizayn etmesi gerektiğinin altını çizen Vali Ayhan, “Kurumlar olarak buna destek olacağız. Teşvikleri anlatacağız.  Bu şehre para girecek mekanizmaları kurmamız lazım. Kuramadığınız takdirde kendi kendimize söyleriz, okullarda materyal dağıtmaktan öteye gidemeyiz.  Ekonomiye turizm gibi doğrudan katkısı olan başka bir sektör yoktur. Turizm, bacasız sanayi. Bu kapsamda 50´ye yakın somut projemiz var. Kısa, orta ve uzun vadeli çalışma takvimimiz var. Sisteme ne sokacağız, çıktısı ne olacak? Her şey somut, ‘ecek´, ‘acak´ değil. Söylem bitti, eylem zamanının geldiğini özellikle ifade etmek istiyorum. Turizmde sıçrama yapacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Vali Ayhan´ın konuşmasının ardından “Turizmde Sivas” konulu panel gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suavi Ahipaşaoğlu, Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Genel Jeoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve UNESCO Türkiye Doğa Bilimleri Milli Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Nazire Özgen Erdem, Arkeolog Atılgan Kaya, Turizm İşletmecisi Şemsettin Yolalan ve TÜRSAB İl Temsilcisi Mustafa Gülmez katıldı. 

/resimler/2019-4/15/1550182296701.jpg

/resimler/2019-4/15/1550348859496.jpg

/resimler/2019-4/15/1550539172468.jpgVideo Tarihi: 15.4.2019 16:13:55
Kaynak: İRADE

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2020 yılına ilişkin konut satış istatistiklerinin açıklandığını ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; verilerin ilimiz açısından sevindirici olduğunu dile getirdi. Sivas´ta 2020 yılında koronavirüse rağmen konut satışlarının 719 adet arttığını belirten Çayır; “Gayrimenkul en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini sürdürüyor” değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken; “Ülkede şu an birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermemiz gerekir, hükümetimize destek vermek gerekir. Siyasette ayrımı bırakıp hep beraber aynı yolda, aynı gemide olduğumuzu düşünmek lazım” dedi.
Faiz Oranları Düşürülmeli
Faiz Oranları Düşürülmeli
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarların sorunlarını Demiröz´e ileten Köksal, “Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredilerin vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir” dedi.
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sivas Adliyesini ziyaret ederek personellerle bir araya geldi. Ziyaretlerde konuşan Başkan Bilgin, “Biz şehrimize hizmet etmekle görevliyiz. Sultan Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirebilmek, bu şehirde yaşayan hemşehrilerimizi daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvende hissettiği her alanda bir şehir oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Bunu yaparken de tek derdimiz milletimizin beklediği hizmetleri bu şehre kazandırmak” dedi.
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
2020 yılında; kırsal alt yapıya 4 milyon 876 bin TL, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen onarım çalışmaları ile yeni okulların yapımına ise 26 milyon 676 bin TL olmak üzere Şarkışla ilçesine toplam 31 milyon 552 bin TL harcama yapıldı.
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
Başkent Grup Ecza Deposu´nun Sivas Bölge sorumlusu Ali Kaplan çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Tokat, Amasya, Samsun, Erzincan, Erzurum ve Ağrı illeri bize bağlı. Sivas´ta ve bu şehirlerde faaliyet gösteren eczanelere hizmet veriyoruz ve Sivas´ta 5 kişilik istihdam sağlıyoruz” dedi.
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
AK Parti Sivas 7. Olağan İl Kongresi´ne katılmak üzere şehrimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz; Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ´ı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin konuşan Başkan Çetindağ; “Sayın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz´den Demirağ OSB´de tarıma dayalı sanayinin kurulması noktasında altyapının hazırlanmasını ve ilimizin 6. Bölge´ye alınarak teşvikte hak ettiği konuma getirilmesini istedik” dedi.
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
Sivas´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 140 köy yolu araç ulaşımına kapandı.
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Sivas´ın Ulaş ilçesinde Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünce başlatılan kampanyayla öğrencilere kitap desteğinde bulunuldu.
Omuz Omuza Kar Kürediler
Omuz Omuza Kar Kürediler
Sivas´ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen kent merkezini gezinen Vali Salih Ayhan ve Başkan Hilmi Bilgin, kar temizleme ekiplerini ziyaret ederek kar küredi.
8 Araç Mahsur Kaldı
8 Araç Mahsur Kaldı
Sivas´ın Gemerek ilçesinde Sivas-Kayseri karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle 8 araç mahsur kaldı.
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Sivas´ta akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi.
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
Sivas´ta ilk Covid-19 aşısı Sivas Numune Hastanesinde Başhekim Kenan Kaygusuz´a yapıldı.
İlk Kez Kar Gördüler
İlk Kez Kar Gördüler
Sivas´ta uzun süredir beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Beyaza bürünen kent meydanında kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
AK Parti Sivas İl Başkanlığı´nın 7´nci Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Hakan Aksu ile yola devam kararının alındığı kongreye online olarak katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste ezici bir çoğunluk olarak temsil edilecek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini tekrar kazanacağız. Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir” dedi.
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Sivas´ta ele geçirilen 283 adet gümrük kaçağı kol saati ve 391 adet cüzdana el konuldu.
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Sivas´ta yaklaşık 30 çocuk kumbarasında biriktirdiği paralarla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına mont ve bot yardımı yapıyor.
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken; Taşhan çevresindeki koruma alanı sınırının daraltılması noktasında Başkan Bilgin´den destek istedi.
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Tiyatro Kiraz “Hayat Üniversitesi” adlı oyun Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) sahnesinde oyun 14 -15 Ocak tarihlerinde seyirciyle buluşacak.
  Meslek Liseleri Tasarlayacak
Meslek Liseleri Tasarlayacak
İlimizde 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde yenilenecek olan 140 öğretmen odasını meslek liseleri tasarlayacak.
İhtiyaçlılara Dev Destek
İhtiyaçlılara Dev Destek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; geçtiğimiz yıl korona virüs salgınının başladığı Mart ayından 31 Aralık 2020 tarihine kadar olan süreçte ilimizde Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında ihtiyaçlılara 174 milyon 146 bin 767 lira ödeme yapıldığını açıkladı.
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
Sivaslı hemşehrimiz Selamet Ağaoğulları, Hayat Ağacı Derneğine 34 bin 40 TL değerinde gıda kolisi gönderdi. İçerisinde çay, şeker, sıvı yağ, zeytin, salça gibi temel gıda maddelerinden oluşan koliler ihtiyaçlılara dağıtılacak.
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olan Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetemize ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Demirgil, “Yerel basının hem bizler tarafından hem de devlet tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Gerçekten bu süreçte sizde çok zor durumdasınız” dedi.
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Derneği´nin Kurucu Başkanı Muhittin Karahan ve kurucu üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Bilgin, “Derneğin kurucularına, yöneticilerine ve üyelerine başarılar diliyorum” dedi.
Test Üretimi Başlayacak
Test Üretimi Başlayacak
Valiliğin himayesinde, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesinin ortaklığında kurulan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ne (SİVTAŞ) ait yem fabrikasında test üretimleri bu ay içerisinde başlayacak. İlimizde tarım ve hayvancılığa büyük katkı sunması beklenen yem fabrikasında seri üretime ise Şubat ayında geçilecek.
Havadan Görüntülendiler--Video
Havadan Görüntülendiler--Video
Sivas´ta doğada nadir olarak görülen yaban keçileri drone ile havadan görüntülendi
Korkutan Yangın—Video
Korkutan Yangın—Video
Sivas´ın Suşehri ilçesinde PVC yüklü tırla, LNG tanklı tankerin çarpıştığı kaza sonrası çıkan yangın paniğe neden oldu. Korkutan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı
Uzmandan Kritik Uyarı
Uzmandan Kritik Uyarı
Sivas´ta Covid-19 hastalığını atlatan iki hastada ani işitme kaybı görüldü. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Adnan Ekinci, Covid-19 sonrası yaşanabilecek işitme kaybına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Sivas´ta otomobil sürücüsü yan koltuktaki su şişesini düzeltirken direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki araçlara çarptı. Üç aracın karıştığı kazada kimse yaralanmadı.
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
TOBB Vergi Komisyonu Başkanı ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize ziyarette bulundu.
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4