EĞİTİM 28.12.2018 07:00:10 0

Öğrenciler İş Kaygısı Çekmeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla Resmi Gazete´de yayımlanan kararla Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü´ne Prof. Dr. Mehmet Kul atandı. Şu an Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Böl

Fatih TABUR

İlimize ?Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi? adı ile kurulacak olan ikinci devlet üniversitesinin yeni rektörü dün açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla Resmi Gazete´de yayımlanan kararla Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü´ne Prof. Dr. Mehmet Kul atandı.

Şu an Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Üretim Metalurjisi Anabilim Dalı Başkanlığı ile İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (CÜTAM) Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Kul, rektör olarak atanmasının ardından ilk açıklamasını gazetemize yaptı.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nde verecekleri eğitimle öğrencileri donanımlı hale getireceklerini dile getiren Kul, elbirliğiyle Sivas´ın kalkınmasına katkı sunacaklarını ifade etti.

Kurucu Rektör Prof. Dr. Kul; ?İnşallah Allah; Sivas´ımıza, memleketimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip eder. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi mezunları iş kaygısı çekmeyecek inşallah. Düşüncemiz, hayalimizdeki üniversite bu. Öyle bir eğitim verilecek ki buradan mezun olan öğrencilerimiz  inşallah iş kaygısı çekmeyecek. O derece iyi bir eğitimden geçmelerini düşünüyoruz. Ona göre programların oluşturulmasını planlıyoruz. Aynı  zamanda da sanayinin ve teknolojinin Sivas´ta gelişmesini sağlayacak bir üniversite olması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bu tabii ki Sivas´ımızın desteğiyle olacak. Siyasi büyüklerimizin, mülki amirlerimizin desteğiyle hep beraber en kısa sürede bu işlere başlayacağız. En kısa sürede de bu hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız? dedi.

Diriliş bölgesine kurulması düşünülen yeni üniversitede Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi, Sivas Meslek Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü yer alacak.

/resimler/2018-12/27/1658478822740.jpg