GÜNDEM 26.02.2021 07:00:00 0

Öğrenciler Ödüllendirildi

“Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrim İçi Buluşuyor" kapsamında girdikleri çevrim içi derslerde dereceye elde eden öğrenciler hediyelerini İl Müftüsü Yusuf Akkuş’tan aldı.

Hayrullah AĞKAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrim İçi Buluşuyor" Projesi ile din görevlileri ara tatilde çocuklarla buluştu. Programlarda din görevlileri çocuklara namaz duaları ve surelerini ezberleterek puanlar verdi. Puanlamada dereceye giren ilk 3 ve ilk 50 öğrenciye İl Müftülüğü tarafından hediyeler verildi.

Tüm ezberleri yaparak ilk 3’e giren öğrencileri İl Müftüsü Yusuf Akkuş makamında ağırlayarak hediyelerini takdim etti. Burada bir konuşma yapan Müftü Akkuş, “Çocuklar, milletlerin ve toplumların geleceğini şekillendiren en önemli unsurdur. Bir milletin sağlam temeller üzerinde yükselmesinin, o milletin çocuklarının inanç ve medeniyet değerleri ekseninde yetiştirilmesiyle yakın ilişkisi vardır” diye konuştu.

Müftü Akkuş daha sonra 1’inci olan Ömer Akif İnan, 2’nci olan Emre Öztekin ve 3’üncü olan Yunus Emre Aktaş’a hediyelerini takdim ederek din görevlilerine teşekkür etti.