GÜNDEM 30.10.2020 07:00:00 0

Organ Bağışla Hayat Kurtar

Medicana Sağlık Grubu tarafından bu sene 6.´sı düzenlenen ?Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life´ etkinliği gerçekleştirilecek.

Oğuzhan SARZEP

Medicana Sağlık Grubu tarafından bu sene 6.´sı düzenlenen ?Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life´ etkinliği, 30 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlikle organ bağışı konusundaki farkındalığın artırılması amaçlanıyor.

Etkinlik hakkında bilgilendirme yapan Medicana hastanesi, hedefleri hakkında da bilgiler verdi. Yapılan açıklamada, ?Koronavirüs pandemisi nedeniyle sanal olarak yapılacak olan koşu için zaman ve parkur seçimi katılımcılara bırakılacak. Etkinlik, 30 Ekim-1 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Zorlu pandemi koşullarına rağmen organ bağışının önemine dikkat etmek isteyen çok sayıda katılımcı ile geleneksel Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life etkinliği devam edecek. 2014 yılından itibaren büyük bir katılımcı kitlesi ile yapılan etkinlik, pandemi şartlarına uygun olarak dijital platforma taşındı. Yarışa katılmak isteyen katılımcılar www.runforlife.com.tr sitesi üzerinden koşuya kayıt olabilir. Türkiye´nin  her noktasından katılımın sağlanabileceği bu koşu etkinliğine kayıt olmak tamamen ücretsizdir.  Bu yıl, koşu ilk kez uluslararası katılıma da açıldı. Dünyanın diğer ülkelerinden de bu anlamlı hedef için koşmak isteyen kişiler, kayıt yaptırıp koşabilecekler. Etkinliğe kayıt olan katılımcılar; yarış öncesinde göğüs numarası, yarış tişörtü ve hijyen setinden oluşan yarış kitini Medicana Hastanelerinden 29-30 Ekim tarihlerinde  alabilecekler? denildi.