SPOR 31.12.2020 07:00:00 0

Otyakmaz´dan Hakan´a Destek

Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Süper Lig´in 15. haftasında oynanan Beşiktaş maçında kırmızı kart gören deneyimli orta saha oyuncusu Hakan Arslan´a destek verdi.

OĞUZHAN SARZEP

Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş maçında yaşanan tartışmalı taç pozisyonu ve takım kaptanı Hakan Arslan´ın hakem ile girdiği diyalog hakkında konuştu.

Yazılı açıklama yapan Otyakmaz, Sivasspor camiasının hakem hatalarından dolayı agresifleştiğini söyleyerek, ?Sivasspor camiasında ?Sivasspor´un hakkı yeniyor´ algısı taraftarımızı ve sporcularımızı agresifleştiriyor ve kötü niyetli kişileri de manipülasyonuna açık hale getiriyor. Bu algının oluşmasına sebep olanları göreve davet ediyor ve özlem duyduğumuz adil, imtiyazsız ve güven duyulan düzene kavuşmayı umutla bekliyoruz. Son zamanlarda giderek artan bu algı, takım kaptanımız Hakan Arslan´ı da bu duruma getirdi. O an kendisine gösterilen fotoğraf haklılığının kendince ispatıydı. Göz göre göre hakkımız yeniyordu. Hakan Arslan´ın kesinlikle öfkesini kontrol etmesi gerekiyordu. Ancak ikinci sarı kartı ve kırmızıyı gösterirken yüz ifadesinden hakem Arda Kardeşler´in de öfkesini kontrol edemediğini görmek bizi oldukça şaşırttı. Maçı sakin bir şekilde yönetmesi gereken hakem böyle yaparsa hakkı yenildiğini düşünen Hakan Arslan neler yapmaz ki? Gördüğü kart ve yaptığı hareketin futbola yakışmadığından dolayı kaptanımıza mutlaka ceza verilecektir. Ancak Hakan´ı bu noktaya getiren sebepleri biliyoruz. Onu anlıyor, mücadelesini takdir ediyor ve onu seviyoruz? dedi.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ