GÜNDEM 6.12.2021 07:00:00 0

Özel Öğrencilerin Gösterisine Tam Not

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim gören özel eğitim öğrencileri tarafından hazırlanan program büyük beğeni topladı.

Fatih TABUR

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim gören özel eğitim öğrencileri tarafından program düzenlendi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Şube Müdürü Resul Çatal, özel eğitim okullarının idarecileri, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Aslan, program öncesinde Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, El Sanatları Teknolojisi ve Metal Teknolojisi öğrenci ve öğretmenlerince hazırlanan çalışmaların yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi. Açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen Aslan, sergiyi gezerek öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Aslan, daha sonra özel eğitim öğrencilerine çiçek takdim ederek 3Aralık Dünya Engelliler Günü'nü tebrik etti.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı  ile başlayan programda Okul Müdürü Enver Yıldız kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Yıldız'ın ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, özel öğrencilerin eğitimleri ve sosyal hayata adapte olmaları noktasında önemli çalışmalar yapıldığına vurgu yaptı.

BİZİM İŞİTMEDİKLERİMİZİ SİZ YÜREĞİNİZLE İŞİTİRSİNİZ

Öğrencilere hitap eden Aslan; "Her çocuk özeldir. Ama siz daha özelsiniz. Siz gönlünüzle, yüreğinizle insanları görürsünüz. Siz iyilikten yanasınız, insanı anlarsınız. Siz yufka yüreklisiniz. Onun için siz bizim için özelsiniz. Bizim görmediklerimizi siz gönlünüzle görürsünüz. Bizim işitmediklerimizi siz yüreğinizle işitirsiniz. Sizler bizim çiçeklerimizsiniz" ifadelerini kullandı.

Aslan, programın düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.

Aslan'ın konuşmasının ardından okul tanıtım videosu gösterime sunuldu. Daha sonra öğrenciler tarafından şiir dinletisi gerçekleştirildi. Ardından öğrenci ve öğretmenlerin katkıları ile hazırlanan kamu spotu gösterime sunuldu. Müzik dinletisi, nostalji klibi ve şiir dinletisi ile devam eden program özel öğrencilerden oluşan folklor ekibinin gösterisi ile sona erdi.

Programın ardından öğrenci ve öğretmenleri tebrik eden Aslan, "Hayatımda izlediğim en güzel programlardan biriydi. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.