SPOR 24.10.2020 07:00:00 0

?Play-Off Heyecanı Yaşatacağız?

Sivas Belediyespor´da kulüp başkanı Hakan Genç, bu sezon 2. Lig´de Play-Off oynamayı hedeflediklerini söyledi. Genç, ?Ben bu şehre, bu kulüpte bir kez daha Play-Off heyecanı yaşatmak istiyorum. Bunu da başaracak gücümüz ve yeteneğimiz var. Bizim takımımız

OĞUZHAN SARZEP

Sivas Belediyespor Kulüp Başkanı Hakan Genç, spor medyasıyla kahvaltıda bir araya geldi.  Muhsin Yazıcıoğlu Tesisleri´nde düzenlenen programa yerel gazete, ajans ve televizyonların temsilcileri katıldı.

Başkan Genç, futbol takımı, hentbol takımı ve kulübün hedefleri ile ilgili konuştu.

Geçen 5 haftayı değerlendiren Genç, ?2 tane deplasmanımız vardı. Bayburt maçımız pandemiden dolayı iptal oldu. En çok üzüldüğümüz maçlar, Pazar ve Van maçında kaybettik ama üzüldük. Takım tamamen stres kaynaklı kaybediyor. Normalde futbolcularla konuştuğunuz zaman ?Biz aslında şampiyonluk veya Play-Off için bir oluşum yaptık´ ve o ruhu da çocuklara verdik. Yönetim olarak da biz o ruhtayız. İlk haftalarda bazen bu tür sonuçlar alınabiliyor. İlk 5-6 hafta Süper Lig içinde geçerli diğer ligler için de geçerli. Takımlar birinci, ikinci oluyor. Bir bakıyorsun geri düşüşe geçiyor. Biz uzun vadeli ve istikrarlı bir başarı istiyoruz. Takım olarak biz ligi ilk 5´te bitireceğimize hem başkan olarak hem de yönetim olarak yürekten inanıyorum? dedi.

?İYİ BİR EKİBİMİZ VAR?

Bu sene hedeflerinin Play-Off oynamak olduğunu söyleyen Genç, ?Ben bu şehre, bu kulüpte bir kez daha Play-Off heyecanı yaşatmak istiyorum. Bunu da başaracak gücümüz ve yeteneğimiz var. Futbolcularımız gerçekten yetenekli. Sadece takım ruhunu yakalayamamış olabiliriz onu da birkaç hafta içerisinde göreceğiz. İlk birkaç hafta ile değerlendirme yapmamak lazım. Bizim takımımız bu ligde ilk 5 veya 6 da kesinlikle yer alacaktır. Çünkü basit bir takım değil, iyi bir ekibimiz var. Sivaslı futbolculara destek veriyoruz. Ben hiçbir şekilde olumsuz görmüyorum. Birkaç hafta içerisinde de akımın tam anlamıyla oturacağına inanıyorum? ifadesini kullandı.

?BİZ BU TAKIMIN ARKASINDA DURACAĞIZ?

Takımdan ve teknik direktör Özer Karadaş´tan memnun olduklarını da ifade eden Başkan Genç, ?Bu liglerde şöyle bir şey var, Bayburt maçımızı burada oynayıp almış olsak direk 10. sıradayız. Bu ligde 2 maç üst üste aldığınız zaman yeriniz 6-7 sıra değişiyor. Takımın gidişatını da bu haftalardan sonra biraz daha oturduğunu göreceksiniz. Hocamızdan da memnunuz şuanda, takımımızdan da memnunuz. Biz bu takımın arkasında duracağız. Başarı istiyoruz. Olumsuzluklar da yaşanabilir, futbol bu. Yaşandığı zaman da çözüm neyse ona göre kararlar alacağız? diye konuştu.

?KUPADA YÜKSELMEK İSTİYORUZ?

Ziraat Türkiye Kupasındaki hedeflerinin sorulması üzerine Genç, ?Ziraat Türkiye Kupasında da aynı şekilde gerçekten yükselmek istiyoruz. Çocukların hepsi buraya başarı için geldiler. Gerçekten bunu çok istiyorlar. Hepsiyle konuşuyorum, ?Başkanım Belediyespor bizim için bir şans, biz bu sene kendimizi çok farklı anlatacağız´ diye ifade ediyorlar. Ziraat Türkiye Kupasında da inşallah başarılı olacağız. Hedefimizde sadece başarı var. Biz basit bir takım değiliz? yanıtını verdi.

?HENTBOLDA AMACIMIZ LİGDE KALMAK?

Kulüp Başkanı Genç son olarak, hentbol kadınlar Süper Lig´inde mücadele eden takımlarının performansını da değerlendirerek, ?Hentbol´da Kastamonu maçı, İzmir maçı oynadık evimizde. Daha sonra Üsküdar maçı oynadık. Bunların hepsinde takımın mücadelesini ben binlerce kez ayakta alkışlarım. Bizim çocuklarımızın yaş ortalamaları daha küçük. Gençler belki Süper Lig´e göre daha az tecrübeliler ama mücadele anlamında çok iyi mücadele ediyorlar. Sivas Belediyespor´u başarıyla temsil ediyorlar. Bundan eminiz. Çünkü gittiğimiz bütün takımın hocaları veya yöneticileri şunu söylüyor, ?Gerçekten sizi tebrik ediyoruz´ diyor. Biz maçlarda çok farklı da yenilmiyoruz. Normal yenilgiler oluyor. Yaş ve fizik gücü çok önemli. Hentbolda amacımız ligde kalmak. Eğer bu yıl bunu başarırsak, diğer yıl daha farklı hedefler koyabiliriz önümüze. Ağırlıklı memleketimizin çocuğunun oynamasını istiyoruz? diye konuştu.