GÜNDEM 1.01.2019 07:00:00 0

Rektör Yıldız´dan Tam Destek--Video

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Mehmet Kul´a tebrik ziyaretinde bulundu.

FATİH TABUR

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın tensipleriyle Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Mehmet Kul´a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven ve Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Yekbaş da hazır bulundu.

?HER ZAMAN YANINIZDAYIZ?

Ziyarette konuşan Rektör Yıldız, ?Üniversitenin ilk yapılanması önemli. Allah kolaylıklar versin. Elbette yeni kurulan bir üniversitenin epey bir zorluğu olacaktır. Biz her zaman yanınızdayız, yapabileceğimiz ne varsa desteğe hazırız. Zaten bir çalışma başlamış ve yeni üniversitenin yeri de belli olmuştu. Üniversitemizin Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı´ndan da destek istendi. İkinci bir üniversitenin ilimizde olması önemli. Çünkü sınavlarımızda, tez izlemelerde, yüksek lisans ve doktora savunmalarında bir başka üniversiteden getirtiyorduk, bu açıdan da güzel olacak inşallah? dedi.

?YARDIMLARINIZ ÇOK ÖNEMLİ?

Ziyarette konuşan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ise  ?Sayın Hocam sizin samimiyetinize güveniyorum, önceki arkadaşlığımıza, dostluğumuza güveniyorum. Sizlerin yardım ve destekleriyle üniversitemizin temelini atarız. Sizin desteğiniz ile birlikte yardımlarınız bizim için çok önemli? ifadelerini kullandı.