SPOR 5.10.2019 07:00:00 0

Sabah Fırıncı, Akşam Boksör

22 yaşında başladığı boks sporunu 11 yıldır sporculukla devam ettiren Sivaslı fırıncı Behçet Kemal Yıldırım, hem para kazanarak geçimini sağlıyor hem de idman yaparak Türkiye Şampiyonalarına hazırlanıyor. Behçet Kemal Yıldırım: ?Ben pide fırıncısıyım. Akş

OĞUZHAN SARZEP

Sivas´ta fırıncılık yapan 33 yaşındaki Behçet Kemal Yıldırım, her fırıncı gibi gün doğarken başladığı mesaisini akşam boks sporu yaparak spor salonunda devam ettiriyor.

Sivas´ta doğan Yıldırım, çırak olarak fırında işe başladı. O günden bu yana fırıncılıktan vazgeçmeyen Behçet Kemal Yıldırım, iş ile sporu aynı ayda sürdürüyor.

Boks lisansını 22 yaşında alan ve karşılaşmalara çıkmaya başlayan Yıldırım, Sivas´taki yerel turnuvalarda çeşitli dereceler elde etti.

Boksa olan ilgisini sporculuk yaparak sürdüren Behçet Kemal Yıldırım, yaklaşık 11 yıldır Gençlikspor Boks Salonu´nda Sivas Şekerspor Kulübü adı altında antrenmanlar yaparak müsabakalara hazırlanıyor.

?KESİNTİSİZ ÇALIŞIYORUM?

Behçet Kemal Yıldırım, yaptığı açıklamasında fırıncılığın yanı sıra 11 senelik boks sporunda önemli başarılar elde ettiğine inandığını belirtti. 6-7 Ekim´de Türkiye Büyükler Erkekler Boks Şampiyonası´na katılacağını söyleyen Yıldırım: ?Boks şampiyonasına hazırlanmam yine nasip oldu. Şükürler olsun Sivas´ımızı temsil etmekte mutluluk duyuyorum. 2-2 buçuk aydır kesintisiz bir antrenmandan geçtik. Pazartesi günü yola çıkacağız. Her sene olduğu gibi tabii ki dereceyle dönmek istiyorum Erzincan´dan? dedi.

?KİMSE KİMSENİN ELİNİ BÜKEMİYOR?

Türkiye Şampiyonalarında terinin son damlasına kadar mücadele ettiğini ifade eden Yıldırım, şunları söyledi; ?Bizden iyi çalışanlar oluyor, bizden iyi mücadele edenler oluyor. Kimse kimsenin elini bükemiyor. Bu mücadelelerde diyoruz ki demek ki antrenman eksikliğimiz var. Ama biz gidip orada terimizin son damlasına kadar mücadele ediyoruz. Bu mücadelede sonuna kadar savaşmak ayrı bir duygu ve sevinç veriyor. Önemli olan gem Sivas´ın hem de şahsım adına orada ismimin geçmesi. Sivas´ımızın isminin geçmedi benim için gurur verici.?

?HEM FIRINCILIK YAPIYORUM, HEM DE BOKSÖRLÜK?

Güne fırında çalışarak başladığını söyleyen Yıldırım: ?Gece 4´te fırına gidiyorum. Ben pide fırıncısıyım. Akşam 4´e, 5´e kadar çalışıyoruz. Çıktıktan sonra buraya geliyoruz antrenmana. 8´e, 8 buçuğa kadar antrenman yapıyoruz. Bu maçlara hazırlanmak için günlerce, aylarca koşuyoruz. Kendimizi antrenmana odaklamış bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bunların sonucunda önemli olan bir şeyler elde edebilmek. İnşallah bunu da bu sene yapacağız. Bu müsabakada bana maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Erdem Şimşek ağabeyimize de teşekkür ediyorum. Sadece şahsım adına değil, Sivas´ımız da sporcuya yardım eden, sporcuya elini uzatmaya çalışan herkesten Allah razı olsun. Kendisine çok teşekkür ediyorum? şeklinde konuştu.

/resimler/2019-10/4/1113108031081.jpg

/resimler/2019-10/4/1113295062815.jpg

/resimler/2019-10/4/1113482563087.jpg

/resimler/2019-10/4/1114126001116.jpg