SPOR 25.05.2019 07:00:00 0

?Salonu Tıklım Tıklım Dolduracağız?

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, A Milli Erkek Voleybol takımının yarın ilimizde Letonya ile oynayacağı müsabaka öncesi idmanını takip ederek, sporculara başarılar diledi. Başkan Bilgin; ?Milli takımımızı Sivas´ta ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Pazar gü

OĞUZHAN SARZEP

Yarın Taha Akgül Spor Salonu´nda Avrupa Altın Ligi´nde (CEV) Letonya ile karşılaşacak olan Voleybol Milli takımı hazırlıklarına ilimizde devam ediyor.

Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılı kutlama programı kapsamında Sivas´ta oynanacak olan karşılaşma 26 Mayıs Pazar Günü Saat 14.00´te başlayacak. Milli takım Taha Akgül Spor Salonu´nda çalışmalarını sürdürüyor.

Takımı Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de ziyaret etti. Taha Akgül Spor Salonu´nda gerçekleştirilen antrenmanı takip eden Bilgin, A Milli Voleybol Takımına başarılar diledi.

ANTRENÖR ÖZBEY: ?UMARIM TARİHE GEÇERİZ?

Başkan Bilgin´i karşılayan antrenör Nedim Özbey, takım hakkında bilgi verdi. Özbey, ?Letonya müsabakası için Anadolu´da bulunmak çok güzel. Pazartesi günü Sivas´ta kampa girdik. Geldiğimiz günden beri gerek protokol üyeleri, gerekse Sivaslıların yoğun ilgisiyle karşılaştık. Sivas Kongresi´nin 100. yılında Sivas´ta ilk defa bir milli müsabaka oynanacak. Umarım bu maçı kazanarak biz de tarihe geçeriz? ifadelerini kullandı.

BİLGİN: ?HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ?

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Milli Takıma başarılar dileyerek; ?Milli takımımızı Sivas´ta ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Pazar günü gerçekleşecek olan müsabakada salonu halkımız tıklım tıklım doldurarak takımımıza destek verecektir. Öte yandan Sivas Kongremizin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde böyle önemli bir müsabakanın ilimizde gerçekleştiriliyor olması gurur veriyor. Biz de bu ilin yöneticileri olarak her türlü desteği takımımıza vermeye hazırız? şeklinde konuştu.

Diğer yandan 12 takımın katılımı ile 3 grup şeklinde düzenlenecek CEV Avrupa Altın Ligi´nde A MilliErkek Voleybol takımı, A Grubu´nda Belçika, Slovakya ve Letonya ile mücadele edecek.

/resimler/2019-5/24/1059125878487.jpg

/resimler/2019-5/24/1059333066423.jpg