SPOR 31.01.2020 07:00:00 0

Şampiyon Esentepe

İlimizde yaklaşık 1 aydır devam eden ?Mahalleler Arası Futbol Turnuvası? son buldu. Heyecan dolu futbol maçları sonunda Esentepe Mahallesi, final maçında Şeyhşamil Mahallesi´ni 3-1 yenerek şampiyonluğa uzandı.

OĞUZHAN SARZEP

İlimizde mahalleler arasında tanışma, birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla belediye tarafından düzenlenen ?Mahalleler Arası Futbol Turnuvası? tamamlandı.

Toplam 19 mahalleden 266 sporcunun mücadele ettiği turnuva da Şeyhşamil Mahallesini 3-1 yenen Esentepe Mahallesi şampiyon oldu.

FİNAL MAÇINA YOĞUN İLGİ

Sivas Belediyesi tarafından mahalleler arasında birlik ve dayanışma sağlanması için gerçekleştirilen ?Mahalleler Arası Futbol Turnuvası?, Şeyhşamil Mahallesi ile Esentepe Mahallesi arasında oynanan final maçıyla son buldu. Final maçı öncesinde düzenlenen törene Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile il protokolünün yanı sıra Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da katıldı.

Burada konuşan Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Arslan, böyle güzel bir etkinliğe imza atan Sivas Belediyesine teşekkür etti.

BİLGİN: ?KAZANAN SİVAS OLDU?

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, turnuvanın kazananının Sivas olduğunu ifade ederek; ?Birliği, beraberliği, kardeşliği pekiştiren güzel bir turnuva gerçekleştirdik. Katkı sağlayan tüm muhtarlarımız ile turnuvaya katılan takımlara ve sporculara teşekkür ediyoruz. Bu turnuvanın kazananı Sivas oldu. Dostluk, kardeşlik, birlik beraberlik oldu. Valimiz Salih Ayhan´a ve kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum hem açılışımıza geldiler hem de finale geldiler. Rıza hocamız bugün burada bizlerle bize söz verdiği için Sivas´a da bugün uçak olmadığı için önce Kayseri´ye geldi oradan da buraya acele bir şekilde geldi. Sivas´ın kalbi Sivasspor için atıyor. Kulüp yönetimimiz ve teknik heyetimizin gösterdiği başarıyı devam ettirmek için bizde üzerimize düşen ne varsa yapacağız? ifadesini kullandı.

AYHAN: ?DERECEYE GİRENLERİ KUTLUYORUM?

Turnuvada emeği geçenlere teşekkür eden Vali Salih Ayhan ise ?Sivasspor´umuz için üzerimize ne düşüyorsa samimi bir şekilde yapacağız. Bu birlikteliğimiz ve berberliğimizle Sivas´ın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Turnuvamız sona erdi. Çok güzel maçlar yapıldı. Turnuvaya katılan ekiplere teşekkür ediyorum, dereceye girenleri de kutluyorum? dedi.

BAŞLAMA VURUŞU ÇALIMBAY´DAN

Konuşmaların ardından final müsabakası Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay´ın başlama vuruşuyla start aldı. Şeyhşamil Mahallesi ile karşılaşan Esentepe Mahallesi müsabakadan 3-1 galip ayrılarak şampiyon oldu.  

MAÇLARA KATILAN TAKIMLAR

Şeyhşamil Mahallesi, Yeni Mahalle, Mevlana Mahallesi, Ferhat Bostan Mahallesi, Yüceyurt Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Kılavuz Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Aydoğan Mahallesi, Akdeğirmen Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Kadı Burhanettin Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Altuntabak Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Esenyurt Mahallesi.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ