SPOR 12.11.2020 07:00:07 0

Sebze Hali Yenileniyor (Video)

Sivas Belediyesi yıllardır gündemden düşmeyen Perakende Sebze Hali´ndeki yenileme çalışmalarına start verecek. Özellikle kış aylarında esnafların kepenk kapatmasına neden olan sebze hali esnafların ve vatandaşların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde

HAYRULLAH AĞKAŞ

Soğuk ve yağışlı günlerde hem esnaf hem de vatandaşlar açısından büyük sıkıntı oluşturan ve eskiyen yapısı ile etrafındaki tarihi eserlere yakışmayan perakende sebze hali, Sivas Belediyesi tarafından yenilenecek. Yakın zamanda başlanacak çalışma öncesinde sebze halindeki esnafları ziyaret eden Başkan Hilmi Bilgin çalışmalar hakkında bilgi vererek kısa süre içerinde projenin tamamlanacağını kaydetti.

İHTİYACA CEVAP VERECEK

Kış aylarında Sebze halinde faaliyet gösteren esnafların 3-4 ay süreyle çalışamadığını belirten Başkan Bilgin, ?Hem hal esnaflarımızın hem de alışveriş yapan hemşerilerimizin ihtiyacına cevap verecek yeni sebze hali ve çevre düzenleme projemizi kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Proje çalışması öncesinde esnaflarımızla bir araya gelerek hem kendilerine bilgi verdik hem de hasbihal ettik? dedi. Sebze halindeki esnaflar ise Başkan Bilgin´e teşekkür ederek çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.