GÜNDEM 18.03.2021 07:00:00 0

Şehitlerimiz Sayesinde Huzurla Yaşıyoruz

Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü mesajında; “Şehitlerimizin aziz hatıralarını ebediyete kadar yüreğimizde taşımak en başta gelen milli görevimizdir” dedi.

Fatih TABUR

Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türk milletinin verdiği var olma mücadelesinin, kahramanlık destanına dönüştüğü Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde olunduğunu anımsatan Başkan Çetindağ; “Bu güzel vatan için 250 bin şehidin verildiği eşine rastlanır bir savaş daha yoktur. Göğüs göğüse mücadelenin yaşandığı o topraklarda bugün bile hala o günlerin hatıraları canlı olarak hissedilir. Ecdadımız, kendisinden çok daha güçlü bir orduyu Çanakkale Boğazı'nın serin sularına gömerek, bize gururla anlatacağımız bir zafer, huzurla yaşayacağımız bir vatan bırakmışlardır. İşte bu önemli olaydan dolayı her yıl 18 Mart'ta o şanlı zaferi ve vatan için canını veren tüm şehitlerimizi bir kez daha anma fırsatı buluyoruz” ifadelerini kullandı.

Çanakkale'de şehit düşen ecdada minnet duygularını belirten Çetindağ; "Onlar bu vatan için canlarını verdiler. Biz bugün şehitlerimizin sayesinde huzur ve rahat içinde hayatımızı sürdürüyoruz. Şehitlerimizin aziz hatıralarını ebediyete kadar yüreğimizde taşımak en başta gelen milli görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü vesilesiyle kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferi milletimize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” şeklinde konuştu.