Sivas Hızlı Trene Hazırlanacak
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, şehri yüksek hızlı trene hazırlamak için Vali Salih Ayhan´ın koordinesinde çalıştay düzenleneceğini söyledi. Pandemi dolayısıyla ileri tarihe ertelenen çalıştaya yüksek hızlı trenin faaliyet gösterdiği illerdeki oda başkanları da katılacak. Toplantıda turizmden hizmet sektörüne kadar mevcut durum ele alınacak.
Tarih: 11.8.2020 07:00:00

Fatih TABUR

2018 yılında yapılan seçimlerin ardından Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı seçilen Mustafa Eken, çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Göreve geldikten sonra hızlı bir değişim ve dönüşüm içerisine girdiklerini ifade eden Başkan Eken, “Odamızın kapılarını üyelerimize sonuna kadar açtık. Çağın gereksinimlerine cevap verebilecek bir alt yapı çalışması yaparak web sitemizi yeniledik, mobil uygulamamızı hayata geçirdik. Online borç ödeme, üyelik sorgulama, üyelik belgesi alma gibi birçok hizmeti üyelerimize sunduk” dedi.

“TEŞVİK OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Sivas´ın gelişmesine katkı sağlayabilmek için 6. Bölge teşvik seferberliğini başlattıklarını anımsatan Başkan Eken, “Bu konuda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu´na verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Kendisi, Sivas´ta düzenlediğimiz programda, ‘Mustafa Başkan´ın en iyi icraatı teşvik seferberliği konusunda Cumhurbaşkanımızla görüşerek dosya vermesidir´ dedi. Ekonomi Şurasında, Cumhurbaşkanımızdan Demirağ OSB´nin 6. Bölge teşvik kapsamına alınmasını talep ederek dosya verdim. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettik ve Sayın Cumhurbaşkanımız da Sivas mitinginde müjdeyi vererek Sivas´ın en özel teşviklerden yararlanacağını açıkladı. Bu konuyu çok önemsiyoruz. Çünkü Demirağ OSB´ye verilecek teşvikler olmazsa olmazımızdır. Sivas teşviklerde hak ettiği yere gelmez ise yatırımları başka illere kaptırıyoruz. İş insanları teşvik olan yer varken 4. Bölgede yer alan Sivas´a yatırım yapmaya gelmiyor. Bunun örnekleri mevcut. Bakınız tekstil konusunda teşvikte 4. Bölgeye alındık. OSB içinde olduğunda bu 5. Bölge teşviklerinden faydalanılmasını sağlıyor. Bu daha önce yoktu. İnanın kısa sürede birçok tekstil yatırımı aldık. Bu nedenle teşvik olmazsa olmazımız” açıklamasında bulundu.

“TEŞVİK OLURSA, SİVAS KALKINIR”

Vali Salih Ayhan´ın öncülüğünde İstanbul´da yaşayan Sivaslı iş insanlarını  ziyaret ettiklerini belirten Başkan Eken, “Bu ziyarette ‘İş insanlarımıza gelin memleketinize yatırım yapın´ dedik. ‘Teşvikte önemli bir bölge olacağız´ dedik. 10-15 bin kişinin istihdam edileceği yatırımların sözünü aldık. Demek ki teşvik olursa Demirağ OSB gelişecek ve Sivas kalkınacak. İşsizlik sona erecek” değerlendirmesinde bulundu.

ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi´ne de değinen Başkan Eken, “Yüksek hızlı tren konusunda geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile görüştüm. Yılsonunda seferlerin başlayacağını söyledi. Şehrimizden YHT´ye binen biri Ankara´ya 2, İstanbul´a 4,5 saatte ulaşacak. Biz Sivas TSO olarak konuyla ilgili Valimiz Salih Ayhan öncülüğünde Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, STK´larımız esnaf kuruluşlarımız ve bazı illerimizin Odalarıyla bir çalıştay düzenleyeceğiz. Bu çalıştayda turizmden hizmet sektörüne kadar mevcut şartlarımızı ve eksiklikleri görüşerek şehrimizi hızlı tren ile gelecek misafirlerimize hazır hale getireceğiz” dedi.

“ÜYELERİMİZ, 60 BİNE YAKIN İNSANIMIZA İSTİHDAM SAĞLIYOR”

8 bin üyeyi temsil ettiklerini dillendiren Başkan Eken, “Üyelerimiz, şehirde 60 bine yakın insanımıza istihdam sağlıyor. Çalışan sayımızı aileye böldüğümüzde 150 bin kişilik bir aile oluyoruz” şeklinde konuştu.

“HER ALANDA ŞEHRİMİZE KATKI SAĞLIYORUZ”

“Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sivas´ta eğitimden spora her alanda katkı ve desteklerimizi sürdürüyoruz” diyen Başkan Eken, “Bunları üyelerimiz adına yapıyoruz. En önemli marka değerimiz Sivasspor´dur. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Valimizin, Belediye Başkanımızın, STK Başkanlarımızın, iş dünyamızın ve halkımızın desteğiyle yeni bir otobüs aldık. 4 Eylül Sivas Kongremizin 100. yıl dönümü etkinliklerine 5 önemli proje ile katkı sağladık. Anadolu Ateşi gösterisi, Kutsi ve Bülent Serttaş konserlerini gerçekleştirdik. Ticaret Bakanımız ve TİM tarafından ihracat rakamları Sivas´ta açıklandı. TOBB Başkanımızın katılımı ile Sivas´a Değer Katanlar ödül töreni düzenledik. Atıl durumda bekleyen Kongre Fuar Merkez alanımızı ve TOBB tarafından içerisinde yaptırılan 10 milyon liralık okulu yeni açılan Bilim ve Teknoloji Üniversitesine devrettik. Sözün özü her alanda şehrimize katkı sağlıyoruz.

“TÜRKİYE, GÜÇLÜ ÜLKE MESAJINI TÜM DÜNYAYA VERMİŞTİR”

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına ilişkin de değerlendirmelerde  bulunan Başkan Eken, “Çin´den dünyaya yayılan Kovid-19 salgını ülkemizi de etkisi altına alması yaşamı alt üst etti. İlgili bakanlıklarımızın aldığı tedbirler ve halkımızın duyarlılığı ile süreci en az hasarla atlatma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Dünyanın önde gelen ekonomilerine sahip ülkeler tıbbi cihaz, maske, dezenfektan gibi ürünlerin temininde ve üretiminde yetersiz kaldı. Ülkemiz ise bu süreçte kendi kendine yeten, tedaviden korunmaya kadar yerli üretimini yaparak güçlü ülke mesajını tüm dünyaya vermiştir. Çin, ABD, İtalya, İspanya gibi ülkelere tıbbi malzeme yardımı yapan Türkiye, salgın süreci yönetimi ve yerli tıbbi cihaz üretimleriyle kimseye ihtiyacı olmadığını göstermiştir. Yaşanan salgın bizlere birçok değerin kıymetini de öğretti; birlik ve beraberliğin önemini, yardımlaşmayı ve kısaca bizi biz yapan değerleri yeniden hatırlamayı. Bu süreçte gece gündüz demeden çalışan başta sağlık çalışanlarımıza, emniyet ve jandarma teşkilatına, AFAD ekibine çok teşekkür ediyorum, Allah hepsinden razı olsun. Bu süreçte devletimize, bu güçlü duruşu ile dünyaya örnek olduğu için Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza ve ilgili tüm kurumlara çok teşekkür ediyorum, ülkemiz bir kez daha gücünü göstermiştir” dedi. 

“KONULARIN TAKİPÇİSİ OLDUK”

Başkan Eken, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Bu süreçte Sivas TSO olarak üyelerimize 100 bin maske ve dezenfektan dağıtımı yaptık. Video konferanslar düzenleyerek bazı sektörlerde merak edilen soruları yanıtladık. Üyelerimizden gelen tüm sorun ve sıkıntıları TOBB başta olmak üzere ilgili bakanlıklarımıza ilettik. Konuların takipçisi olduk.”

“İHRACATIMIZI ARTIRMAMIZ LAZIM”

Salgından sonra, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirten Başkan Eken, “Çünkü bu salgın hepimize daha tedbirli olmayı ve hayatın bir kere daha ne kadar kıymetli olduğunu öğretti. Ekonomide yaşanan sıkıntıların sancılarını bir müddet daha yaşayacağız; kademeli olarak normalleşme sürecine geçerken birçok kritik malzemeyi ön planda tutarak ihracatımızı artırmamız lazım. Türkiye, Çin´e karşı en önemli alternatif üretim merkezi pozisyonunda bulunuyor. Biz, bu anlamda ürün çeşitliliğimizi de avantaja çevirerek bu süreçten güçlenerek çıkmalıyız” açıklamasında bulundu.

“KARARNAMENİN İMZALANMASININ TAM ZAMANI”

Koronavirüs sürecini il bazında değerlendiren Başkan Eken, “Yaşanan durumu Sivas ölçeğinde ele alacak olursak, Sivas´ın önünün açık olduğunu hep söylüyorum ve bu süreçten sonra bizim tamamen feraha kavuşabilmemiz için dışarıdan yatırımın gelmesi şart. Bu olacak mı? Yatırımcı cazip olursa tabii ki gelir. Hem eldeki yatırımcılarımızın ayakta kalması hem de yeni yatırımcı gelmesi için Demirağ OSB için teşvik kapsamındaki yerimizin değişmesi artık şart ve olmazsa olmazımız olmuştur. Kararnamenin imzalanmasının, Sivas´ın cazibe merkezi kapsamına alınmasının tam zamanıdır. Ekonomik açıdan toparlanmaya girecek olan Sivas, bu teşviklerle 10 binlerce kişilik yeni yatırımları hızlı bir şekilde alacak ve üretim hayata geçecektir. Fabrikaların açılması ile Sivas´taki işsizlik problemini ortadan kalkacaktır. Aksi takdirde işsizlik problemini başka türlü ortadan kaldırma şansımız gözükmüyor. Biz, Sivas TSO olarak her zaman devletimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

“8 bin üyemiz ile sonuna kadar ilimizin, ülkemizin gelişmesi için gece gündüz çalışmaya üretmeye devam edeceğiz” diyen Başkan Eken, “Bu zorlu, sıkıntılı süreci hep beraber atlatacağız. 2021 yılında ülkemiz bu yılki kaybımızı da üzerine ekleyerek açığı kapatacaktır. Buna inancımız tamdır ama ilimiz için tekrar söylüyorum teşvik yerimizin çok hızlı bir şekilde değişmesi lazım. Cumhurbaşkanımızın bu güne kadar söz verip gerçekleşmeyen hiçbir şey yok. Bunu da en kısa sürede gerçekleştirmesini bekliyoruz. Sivas son yıllarda özellikle tekstil alanında dünyaca ünlü firmalara üretim yapan fabrikalara sahip. Bunların sayısı artmaya devam ediyor. Tekstilde, ülkemizin lider şehri olma yolunda ilerliyoruz. Sivas yatırım cenneti olacak, Sivas üretecek Türkiye kazanacak” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas Hızlı Trene Hazırlanacak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Erciyes Üniversitesi Öğrenci Alacak
Erciyes Üniversitesi Öğrenci Alacak
Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne Öğrenci Alınacak
Hayvanlar İçin Yiyecek Bırakın--Video
Hayvanlar İçin Yiyecek Bırakın--Video
Vali Salih Ayhan; Tavra Deresi mevkiinde yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı. Vatandaşları, evlerinin önüne yem ve yiyecek bırakmaları konusunda duyarlı olmaya davet eden Vali Ayhan, “Canlıların korunması ve varlığının devam edebilmesi için yem bırakma faaliyetleri son derece önemli. Özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu dönemde yaban hayvanlarına sahip çıkmak, ayrı bir anlam ifade ediyor” dedi.
461 Köy Yolu Kapalı
461 Köy Yolu Kapalı
Sivas´ta etkili olan kar yağışı sonrası 461 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.
Sağlıkçılar Zam Bekliyor
Sağlıkçılar Zam Bekliyor
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen; “İlave ek ödemelerin bir an önce ödenmesini ve sağlık çalışanları için maaşlara tek ödeme şeklinde bir zammın hayata geçirilmesi için acil düzenleme yapılması talebimizi bir kez daha yineliyoruz” dedi.
SİVTAŞ Tarıma İvme Katacak
SİVTAŞ Tarıma İvme Katacak
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; yönetim kurulu üyeleri birlikte Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi (SİVTAŞ) Genel Müdürü Hakan Bozbıyık´ı ziyaret etti. SİVTAŞ hakkında Bozbıyık´tan bilgi alan Çetindağ, “SİVTAŞ Sivas çiftçisine, Sivas besicisine ve Sivas tarımına ivme kazandıracak, katma değer sağlayacak. Bunun gururunu yaşıyoruz” dedi.
Sedef Hastalığı Basite Alınmamalı
Sedef Hastalığı Basite Alınmamalı
Sedef hastalığına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melih Akyol, “Sedef takiplerinin çok düzenli yapılması gereken bir hastalık grubunu oluşturuyor” dedi.
Ekipler 7/24 Çalışıyor--Video
Ekipler 7/24 Çalışıyor--Video
Vali Salih Ayhan; karla mücadele çalışmalarını ve yollardaki son durumu yerinde incelemek üzere ilimiz merkeze bağlı Yıldız - Yakupoğlan bölgesine gitti. Vali Ayhan, il genelinde etkili olan kar yağışı sonrası yol açma ekiplerinin çalışmalarına hız verdiğini ifade ederek, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ekiplerin 24 saat süreyle kesintisiz olarak çalıştığını söyledi.
İhtiyaçlıların Yardımına Koşuyorlar
İhtiyaçlıların Yardımına Koşuyorlar
Hasene Sivas Sosyal Yardımlaşma Derneği; ihtiyaçlı ailelere yönelik yürüttüğü yardım çalışmalarını son hız sürdürüyor.
Kesintiler Büyük Oranda Giderildi
Kesintiler Büyük Oranda Giderildi
13 Ocak Çarşamba günü etkili olan kar yağışı sonrası yaşanan elektrik arızalarının giderilmesi için devam eden çalışmalar, ÇEDAŞ ekiplerince büyük oranda tamamlandı. Yıldız Beldesinde ÇEDAŞ ekiplerince yürütülen arıza çalışmalarını inceleyen Vali Ayhan, “Bazen mücbir sebepler öngörülemeyen sorunları da beraberinde getiriyor. Herkes var gücüyle çalıştı, sıkıntılar çözüme kavuştu” dedi.
Çetindağ´dan ÇEDAŞ Ekiplerine Ziyaret
Çetindağ´dan ÇEDAŞ Ekiplerine Ziyaret
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, merkez Kartalca Köyü bölgesinde arıza onarım çalışmalarını sürdüren ÇEDAŞ ekiplerini ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çetindağ, arıza giderim faaliyetlerindeki özverili çalışmalarından dolayı ÇEDAŞ ekiplerine teşekkür etti.
  Online Söyleşi Gerçekleştirildi
Online Söyleşi Gerçekleştirildi
Cumhuriyet Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından “Fen ve Mühendislik Alanında Bilimsel Araştırma ve Etik” konulu söyleşi düzenlendi. Online düzenlenen söyleşide bilimsel çalışmalarda etik konusu ele alındı.
STSO Başkanı Şov Yapıyor
STSO Başkanı Şov Yapıyor
İş insanı Halil İbrahim Budaklı; Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´e zehir zemberek sözler sarf etti. STSO binasının altında bulunan yerin ihalesini 7 yıl önce kendisinin aldığını ve içini dizayn ederek işlettiğini ifade eden Budaklı; Eken´in fahiş zam yapması nedeniyle ticari hayatının bittiğini söyledi. 75 bin lira olan kira bedelinin 300 bin liraya çıkarıldığını iddia eden Budaklı, “Pandemi nedeniyle kiracılara zam yapılmasın” diyen Eken´i şov yapmakla suçlayarak “Sivas´a yakışmayan bir STK, Sivas´a yakışmayan bir başkan görev yapıyor” ifadelerini kullandı.
Ekipler Seferber Oldu--Video
Ekipler Seferber Oldu--Video
Sivas´ta hasta almak üzere Hafik ilçesi Bayramtepe köyüne giden ve kardan dolayı yolda mahsur kalan ambulans İlçe Özel İdare ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda kurtarıl
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Sivas´ta yoldaki buzlanma nedeniyle kontrolü kaybeden tır yola devrildi.
Gürün´de İlk Aşı Başhekime Uygulandı
Gürün´de İlk Aşı Başhekime Uygulandı
Sivas´ın Gürün ilçesinde aşılama işleminin başlamasıyla ilk aşı Gürün Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Aysun Şahin´e uygulandı.
İçme Suyu Hattı Patladı
İçme Suyu Hattı Patladı
Sivas´ta içme suyu hattında meydana gelen patlama sonrası suyun metrelerce havaya fışkırması ilginç görüntüler oluşturdu. Sivas Belediyesi ekipleri de bölgeye giderek arızayı giderebilmek için çalışma başlattı.
Çöken İki Katlı Ahşap Ev Ekipleri Alarma Geçirdi
Çöken İki Katlı Ahşap Ev Ekipleri Alarma Geçirdi
Sivas´ta Kale Projesinin yürütüldüğü alanda çöken iki katlı ahşap ev ekipleri alarma geçirdi.
177 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı--Video
177 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı--Video
Sivas´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde 177 köy yolu araç ulaşımına kapandı
Tilkiyi Sokak Kedisi Gibi Beslediler
Tilkiyi Sokak Kedisi Gibi Beslediler
Sivas´ta bir pide fırını ve kasapta çalışanlar, her hafta dükkanlarının önüne gelen tilkiyi sokak kedileriyle birlikte besliyor.
Gelirde Adalet İçin Zam Şart
Gelirde Adalet İçin Zam Şart
Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, 2020 yılının kamu görevlileri açısından hakem kurulu kararı mağduriyetleri ile enflasyona dayalı kayıplar yaşanılan bir yıl olarak geride kaldığını belirterek, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmesi gerekiyor” dedi.
DSİ´den Sivas´a 3 Milyar Yatırım
DSİ´den Sivas´a 3 Milyar Yatırım
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, son 18 yıl içerisinde ilimize yapılan yatırımlara ilişkin bilgi verdi. Sivas´a devasa yatırımlar yaptıklarının altını çizen Yıldız, kentte 3 milyar 91 milyon 662 bin 670 TL yatırım yaptıklarını vurgulayarak “Sivas´ta 16 baraj, 24 gölet inşa ettik. Sivaslı vatandaşlarımız ve çiftçilerimizin kalkınması için baraj, gölet ve sulama tesislerinin önemi çok fazla. Dolayısıyla Sivas´ın su kaynaklarını değerlendirmek için bütün ilçelerimize yeni baraj ve göletler inşa ediyoruz. Şu anda 7 baraj ve 4 göletin yapım çalışmaları devam ediyor” dedi.
Elektrik Kesintileri Mağdur Ediyor
Elektrik Kesintileri Mağdur Ediyor
İlimizde son günlerde meydana gelen uzun süreli elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu söyleyen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; “Biliyorsunuz köylerimizde büyük işletmelerimiz var, ahırlarımız var. İnsanlarımız çok büyük sıkıntılar yaşadılar, yaşamaya da devam ediyorlar” dedi.
 CÜ´de Aşılama Başladı
CÜ´de Aşılama Başladı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesinde koronavirüs salgınına karşı aşılama çalışmaları başladı. İlimize yaklaşık 10 bin sağlık çalışanı olduğu için 10 bin aşı geldiğini ifade eden Hastanesi Başhekimi Ömer Tamer Doğan, “Aşılama yapıldıktan sonra vatandaşlarımız rahata kavuştuk diye düşünmesin; mutlaka maske, mesafe ve temizlik kurallarına uysunlar. Bu pandemi süreci bitene kadar kurallara devam etmeliyiz” dedi.
Sokak Değil, Sıcak Yuva
Sokak Değil, Sıcak Yuva
Vali Salih Ayhan; İmranlı ve Zara´da çeşitli temaslarda bulundu. İmranlı´da öğrencilerin öncülüğünde, kaymakamlık tarafından hazırlanan ve bir süre önce hizmete giren “Sokak Değil, Sıcak Yuva” hayvan barınağı ziyaret eden Vali Salih Ayhan projenin hazırlanması ve ilçeye kazandırılması noktasında başta ilçe kaymakamlığı olmak üzere projede yer alan hayvansever gençlere emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2020 yılına ilişkin konut satış istatistiklerinin açıklandığını ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; verilerin ilimiz açısından sevindirici olduğunu dile getirdi. Sivas´ta 2020 yılında koronavirüse rağmen konut satışlarının 719 adet arttığını belirten Çayır; “Gayrimenkul en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini sürdürüyor” değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken; “Ülkede şu an birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermemiz gerekir, hükümetimize destek vermek gerekir. Siyasette ayrımı bırakıp hep beraber aynı yolda, aynı gemide olduğumuzu düşünmek lazım” dedi.
Faiz Oranları Düşürülmeli
Faiz Oranları Düşürülmeli
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarların sorunlarını Demiröz´e ileten Köksal, “Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredilerin vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir” dedi.
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sivas Adliyesini ziyaret ederek personellerle bir araya geldi. Ziyaretlerde konuşan Başkan Bilgin, “Biz şehrimize hizmet etmekle görevliyiz. Sultan Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirebilmek, bu şehirde yaşayan hemşehrilerimizi daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvende hissettiği her alanda bir şehir oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Bunu yaparken de tek derdimiz milletimizin beklediği hizmetleri bu şehre kazandırmak” dedi.
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
2020 yılında; kırsal alt yapıya 4 milyon 876 bin TL, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen onarım çalışmaları ile yeni okulların yapımına ise 26 milyon 676 bin TL olmak üzere Şarkışla ilçesine toplam 31 milyon 552 bin TL harcama yapıldı.
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
Başkent Grup Ecza Deposu´nun Sivas Bölge sorumlusu Ali Kaplan çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Tokat, Amasya, Samsun, Erzincan, Erzurum ve Ağrı illeri bize bağlı. Sivas´ta ve bu şehirlerde faaliyet gösteren eczanelere hizmet veriyoruz ve Sivas´ta 5 kişilik istihdam sağlıyoruz” dedi.
DOLAR
7.4485
EURO
9.0235
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi