GÜNDEM 25.06.2021 07:00:00 0

“Sivas Ağırlaması” Damga Vurdu

Yalova Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin hizmet binası düzenlenen görkemli törenle açıldı. Yavru Sivas Kangallarının büyük ilgi gördüğü açılışta  ‘Sivas Ağırlaması’ davetlilerden tam not aldı.

Fatih TABUR

Yalova’da yaşayan Sivaslılar arasında sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlamak amacıyla 1 Aralık 2020 tarihinde kurulan Yalova Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin hizmet binası düzenlenen görkemli törenle açıldı.

Süleymanbey Mahallesi Mimar Sinan Caddesi Ezgi Sokak’ta faaliyet gösterecek derneğin hizmet binasının açılış törenine Yalova il protokolü, siyasiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ve Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş da katıldı.

“DEVLET BÜYÜKLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Açılışta konuşan Yalova Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Engin Arı; “Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan devlet büyüklerimize yürekten teşekkür ediyorum. Bugüne kadar desteklerini esirgemeyen bütün hemşehrilerimize, açılışımızda görünmeyen ama büyük emeği olan gizli kahramanlarımıza huzurlarınızda teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Yalova’da 15 bin Sivaslının yaşadığını anımsatan Başkan Arı; hemşehrilerini layıkıyla temsil edeceklerini kaydederek “Kararlılıkla çıktığımız yolda Yalova’mızda birlikte yaşadığımız ortak paydaşlarımızla dayanışma ve kaynaşma ruhuyla ilklere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

EKİNCİ, DERNEK YÖNETİMİNE BAŞARILAR DİLEDİ

Selamlama konuşması yapan AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci ise Sivas dışında yaşayan Sivaslıların kurulan dernekler vasıtasıyla birlik ve beraberliğini pekiştirdiğini ifade etti. Gelenek ve göreneklerin  yaşatılmasında derneklerin önemli bir rol üstlendiğini dile getiren Ekinci; dernek yönetimine başarılar diledi.

Derneğin Yalova’da önemli bir eksikliği gidereceğinin altını çizen Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş da Yalova Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Engin Arı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.

YAVRU KANGALLAR İLGİ ODAĞI OLDU

Protokol konuşmalarının ardından dualar eşliğinde kesilen kurdele ile dernek binası hizmete girdi. Davetlilere Sivas yöresine özgü yiyecekler ve içecekler ikram edildiği açılışta yavru Sivas Kangalları büyük ilgi gördü.  

“SİVAS AĞIRLAMASI” BEĞENİ TOPLADI

Açılışın sonunda halay ekibi tarafından oynanan ‘Sivas Ağırlaması’ izleyicilerden tam not aldı. Program; yönetim ile davetlilerin fotoğraf çekinilmesiyle sona erdi.