GÜNDEM 21.06.2019 07:00:10 0

Sivas´a Vizyon Katacak

Vali Salih Ayhan, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´u ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Ayhan, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin teknik bir üniversite olması hasebiyle şehrimize farklı bir vizyon katacağına ve

FATİH TABUR

Vali Salih Ayhan, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´u makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Ayhan, Sivas´ın yeni üniversitesinin Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent eski binasında hizmet vermeye başladığını dile getirerek ?Sivas´ta 18 Mayıs 2018 tarihinde resmen kurulan ve Sivas´ın 2. üniversitesi olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kurt Deresi mevkiinde 455 bin metrekare alanda inşa edilecek. Yaklaşık bu kadar bir alan da ağaçlandırılarak, yeşil bir doku da kazandırılacak? dedi.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ne ilk öğrencilerin önümüzdeki yıl Ekim ayı, yetişmezse Şubat döneminde alınacağını vurgulayan Vali Salih Ayhan, üniversitenin ilk etapta; Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi ile Lisansüstü Eğitim Fakültesinden oluşacağını kaydetti.

Üniversiteye binlerce öğrenci kazandıracak şekilde bir çalışmaya imza atacaklarının altını çizen Vali Ayhan, Fuar ve Kongre Merkezi mevcut alanının Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ne devrinin gerçekleştiğini de vurguladı.

?BİR AN ÖNCE ÖĞRENCİLERLE

BULUŞMASINI İSTİYORUZ?

Vali Ayhan, burada idarenin ve fakültelerin dizaynının hızla gerçekleşeceğini belirterek "Kampüs alanımızın bir an önce öğrencilerle buluşmasını istiyoruz" diye konuştu.

Vali Salih Ayhan, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin teknik bir üniversite olması hasebiyle şehrimize farklı bir vizyon katacağını, üniversitenin savunma sanayisi alanında ihtisaslaşacağına inandığını kaydetti.

DESTEK İSTEDİ

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ise ilimizde kurulan ikinci üniversitenin el birliği ile hayata geçeceğini vurgulayarak, ?Tüm Sivaslıların yeni üniversitemize sahip çıkmasını ve her alanda bizlere destek olmalarını bekliyoruz? dedi.

Ziyarette; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meftuni Yekeler, Genel Sekreter Kadir Ali Seçer, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Karabey, Strateji ve Geliştirme Dairesi Başkanı Alper Zeytun, İdari Mali İşler Şube Müdürü Bülent Konak da hazır bulundu.