Sivas´ın stratejik planını öğrenciler sergiledi
Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama Bölümü öğrencileri 2016-2017 Bahar Yarı Yılı Ders Programı kapsamında hazırladıkları, Sivas´ın stratejik mekânsal planına yönelik çalışmalarını Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde sergiledi. Açılan sergiye Belediye Başkanı Sami Aydın da katılarak öğrencilerin hazırladığı Sivas´ın stratejik mekânsal planlarını inceledi.
Tarih: 20.6.2017 06:00:00

M. MUSTAFA IŞIK
Tarihiyle, kültürüyle ve özellikle eşsiz kent meydanı ile dikkat çeken Sivas kimi zaman filmlere kimi zaman da derslere konu oluyor. Bu kapsamda Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri Sivas´ı ele alarak başta Tarihi Kent Meydanı olmak üzere Sivas´ın daha yaşanılabilir bir şehir olması için örnek şehir planlama çalışmaları hazırladılar.  
Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama Bölümü öğrencileri 2016-2017 Bahar Yarı Yılı Ders Programı kapsamında hazırladıkları, Sivas´ın stratejik mekânsal planına yönelik çalışmalarını Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde sergiledi.
Açılan sergiye Belediye Başkanı Sami Aydın da katılarak öğrencilerin hazırladığı Sivas´ın stratejik mekânsal planlarını inceledi.
Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı planların etkileyici olduğunu belirten Başkan Aydın, başta öğretim görevlileri, Doç. Dr. Ozan Hovardaoğlu ve Dr. Fulya Sınacı Özfındık olmak üzere Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama Bölümü öğrencilerine teşekkür etti.