SPOR 20.11.2020 07:00:00 0

SİVAS´TA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Demir Grup Sivasspor´un İspanyol oyuncusu Jorge Felix, açıklamalarda bulundu. Sivas´ta olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Felix, Yiğidolar´ı tercih etmesindeki en büyük etkenin takımın Avrupa kupalarında mücadele edecek olmasının büyük etken olduğunu söyled

Hayrullah AĞKAŞ

Süper Lig temsilcimiz Demir Grup Sivasspor´un sezon başında Polonya´nın Piast Gliwice takımından transfer ettiği Jorge Felix açıklamalarda bulundu. Felix, ?Liginizin seviyesi çok iyi, birçok kaliteli oyuncu burada oynuyor. Arda Turan gibi. La Liga-Premier Lig gibi liglerde oynamış pek çok oyuncu burada. Türkiye ile İspanya arasındaki en büyük fark, taktiksel farklılık. Türkiye´de bireysellik ön planda, oyuncu sadece kazanmaya odaklanmış. Çok duygusallar. Bizde ise takımın iyi oynaması ve kazanmak önemlidir? ifadelerini kullandı. 

SİVAS´TA OLMAKTAN MUTLUYUM

Polonya´daki son yılında menajerinden ?Türkiye´de farklı bir kulüp var, ödemelerde ne söylüyorlarsa yapıyorlar? sözleriyle Sivasspor´dan haberdar olduğunu bildiren Felix, ?Tabii ki Sivasspor´un Avrupa Ligi´nde oynayacak olması da diğer bir etken. Bunun yanında Rıza hoca gibi önemli bir teknik direktör ve oyuncu arkadaşlarım da seçimde önemli rol oynadı. Sivas´ta olmaktan mutluyum. İnsanlar yardımcı, destek olmaya çalışıyorlar? ifadelerini kullandı.

Sivas´ın soğuğundan çekindiğini, henüz tam karşılaşmadığını söyleyen İspanyol oyuncu, ?Havanın çok soğuk olacağı söylendi. Ben bu durumda ağlayacağım sanırım. Yemekler ve lezzetler İspanya ile benzer durumda. Seyahat etmeyi seviyorum. Ama burada mesafeler, şehirler çok uzak. Örneğin Madrid´de en uzak yer 3 saat ama Sivas´ın konumu itibariyle bir yere gitmek için uçağa binmek gerekiyor. Belki en büyük dezavantajı bu.?şeklinde konuştu.