GÜNDEM 1.03.2021 07:00:00 0

Sokak Hayvanlarını Unutmadılar--Video

İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce oluşturulan ortaokul okuma grubu öğrencileri  sokak hayvanları için Aksu Park'a  mama bıraktı.

Fatih TABUR

İl Müftülüğü  Gençlik Koordinatörlüğü tarafından uygulamaya başlanan  "Gençler Okuyor Gelecek Aydınlanıyor' Projesi ile oluşturulan  ortaokul okuma grubu öğrencileri, Sivas  Aksu Park'ta  yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama dağıtımı yaptı.

Sivas Valiliği koordinesinde uygulamaya başlanan “2023 Sivas Vizyon Projeleri" kapsamında Sivas İl Müftülüğü bünyesinde hayata geçirilen “Gençler Okuyor Gelecek Aydınlanıyor” Projesi ile gençlere yönelik her ay farklı etkinlikler düzenleniyor.  Proje kapsamında yapılan etkinliklerle  gençlerin dünya sorunlarını kendilerine dert edinmeleri ve onlarla mücadele etmeleri; yaşadığı topluma, çevreye ve dünyaya karşı duyarlı, sorumluluk bilincine sahip gençler yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Ülke genelinde kış aylarının sert geçmesi ve  hava şartlarından dolayı yiyecek bulamayan sokak hayvanlarını kendilerine dert edinen öğrenciler, Kur'an kursu öğreticilerinin himayesinde velilerin de katıldığı bir etkinlik düzenleyerek  Aksu Park ve çevresinde bulunan sokak hayvanları için mama dağıtımı yaptı.