SORUNLARI İKİ YIL İÇİNDE ÇÖZECEĞİZ
Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen ve üye seçimi yapıldı. İl Özel İdaresi Meclis Salonunda yapılan seçime Vali Davut Gül, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata, İl Genel Meclisi merkez ilçe üyeleri ile merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.
Tarih: 6.5.2017 06:00:00

YUNUS BUDAKTAŞ

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Sekreteri İbrahim Turan, birliğin 2016 yılı faaliyet raporunu okundu. Ardından 2016 Mali Bütçe Kesin Hesabı ve Sayman Yönetim Dönemi Cetvelleri görüşülerek birlik üyelerinin oylamasına sunuldu. Sunulan bütçe ve faaliyet raporu üyeler tarafından ibra edildi.
KÖYLERE YATIRIMLARIMIZ
DEVAM EDECEK
Seçim öncesinde konuşan Vali Davut Gül, köy muhtarlarından gelen talep ve istekler doğrultusunda köylerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Vali Gül, önümüzdeki iki yıl boyunca yoğun bir çalışma programına gireceklerini belirterek, "Geçmişte yapılan hizmetlere ilaveten bu sene daha önceki toplantımızda 2 tane küçük kepçe talebiniz olmuştu. Bu kepçeler alındı. Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinde hizmete devam edecekler. Yine bu sene ilk defa Sayın Başbakanımızın KÖYDES Projesine ilave verdiği parayla sıcak asfalt yapılacak. Bu sıcak asfaltı merkezin grup yollarından başlayarak inşallah çevreye doğru gideceğiz. Bu sene ilk defa 14 tane köyümüze nüfusu büyük olan köylere halı saha yapmayı planlıyoruz. Onun ihalesi de inşallah bu ayın içerisinde yapılacak. Onun ötesinde en çok talebiniz parke taşıyla ilgili. Parke taşı taleplerinizi aldık. Önümüzdeki hafta Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla kaç metre kare parke vereceğimiz belli olacak. Eksi-artı değişmekle beraber yaklaşık 300 bin metre kare civarında merkezde ki köylere parke taşı vermek istiyoruz. Gerek içme suyuyla ilgili gerekse köy içerisinde vatandaşlarımızın çamurdan kurtulmasıyla ilgili bunu mümkünse iki sene içerisinde tamamen çözmek istiyoruz. Bu sene önemli bir kısmını çözeceğiz. Çözemediklerimizin de gelecek sene tamamını çözeceğiz" dedi.
YILMAZ VE ÜNSAL BİRLİK
ENCÜMENLİĞİNE SEÇİLDİ
Vali Gül´ün konuşmasının ardından İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya başkanlığında divan kurulu oluşturuldu. İl Genel Meclisi Üyeleri Aytekin Kulmaç, Mustafa Yılmaz ve Ferhat Ünsal ile köy muhtarları Abdurrahman Gökdemir, Hasan Uslu, Gazi Yalçın ve Hüseyin Batal encümen üyeliğine aday oldu. Adayların tanıtılmasından sonra da seçime geçildi ve üyeler oylarını kullandı. Yapılan seçim sonucunda Mustafa Yılmaz 100, Ferhat Ünsal 90, Hasan Uslu 80 ve Hüseyin Batal 52 oy alarak encümen üyeliğine seçildi.