SPOR 24.08.2020 07:00:00 0

?Spor Alt Yapısı Daha Da Gelişecek?

Vali Salih Ayhan, belirlenen kurallara göre tüm branşlarda başlatılan antrenmanlar ve il spor merkezi çalışmalarını ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan Ayhan, ?Sivas´ımız spor alt yapısı anlamında Türkiye´nin en iyilerinden birisi. Bunu daha d

OĞUZHAN SARZEP

Covid-19 Pandemisi ile mücadele devam ederken, ?Kontrollü Sosyal Hayat´ ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığının belirlediği kriterler doğrultusunda İl Spor Merkezleri her branşta faaliyetlerine başladı.

Bu kapsamda Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın 4 Ağustos 2020 tarihli talimatları ile tüm branşlarda bakanlık, federasyonlar ve il hıfzıssıhha kararları doğrultunda belirlenen kurallara göre tüm branşlarda başlatılan antrenmanlar ve il spor merkezi çalışmalarını ziyaret etti.

VALİ İDMANLARA KATILDI

Kontrollü bir şekilde yapılan antrenmanları gezen Vali Salih Ayhan, 4 Eylül Spor Kompleksinde bulunan Taha Akgül Spor Salonu içinde fonksiyonel olarak oluşturulan spor alanlarını gezdi. Kompleks içindeki antrenman sahalarında ve yüzme havuzunda devam eden Yüzme, Masa Tenisi, Okçuluk, Atletizm, Karate, Tenis, Bisiklet ve Wushu antrenmanlarına katılarak, alınan tedbirleri yerinde inceledi.

?ANTRENÖRLERİMİZ GAYRETLİ?

İl Spor Merkezlerinin kapılarını sporculara açtığını ifade eden Vali Salih Ayhan, ?Yüzme, Bisiklet, Judo, Karate, Wushu gibi tüm branşlarda fiziki altyapımız çok iyi. Antrenörlerimiz gayretli, sporcularımız hevesli ve heyecanlı. Dolayısıyla başarılar da gelecektir? dedi.

?TEDBİRLİ ŞEKİLDE İDMAN YAPILIYOR?

Gençlik ve Spor Bakanlığının belirlediği çalışma rehberi doğrultusunda antrenmanların başladığını ifade eden Vali Ayhan, ?Spor altyapımızı tekrar bir gözden geçirmiş olduk. Şöyle yavaş yavaş normalleşme takvimine uygun bir şekilde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın belirlediği çerçeve doğrultusunda, çocuklarımız İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün koordinesinde sahada kontrollü bir şekilde antrenmanlar yapmaktadırlar. Her branşın kendine has tedbir uygulamaları bulunmaktadır. Ailelerimiz, çocuklarımız gönül rahatlığı ile sporlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.? diye konuştu.

?SPOR ALT YAPIMIZ İYİ?

Pandemi kurallarına uygun bir şekilde çocukları da mental olarak hazırladıklarını söyleyen Vali Salih Ayhan, ?Sivas´ımız spor alt yapısı anlamında Türkiye´nin en iyilerinden birisi. Bunu daha da geliştireceğiz. Bundan sonraki süreçte de asıl olan bu yapılan tesiste bu binalara biraz daha anlamlı hale getirecek çalışmalar yapmak ve sporu biraz daha tabana yaymak. Amatör kulüplerimizi destekleyerek özellikle kurumsal yapısı, güçlü kurumlarımız ve firmalarımız yeni branşlarda yeni kulüpler kurarak branşlarla beraber amatör sporu tabana yaymak istiyoruz. Bunu ilçelerde de başlattık. İlçe kaymakamlığımızın destekleri ve koordineleriyle her ilçede mutlaka birkaç branşta inşallah kulüpler kurulacak ve Sivas´ımız zaman da kulüp takımının lisanslı sporcu sayısı bakımından artırmış olacak. İl merkezinde de buna ağırlık verdik? dedi.

?PANDEMİDEN SONRA SALONLAR CIVIL CIVIL OLACAK?

?Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi´nin varlığı, kayak sporunun da gelişmesine vesile oldu? diyen Ayhan, ?Bu manada bir kulübümüz var ve olimpik sporcu yetiştirme projemiz var. Bunu tabanı yaymak için de okullarında güçlü bir bağlantımız var.  Yani bir tesis olduğu zaman o tesisi etkin, aktif, dinamik bir şekilde kullandığınız zaman da etrafında çok güzel bir kümelenme olmaktadır. Ben emeklerine teşekkür ediyorum inşallah şu pandemi küresel ille pandemi süreci bittikten sonra da buralar daha cıvıl cıvıl olacak, çocuklarımı daha etkin, aktif bir şekilde buraları kullanacak diyorum. Salonlarımız, kortlarımız, pistlerimiz, sahalarımız vs. tüm tesislerimiz çocuklarımıza, gençlerimize hayırlı olsun. Ulusal ve uluslararası başarılarına vesile olsun, inşallah? diye konuştu.

/resimler/2020-8/22/1042364287049.jpg