SPOR 20.02.2020 07:00:00 0

Spor Oyunları Start Aldı

İmam Hatipliler Derneği ve ÖNDER Gençlik ve Spor Kulübü´nün düzenlediği ?4. Geleneksel İmam Hatip Okullar Arası Spor Oyunları? start aldı. Futsal, voleybol, masa tenisi, judo, dart ve satrançta kıyasıya rekabet edecek olan sporcular dereceye girebilmek iç

OĞUZHAN SARZEP

Önder Sivas İmam Hatipliler Derneği ile Sivas Önder Gençlik Spor Kulübü´nün İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İşbirliğinde düzenlediği ?4. Geleneksel İmam Hatip Okulları Arası Spor Oyunları? başladı.

Şemsi Sivas İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonunda düzenlenen programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Dernek Başkanı Hüseyin Duman, Kulüp Başkanı Ramazan Baltepe, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan programda Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emir Duman tarafından Kur´an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

BALTEPE: ?AMACIMIZ BERABERLİK?

Spor turnuvasının açılış konuşmasını yapan Önder Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ramazan Baltepe, kulüp olarak geleneksel hale getirdikleri turnuvanın bu sene 4.´sünü gerçekleştirdiklerini ifade ederek; ?3 sene boyunca merkezdeki okullarımız arasında gerçekleştirdiğimiz müsabakalarımıza bu sene ilçelerimizi de dahil ettik. Amacımız, İmam Hatip Ortaokulları ve Liselerinde okuyan öğrencilerimizin birlik ve beraberlik, kardeşlik duygusu içinde kaynaşmalarını sağlamak, öğrencilerimizin sadece mesleki alanda değil, sportif alanlarda da yetenekli olduklarını göstermektir. Futsal, Voleybol, Masa Tenisi, Judo, Dart ve Satranç olmak üzere toplamda 6 branşta spor oyunlarımızı gerçekleştireceğiz. Bu müsabakalarımızın gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan Sivas Belediyemize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, Okul İdarecilerimize, Beden Eğitimi Öğretmenlerimize ve dernek başkanı ile yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum? dedi.

?BAŞARILAR DİLİYORUM?

Daha sonra Vali Salih Ayhan ile Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise kısa birer selamlama konuşması yaparak spor oyunlarına katılan tüm öğrencilere başarılar diledi. Ayhan; ?En az bir branşta yeteneklerini ortaya koyan, özgüveni yüksek çocuklar yetiştirmek hepimizin görevi. Spor oyunlarına katılan tüm öğrencilere başarılar diliyorum? dedi.

CUMA GÜNÜ SONA ERECEK

Konuşmalardan sonra wushu ve taekwondo gösterilerine yer verildi. Açılış töreninden sonra spor oyunlarının turnuvası start aldı. Turnuva 21 Şubat Cuma günü yapılacak olan final müsabakalarının ardından tamamlanacak. Turnuvada dereceye girenlere ise ödül verilecek. Gösterilerin ardından Vali Ayhan ve Başkan Bilgin, futsal müsabakalarının başlama vuruşunu gerçekleştirdi.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ