SPOR 25.09.2019 07:00:00 0

Suvay, Türkiye Şampiyonu Oldu--Video

Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi Çağatay Suvay, CAT-2 onaylı ?İsmail Sarıoğlu Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası´nda? F1A kategorisinde Türkiye şampiyonluğunu elde etti.

OĞUZHAN SARZEP

Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi Çağatay Suvay, Dünya Hava Sporları Federasyonu takviminde yer alan CAT-2 onaylı ?İsmail Sarıoğlu Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası´nda? F1A kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

Dereceli sporcu Suvay yarışma sonrasında Sivas Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Ayla Çakır ile Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ı makamında ziyaret etti.

Sporcunun Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası´nda elde ettiği başarının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Rektör Yıldız, başarılı sporcu Suvay´ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Rektörlük olarak Çağatay Suvay´a her türlü desteğin verileceğini belirten Yıldız, ?Çağatay´ın daha önceden de zaten başarıları vardı. Bu birincilikle birlikte başarısının devamlı olduğunu bizlere göstermiş oldu. Ankara´dan sonra Sivas´a ilk gelen zafer kupası oldu. İnşallah bizim çalışma gruplarına katarız. Orada daha güzel işler yapar. Biz Yunus hocamız ile görüşüp çalışma grubuna göndereceğiz. Sürekli bu işlerle uğraşacak. Biz her zaman bu konuda destek vereceğiz. Yeter ki çalışmalar olsun. Bizim de bir katkımız olursa mutlu oluruz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Nice başarılara.? dedi.

?MAKEDONYA´DA YARIŞACAĞIM?

Türkiye Şampiyonu olan Suvay ise, daha nice başarılar imza atacağını söyleyerek, ?Yaklaşık 5 yıldır model uçak sporuyla ilgileniyorum. 2019 yılı İsmail Sarıoğlu Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası´nda F1A kategorisinde Türkiye birincisi oldum. F1H Milli takımına seçildim. Bu ayın sonunda Türkiye adına Makedonya´da yarışacağım. Rektörüme desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum? diye konuştu.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ