SPOR 14.10.2020 07:00:00 0

Taraftara Haksızlık!

Sivasspor´un deneyimli çalıştırıcısı Rıza Çalımbay, localara yüzde 50 oranında seyirci alınacak olmasına ilişkin konuştu. Çalımbay, diğer taraftarlara haksızlık yapıldığını ifade ederek, ?Tahminime göre taraftarlar alınmayacak. Sadece localar açılacak. On

OĞUZHAN SARZEP

Demir Grup Sivasspor´un tecrübeli Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, önemli açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, Galatasaray´a transfer olan Emre Kılınç, Fenerbahçe´ye transfer olan Mert Hakan Yandaş ve locaların yüzde 50 kapasitesinde seyirci alınmasını ilişkin konuştu.

Localara yüzde 50 oranında seyirci alınacak olmasına değinen Çalımbay, ?Maçı seyreden bir seyirci var, bir de taraftar var. Burada bizim için en önemli olan şey taraftardır. Örneğin, biz taraftarımızla kendi sahamızda hiç mağlubiyet almadık. Ne zaman pandemi başladı taraftarsız oynadığımız maçlarda mağlubiyet aldık. Taraftarsız oynanan maçlar Antalya´da bir otelin sahasında hazırlık maçı oynuyormuşsun gibi yada kendi tesislerinde hazırlık maçı oynuyormuşsun gibi geçiyor. Tam havaya giremiyoruz. Tahminime göre taraftarlar alınmayacak. Sadece localar açılacak. Onun için bence bir haksızlık gibi oluyor. Taraftarların da bence maça gelmeleri gerekiyor. Az da olsa taraftar da gelirse o zaman çok büyük bir avantaj olur. Diğer türlü bana göre biraz haksızlık oluyor taraftarlara. Çünkü öyle bir alınganlık da olur. Birisi locasına parasını verip giriyor, öteki belli bir şeyler gelip maça giremiyor. O yüzden tabii ki üzülenler mutlaka olacaktır? dedi.

?LOCASI OLMAYAN TAKIMLAR VAR?

Çalımbay, stadyuma az da olsa seyirci alınması gerektiğini vurgulayarak, ?Bizde localar var. Ama Kasımpaşa bu ligin en iyi takımlarından bir tanesi ve kendi yerinde loca yok. Hatay´da yok. Bunlar da Süper Lig takımı. Bunlar şimdi ne yapacaklar? Seyirci alınmayacak. Biri avantajlı duruma geçiyor. Seyirci gelip maç seyrediyor, locası olmayanlara gelmiyor. Bazı bir kısım da olsa bence stadyuma seyirci alınması gerekiyor. Tedbirleri alıp 100 tanemi olur? 50 tanemi olur, bence taraftar alınması gerekiyor. Hatta locası olmayanlara taraftar alınması gerekiyor ama o zaman da olay farklı oluyor. Şimdi locadaki tezahürat yapamaz ama alınacak olan 100 taraftar çok büyük tezahürat yapar. Onun için orada da avantaj ve dezavantaj durumu oluyor. Bunun bir dengesini kurmak gerekiyor. Az da olsa bence taraftar alınmalı? ifadesini kullandı.

?SERGEN HOCA ALINMIŞ?

Beşiktaş´tan Alanyaspor´a transfer olan Fatih Aksoy hakkında da açıklama yapan tecrübeli teknik adam, ?Sergen Yalçın ile Fatih Aksoy için konuştuk. Daha sonra Fatih Aksoy ile ilgili sözlerime Sergen Hoca alınmış. Biz neden yolladıklarını sormadık. Sergen Yalçın zaten en sevdiğim insanlardan biridir, kendisine de anlattım? dedi.

?EMRE´NİN PERFORMANSINDA DÜŞME VAR?

Galatasaray forması giyen Emre Kılınç´ın sarı-kırmızılı takıdaki mevkisine de değinen Sivasspor Teknik Direktörü Çalımbay, ?Emre Kılınç´ın performansında düşme var. Açıkçası Galatasaray´da onu orta sahada görünce şaşırdım. Yerinde oynarsa daha başarılı olabilir? diye konuştu.

?MERT HAKAN ÇOK ÇALIŞMALI?

Fenerbahçe´ye transfer olan Mert Hakan Yandaş ile ilgili düşüncelerini de dile getiren Rıza Çalımbay, ?Mert Hakan Yandaş´ın Fenerbahçe´de işi zor olacak. Çünkü Fenerbahçe inanılmaz transferler yaptı, 18 oyuncu aldılar. Jose Sosa var, Luiz Gustavo var ve hepsi aynı tip oyuncular. Mert Hakan çok çalışmalı. Onların arasında sıyrılıp oynayacağına inanıyorum? dedi.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ