SPOR 1.09.2021 07:00:00 0

Taraftara Kampanya

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, taraftarı stadyuma çekmek için kampanya başlatılması gerektiğini söyledi.

OĞUZHAN SARZEP

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, önemli açıklamalarda bulundu.

Avrupa serüvenini değerlendiren deneyimli teknik adam, taraftarlarla ilgili konuşurken, bu seneki hedefine ilişkin de değerlendirmede bulundu.

“TRABZON MAÇINI OYNAMASAYDIK…”

Çalımbay, Kopenhag maçından önce Trabzonspor ile görüşüp maçın ertelenmesi teklifinde bulunduklarını söyledi. Olumsuz cevap aldıklarını belirten Çalımbay, “Bizim Türk futbolcunun puana ihtiyacı var. Biz Kopenhag maçından önce eğer Trabzonspor maçını oynamasaydık, bizdeki Caner Osmanpaşa ve Samba Camara maçta oynayacaktı. Böyle büyük bir sıkıntı yaşanmayacaktı bence. Bakılınca ölü toptan goller yedik. Eğer stoperlerimiz oynasaydı o zaman daha farklı olurdu. Ben Abdullah hocayı aradım, konuştuk. Maçı erteleyelim ikimiz içinde iyi olur dedim. Akşam bana cevap verdiler ve uygun görmediklerini söylediler. Geçen sene yine Trabzon’a giderken biz Maccabi Tel-Aviv ile oynadık ve oradan da sakatlarla döndük. Tel-Aviv’e 2 tane yedekle gittik. Bu senede aynısı oldu” dedi.

“TARAFTARI STADYUMA ÇEKMELİYİZ”

Sivasspor taraftarını stadyuma çekmek için kulübün bir kampanya başlatması gerektiğini vurgulayan Çalımbay, “Lig bu sene çok zor, taraftara da çok ihtiyaç var. Bizim de kendi taraftarımıza çok büyük ihtiyacımız var. Bakıyorum, bizim taraftar az geliyor. Bunu nedeni tabii ki taraftarlarda değil. Bazı nedenlerden dolayı oluyor. Örneğin aşı olsun, test olsun… Bunlara biraz duyarlı olmak gerekiyor. Taraftarımızın hem takım için hem de kendileri için ne gerekiyorsa yapmaları gerekiyor. Hatta bizim kulübümüzün bir kampanya başlatıp, seyircilerimizi stadyuma çekmemiz gerekiyor” ifadesini kullandı.

“KÖTÜ GİDİŞATI DÜZELTECEĞİZ”

Tecrübeli çalıştırıcı son olarak, bu seneki hedefinin ligi ilk 10’da bitirmek olduğunu söyleyerek, “Biz pandemi olmadan önce kendi sahamızda namağlup durumdaydık. Hiçbir mağlubiyetimiz yoktu ama çok büyük bir taraftar desteğimiz vardı. Gerçekten mükemmeldi. Bizim taraftarımızı biran önce kazanmamız gerekiyor. Onun için liglerde maçlar çok zor. Biz deplasmanda Fenerbahçe ile maç oynayacağız. En az 20 bin kişi olur o stadyumda. Onun için avantaj artık oralara geçiyor. Bizimde eski taraftarımızı ne olursa olsun kazanmamız gerekiyor. Ligde benim en büyük hedefim, ilk 5 yada ilk 10’un içinde olmamız. Biz bu sene zor maçlar oynadık. Göztepe maçıyla beraber 9. resmi maçımızı oynadık. Neredeyse ilk yarının yarısını oynadık. Biz bu kötü gidişatı düzelteceğiz ve ilk 10’un içerisinde de ligi bitireceğiz” diye konuştu.