GÜNDEM 8.01.2021 07:00:01 0

Tedarik Zinciri Protokolü İmzalandı

Sivas Ticaret Borsası ve Halkbank arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" için protokol imzalandı.

Oğuzhan SARZEP

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında yapılan anlaşma kapsamında Sivas Ticaret Borsası ve Halkbank arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" için protokol imzalandı.

Protokol; Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve Halkbank Sivas Sanayi Sitesi Şubesi Müdürü M. Akif Yakıcı tarafından imzalandı.

Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşmasını imzalamaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Başkan Abdulkadir Hastaoğlu; ?Geçtiğimiz gün 365 Oda ve Borsa Başkanımızın katılımıyla video konferans sistemiyle gerçekleştirilen programda Genel Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzaladı. Bizlerde ilimizde borsa üyelerinin de anlaşmanın sağladığı avantajlardan yararlanabilmesi için ?Borsa olarak Halkbank Sanayi Sitesi Şubesi Müdürlüğü ile bir protokol imzaladık. Anlaşma kapsamında üyelerimizin alacağı TOBB logolu kart sayesinde alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılmış olacak. Böylece satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkânıyla ödeme esnekliği sunulmuş olacak. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyor, imzalanan protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum.? dedi.

Halkbank Sivas Sanayi Sitesi Şubesi Müdürü M. Akif Yakıcı da anlaşmanın işletmelere sağladığı avantajlar ve sistemin işleyişi hakkında şu bilgileri paylaştı: ?´Oda ve borsa üyesi işletmeler TOBB´un logosunun da yer aldığı Paraf KOBİ Kredi Kartı ile satın alımlarda esnek taksit ve vade imkânı elde edecekler. TOBB üyesi alıcı ve satıcılar arasındaki nakit akışını düzenleyecek olan bu proje ile tedarik zincirinde tüm ticari işlemler Halkbank güvencesi ve Paraf avantajlarıyla gerçekleştirilecek. Para transferi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın yapılması sayesinde risk ve finansman maliyetleri ortadan kalkacak. POS satışlarından oluşan tutarların teminat olarak kabul edilmesiyle daha uygun maliyetli kredi imkânının yanı sıra muhasebe ve kayıt kolaylığı tanınacak.?