GÜNDEM 2.09.2020 07:00:00 0

TEDBİRLERE TİTİZLİKLE UYUN

Merkez Lise Müdürleri Koordinasyon Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı başkanlığında gerçekleştirildi. Okullarda gereken her türlü tedbirin alındığını belirten Savaşçı, bu tedbirlerin titizlikle uygulanmasını istedi.

Fatih TABUR

Merkez Lise Müdürleri Koordinasyon Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı başkanlığında yapıldı. Bilim ve Sanat Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Şube Müdürü Mehmet Başcil de katıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, uzun bir aradan sonra Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği takvim doğrultusunda yüz yüze eğitime başlanılacağını hatırlattı.

Yeni eğitim-öğretim yılında izlenecek yol haritasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Savaşçı, sürecin uzaktan ve yüz yüze eğitim şeklinde devam edeceğini belirtti. Okullarda gereken her türlü tedbirin alındığını kaydederek bu tedbirlerin titizlikle uygulanmasını isteyen Savaşçı, hem öğretmenlerin hem öğrencilerin mümkün olan en sağlıklı ortamda eğitim-öğretime devam etmesi için tedbirlere uyulmasının büyük önem taşıdığını kaydetti.

Savaşçı, konuşmasının ardından okul müdürlerinin yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi.