GÜNDEM 25.07.2020 07:00:00 0

Tek Derdimiz Sivas

Başkanlar Kurulu, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nın (STSO) ev sahipliğinde toplandı. Toplantıda konuşan STSO Başkanı Mustafa Eken, ?Tek derdimiz Sivas, tek mevzumuz Sivas. Buradaki başkanlarımızın, Sivas´ın menfaatleri ve çıkarları dışında kişisel hiçbir

Zeliha ALDIKAÇTI

40 sivil toplum kuruluşundan (STK) oluşan Başkanlar Kurulu, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ev sahipliğinde istişare toplantısı gerçekleştirdi. STSO´da yapılan toplantıya, Başkanlar Kurulunda yer alan STK Başkanları katıldı.

STSO Başkanı Mustafa Eken, kurulun önemine değinerek, ?Başkanlar Kurulumuz, söz konusu Sivas ise her zaman gövdesini taşın altına koymaktadır. Ben değil biz kavramının hakim olduğu ve ortak paydanın Sivas olduğu Başkanlar Kurulumuz daha aktif olarak çalışmalarını sürdürecektir? dedi.

Kovid-19 salgını nedeniyle toplantıların yapılamadığına değinen Başkan Eken, ?Bugün pandemi sürecini ve yapılan çalışmaları değerlendirmek için bir araya geldik. Ayrıca Ağustos ayı toplantımızda başkanlarımız kendi alanlarıyla ilgili hazırlayacağı raporlar doğrultusunda yol haritamızı belirleyeceğiz. Ben tüm başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepsi gece gündüz demeden şehre dair, temsil ettiği insanlar için çalışıyor. Bizler de tüm kanaat önderleriyle çalışmalarımızı sonraki süreçte daha hızlı yapacağız. Başkanlar Kurulumuz adına tekrar söylüyorum; tek derdimiz Sivas, tek mevzumuz Sivas. Buradaki başkanlarımızın, Sivas´ın menfaatleri ve çıkarları dışında kişisel hiçbir düşüncesi yoktur. Ben, Başkanlar Kurulunda sizlerle bir arada olmaktan gurur duyuyorum, şeref duyuyorum. Katılımlarınızdan ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kurban Bayramımızın hayırlara vesile olmasını, birlik ve beraberliğe vesile olmasını, ülkemizin dünyada lider olmasını Cenabı Allahtan diliyorum? şeklinde konuştu.

Toplantıda Sivas´ın gelişmesi ve kalkınması için fikir alışverişi yapıldı.