TEKNOKENT GÜZEL BiR iVME KAZANDI
Bünyesinde 28 firmaya hizmet veren Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent firma temsilcileri iftar yemeğinde bir araya geldi. Programda konuşan Rektör Alim Yıldız, "Teknokent olarak sizlere nasıl yardımcı olabiliriz, daha ileriye nasıl taşıyabiliriz bunun uğraşısı içerisindeyiz. Çevremizdeki gelişmiş teknokentler gibi olma çabası ve gayreti içerisindeyiz. Ekibimiz farklı illeri gezme imkanına sahip oldu. Oralarda neler yapılıyor, bunun üzerine biz neler koyabiliriz düşüncesi içerisinde olduk. Teknokentimiz güzel bir ivme kazandı" dedi.
Tarih: 16.6.2017 06:00:00

M. MUSTAFA IŞIK
Cumhuriyet Üniversitesi´nin sanayi kalkınmışlığa uzanan adresi Teknokent yönetimi ilimizde faaliyet gösteren firma temsilcileri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
Bünyesinde 28 firmaya hizmet veren, Ar-Ge ve yazılıma dayalı katma değeri yüksek ürün ve hizmetlerin üretilmesini sağlamak amacıyla 2011 yılından bugüne kadar çalışmalarını devam ettiren Cumhuriyet Teknokent yönetiminin düzenlediği iftar programına Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serdar Mercan, Teknokent ortaklarından Buruciye A.Ş, Ticaret ve Sanayi Odası ve Özbelsan A.Ş yöneticileri ile firma temsilcileri katıldı.
İftar programında konuşan Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serdar Mercan, "Cumhuriyet Teknokent´te faaliyet gösteren firmalar ve girişimciler ile tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla bir araya gelmek istedik" diyerek katılımcılara teşekkür etti.
Daha sonra konuşan Rektör Yıldız, "Teknokent olarak sizlere nasıl yardımcı olabiliriz, daha ileriye nasıl taşıyabiliriz bunun uğraşısı içerisindeyiz. Çevremizdeki gelişmiş teknokentler gibi olma çabası ve gayreti içerisindeyiz. Ekibimiz farklı illerdeki teknokentleri gördü. Oralarda neler yapılıyor, bunun üzerine biz neler koyabiliriz düşüncesi içerisinde olduk. Teknokentimiz güzel bir ivme kazandı. Yaptığınız projeler ile ilgili karşılaştığınız bürokratik problemlerde sizlere elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum." dedi.
İftar sonrası programa katılan firma temsilcileri Rektör Yıldız´a sorular sorarak, Üniversite ve sanayi iş birliğinin artırılması konusunda güzel çalışmaların olduğunu, bu ve buna benzer toplantıların daha fazla olması gerektiğini vurguladı.