Temizlikte yeni dönem
Sivas Belediyesi, şehir temizliği noktasında bir dizi yeniliklere imza attı. Teknolojinin getirdiği son gelişmelere paralel olarak elektrikle çalışan mini temizlik araçları belediye bünyesine dâhil edildi. Geri dönüşüm anlamında ayrıştırma hazneleri ön plana çıkan ve şehir estetiğine farklı bir boyut katacak görselliği yüksek çöp kutuları ve eski konteynerlerin yerini alacak modern ve kullanışlı yeni konteynerler belediye binası önünde görücüye çıktı.
Tarih: 3.8.2017 05:00:00

M. MUSTAFA IŞIK
Sultan şehir Sivas´ı her anlamda imrenilen bir şehir haline getirmek için yoğun bir çalışma performansı gösteren Başkan Sami Aydın yönetimindeki Sivas Belediyesi, şehir temizliği noktasında bir dizi yeniliklere imza attı.
Bu anlamda teknolojinin getirdiği son gelişmelere paralel olarak elektrikle çalışan mini temizlik araçları belediye bünyesine dâhil edildi. Geri dönüşüm anlamında ayrıştırma hazneleri ön plana çıkan ve şehir estetiğine farklı bir boyut katacak görselliği yüksek çöp kutuları ve eski konteynerlerin yerini alacak modern ve kullanışlı yeni konteynerler belediye binası önünde görücüye çıktı.
Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde atılan bu yeni adımlar halkın beğenisini kazanırken, Başkan Aydın da sergilenen ürün ve araçları yakından inceledi.
Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç ve bazı mahalle muhtarları da Başkan Aydın´a incelemeler esnasında eşlik ederken, yapılan hizmetlerden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.