TEŞKİLATLAR İTTİFAKTAN MEMNUN
AK Parti ve MHP Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken ‘Cumhur İttifakı´ ismiyle birlikte olacaklarını açıkladı. BBP ise Cumhur İttifakı´nın yanında yer alacaklarını açıklamıştı. Cumhur İttifakını partilerin Sivas İl Teşkilat Başkanlarına sorduk…
Tarih: 7.3.2018 07:00:05

Hayrullah AĞKAŞ

Fatih TABUR

2017 Anayasa değişikliği referandumunda ‘Evet´ bloğunu oluşturan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken de ‘Cumhur İttifakı´ ismiyle birlikte olacaklarını açıkladı. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı da bir açıklama yaparak, Cumhur ittifakını destekleyeceklerini açıkça ifade etmişti.

Seçimlerde farklı partilerin ittifak yapabilmesi için yasal zemin sağlayan Cumhur İttifakı teklifi geçtiğimiz haftalarda Meclis´e sunularak teklifin detayları açıklandı. Teklife göre seçimde ittifaka verilen oylar esas alınacak ve milletvekili sayısı buna göre belirlenecek. Dolayısıyla ittifakın içinde yer alan partiler için seçim barajı da ittifakın oy oranı üzerinden değerlendirilecek.

AK Parti – MHP – BBP üçgenindeki ‘Cumhur İttifakı´nı ilimizdeki siyasi partilerin temsilcilerine sorduk. AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, “15 Temmuz´dan sonra Yeni Kapı´da yapılan Milli Ruh mitingiyle ülkemizde büyük bir birlik ve beraberlik havası oluştu. Cumhur İttifakı da bunun bir neticesidir. Bu süreçte AK Parti ile MHP arasında uzun zamandır devam eden bu birlik ve beraberlik bir seçim ittifakına dönüştü” dedi.

MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz ise “İttifak çalışmaları Yenikapı ruhu ile birlikte tabanda başladı. Halkın istediği, milletin istediği bir adımdı. İttifakın isminden de belli. Cumhur ittifakı yani halk ittifakı… Bu noktada MHP kadroları olarak her zaman verdiğimiz sözün, yaptığımız sözleşmenin, attığımız adımın arkasında duracağız” diye konuştu.

BBP İl Başkanı Uğur Bulut da “Cumhur ittifakı ile beraber hareket etme kararı almıştır. Ülkemiz son süreçte bir mengeneye tabii tutulmak istenmektedir. Bu sıkıntılı süreçten özellikle terörle mücadele daha etkin politikalarla ülkemizin güçlü çıkması için güçlü siyasal iktidarlara ihtiyacı vardır. BBP´de kendi fikirleri doğrultusunda hareket eden siyasi partilerle birlikte seçim işbirliği yapma kararı almıştır” ifadelerini kullandı.

BİRLİK VE BERABERLİK

SEÇİM İTTİFAKINA DÖNÜŞTÜ

Cumhur ittifakıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Sivas İl Başkanı Av. Ziya Şahin, 2018 yılına başlarken 16 Nisan 2017´de yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması sebebiyle Anayasa´da değişiklikler oldu. Bununla ilgili uyum yasalarının çıkarılması gerekiyor. Bu noktada bazı değişiklikler hemen yürürlüğe girdi. Bazı değişiklikler de seçimlerle birlikte yürürlüğe girecek” dedi.

Bu süreçte uyum yasalarının çıkarılması gerektiğine dikkat çeken Şahin, “Bu sebeple bir çalışma başlatıldı. Uyum yasaları çerçevesinde de seçim sisteminde bazı eksikliklerin giderilmesi, Türkiye şartlarına göre vaziyet alınması noktasında teklifler oldu. Bunların başlıcası ‘Cumhur İttifakı´. Özellikle 15 Temmuz´dan sonra Yeni Kapı´da yapılan Milli Ruh mitingiyle ülkemizde büyük bir birlik ve beraberlik havası oluştu. Bu birlik ve beraberliği daha da büyüterek, geleceğe taşımak gerekiyor. Zira ülkemiz dört tarafta bir mücadele vermektedir. Hem içerimizdeki mihraklarla, hem de dışarıdaki onları destekleyen ellerle, sömürgeci devletlerle bir mücadele vermektedir. O sebeple büyük bir milli birlik ve kardeşlik projesine ihtiyacımız vardı. Bu proje başladı ve güçlü bir şekilde devam ediyor. Cumhur İttifakı da bunun bir neticesidir. Bu süreçte AK Parti ile MHP arasında uzun zamandır devam eden bu birlik ve beraberlik bir seçim ittifakına dönüştü” diye konuştu.

Geçtiğimiz seçimlerde yapılan ittifaklara değinen Şahin şunları kaydetti:

“Geçmişte gerek 91 seçimlerinde Refah Partisi – MÇP ve IDP´nin yaptığı gibi, ayrı şekilde SHP´nin o zamanki HADEP ile yaptığı gibi… Yine daha sonrasında 95 seçimlerinde Anavatan Partisi ile Büyük Birlik Partisi´nin yaptığı ittifaklardan farklı olarak burada partiler bir ittifak adı altında kendi amblem ve listeleri ile seçime girecekler ve seçmen istediği partiye oyunu verebilecek. Bu da ittifakın oyu sayılacak. Arkasından da o mühür vurulan partinin oyu sayılacak. Hangi partiye o verdiği tam kestirilemiyorsa veya ittifak sütununa vurulmuşsa mühür, o zaman da ittifakın oyları sayıldıktan sonra o yerde ittifaka dahil olan partilerin aldıkları oy oranlarına göre bu mühürler de o oranda paylaşılacak. Arkasından da bu hesaplamalarla çıkaracağı vekil sayısı veya oy sayısı belirlenmiş olacak. Bu dünyanın birçok yerinde uygulanan bir sistem.”

Türkiye´de yüzde 10 barajının 1983 yılında konulduğunu belirten Şahin, “Ülke şartları gereği ülkede istikrar gereği düşünülerek yapılan bir uygulama. Geldiğimiz süreçte de yüzde 10 barajı devam edecek” dedi.

Şahin, “Ülkenin istikrarını sağlamak ve temsilde adalet gerçekleştirmek için şuanda ülkenin bu ittifaka ihtiyacı var. Bu süreçte 26 maddelik değişlik olarak AK Parti ve MHP tarafından meclise sunuldu. Şuanda Anayasa komisyonunda ve arkasından da kanunlaşmasını bekliyoruz. Şuanda ülkemizde 6 tane seçim kanunu var. Bu kanunların bir kısmında değişiklik öngörülüyor” diye konuştu.

Bu ittifakın ülkemize büyük bir güç katacağını kaydeden Şahin, şöyle devam etti:

“Mevcutta olan milli birlik ve beraberliği daha da artıracağını ve pekiştireceğini düşünüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak noktasında tüm anlaşmalar yapıldı. Büyük Birlik Partisi´nin de bu sürece dahil olacağı açık. Ancak liste dahilinde mi dahil olacağı, yoksa temsilcilerinin diğer ittifaktaki partilerde mi yer alacağı henüz netlik kazanmadı. Saadet Partisi´ne AK Parti tarafından sürekli bilgilendirme yapılmaya devam ediliyor. Ama Saadet Partisi ile ilgili ittifakta yer alacağı yönünde bir belirti de yoktu. Kuvvetle muhtemeldir ki Saadet Partisi şuandaki söylemlerine göre kendi seçime dahil olacaktır. Onun dışında Cumhuriyet Halk Partisi ile diğer partiler arasında da her halükarda bir ittifak yapmak zorundalar. Zira artık baraj yüzde 50+1´dir. İttifak oluşmasından dolayı gerek halkımız gerekse teşkilatlarımız oldukça memnunuz. Bu durum ülkemizin ihtiyacı olan bir husustu. O nedenle de ittifakı seçimlerde ve ülke meselelerinin takibinde başarılı olacağı kanaatindeyiz.”

VERDİĞİMİZ SÖZÜN

ARKASINDAYIZ

MHP Özkan Turan Navruz ise “İttifak çalışmaları Yenikapı ruhu ile birlikte tabanda başladı. Halkın istediği, milletin istediği bir adımdı. İttifakın isminden de belli. Cumhur ittifakı yani halk ittifakı. O noktada 3 AK Parti´den 3 de Milliyetçi Hareket Partisi´nden 6 kişilik komisyon çalışmalarını tamamladı” dedi.

Bu çalışmalar neticesinde 26 maddelik kanun tasarısının meclise sunulduğunu belirten Navruz, “Bu kanun teklifi geçerse, kanunlaşırsa ona göre bir ittifak yapılacak. Bu noktada milletin istediği cumhur ittifakı yani tabanda oluşmuş ittifak aslında hukuki bir yapıya bürünecek. Zor geçen ve daha da zor geçecek süreçte milletin birliği ve beraberliği adına, farklılıkların konsensüs sağlanarak azaltılması ve ortak paydada buluşulması noktasında Türkiye adına çok büyük bir adım olacak. Bu noktada MHP kadroları olarak her zaman verdiğimiz sözün, yaptığımız sözleşmenin, attığımız adımın arkasında duracağız” diye konuştu.

BBP HER DEM MİLLETE

DAİR SİYASET YAPMIŞTIR

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut da “BBP, Cumhur ittifakı ile beraber hareket etme kararı almıştır. Ülkemiz son süreçte bir mengeneye tabii tutulmak istenmektedir. Dolayısıyla bu sıkıntılı süreçten özellikle terörle mücadele daha etkin politikalarla ülkemizin güçlü ve muktedir çıkması için güçlü siyasal iktidarlara ihtiyacı vardır. Dolayısıyla bu manada daha önce hülle yoluyla yapılan ittifaklar bugün yasal hale gelmiştir. BBP´de kendi fikirleri doğrultusunda hareket eden siyasi partilerle birlikte seçim işbirliği yapma kararı almıştır” dedi.

BBP´nin her dem millete dair siyaset yaptığını belirten Bulut, “Dolayısıyla biz Türkiye´de özellikle terörün yerle yeksan edilmesi konusu, özellikle bölgemizde daha güçlü bir Türkiye inşa etmek İslam ülkelerine ağabey konumuna gelmek için güçlü iktidarların olması lazım. Türkiye´de 15 Temmuz sonrası kodlar yeniden yazılıyor” diye konuştu.

Bulut, şöyle devam etti:

“Güçlü bir Türkiye´nin kodlarının yeniden yazılması için muhafazakâr, milliyetçi, demokrat insanlar bir araya gelerek birliktelik yapıyorlar. BBP de bu birlikteliğin içerisinde olacaktır. Hazırlanan ittifak paketi uyum yasaları dahilinde önümüzdeki süreçte başta anayasa komisyonu olmak üzere mecliste görüşülecek. Anayasaya uygun hale getirildikten sonra TBMM´de onaylanacak. Türkiye bu uyum yasalarında gerçekten milletin ihtiyaçlarına cevap verebilen bir paket hazırladığı zaman başta çok tartışıla gelen 18 maddelik referandum paketi uyum yasalarıyla milletin örfünden, ananesinden, inancından desteklenip de yapılırsa daha güçlü bir devlet inşa edileceğine eminim. Oynanan oyunların bozulması için güçlü muktedir bir iktidarın olması lazım. BBP de bu yönde karar verip cumhur ittifakı ile beraber hareket etme kararı almıştır.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TEŞKİLATLAR İTTİFAKTAN MEMNUN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP, Pisliği  Temizlemeli
CHP, Pisliği Temizlemeli
CHP´nin 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri´nde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´la CHP Genel Başkanlığı için görüştüğü iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Söz konusu haberlerin CHP Genel Merkezi´nde üretildiğine dikkat çeken İnce, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na tepki gösterdi. İnce; “CHP Türkiye´de temiz siyaset iddiasında ise önce bu pisliği temizlemelidir. Arınma, temizlik buradan başlayabilir” dedi.
CHP´li Karasu´dan Bir Teklif Daha
CHP´li Karasu´dan Bir Teklif Daha
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, konut mağdurları için TBMM´ye araştırma komisyonu kurulması için teklif yaptı. Karasu, son 10 yılda gelişen ve önemli bir sektör haline gelen konut sektöründe; döviz kurunda yaşanan dalgalanma, değişken faiz hareketleri ve ekonomik darboğaz sebebiyle çeşitli sorunların yaşandığının altını çizdi.
Yeniden Refah Partisi´nde Görev Değişimi
Yeniden Refah Partisi´nde Görev Değişimi
Fatih Erbakan tarafından 2018´in 23 Kasım´ında kurulan Yeniden Refah Partisi´nin Sivas 1. Olağan İl Kongresi bugün gerçekleştirilecek. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu da katılacağı kongrede Kurucu İl Başkanı Emre Kayalı görevini Fatih Kalkan´a devredecek.
Kızılcahamam Kampında Dosya Sunulacak
Kızılcahamam Kampında Dosya Sunulacak
31 Mart seçimleriyle birlikte yerel yönetimlerde başlayan yeni döneme ilişkin ilkelerin ve yol haritasının belirleneceği Kızılcahamam kampı öncesi ilimizde görev yapan kurum müdürlerini ziyaret ederek acil olarak bitirilmesi gereken projelere ilişkin rapor istediklerini ifade eden AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Bakanlarımızla görüşerek Sivas´ın çözüm bekleyen ve acil çözülmesi gereken sorunlarını hızlandıralım istiyoruz” dedi.
Sandalyeleri MHP Kaptı
Sandalyeleri MHP Kaptı
31 Mart´ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından ilçelerden İl Genel Meclisi´ne seçilen isimler belli oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre 43 kişilik Meclis´te en fazla kan kaybını CHP yaşadı. MHP; 23. Dönem´de 2 olan meclis üyesi sayısını 31 Mart seçimlerinin ardından 7´ye çıkararak AK Parti ile beraber Meclis´te grup kuracak ikinci parti olmaya hak kazandı. Önceki dönemde 7 meclis üyesiyle grubu bulunan CHP ise 4 sandalye birden kaybederek temsil oranında büyük yara aldı.
İsimler Netlik Kazandı
İsimler Netlik Kazandı
31 Mart´ta gerçekleştirilen mahalli seçimlerin ardından Sivas Belediye Meclisi´ne girmeyi başaran isimler belli oldu. Kontenjanla beraber AK Parti´den 26 üye BBP´den ise 11 üye Belediye Meclisi´ne girdi.
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında ilimize gelerek kent meydanında Sivaslılara seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sivas Türkiye´nin 2. büyük vilayeti. 29 bin kilometrekare toprağımız var. Mezralarla beraber 2 bine yakın yerleşim yeri var ama Sivas Türkiye´mizin en hızlı en çok göç veren ili. Sivas´ın önce göç veren değil göç alan bir il haline gelmesini istiyoruz. Bundan dolayı da hem tarımın hem de sanayinin desteklenmesini istiyoruz” dedi.
Hemşehrilerine Seslenecek
Hemşehrilerine Seslenecek
Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında bugün saat 13.30´da kent meydanında seçmene hitap edecek.
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katılan CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Olmazsa olmazımız liyakat. ‘Benim adamım´ diye bir mantığı kabul etmiyorum. Hepimiz bir aileyiz. Bir işi en iyi şekilde kim yapıyorsa o işi ona vereceğiz. Benim adamım o olacak. O yüzden liyakat olmazsa olmazımız. Belediye başkanı olduğumda emin olun şeffaf bir belediyeciliği kağıt üzerinde afili bir söz olarak bırakmayacağız” dedi.
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen “Ortak Akıl” programı kapsamında sendika üyeleriyle bir araya geldi. Projelerini anlatan ve üyelerin sorularını yanıtlayan Başkan Adayı Ürgüp, “Şehrin geleceğini turizmde görüyorum. Turizmi de çeşitlendirdik. Turizm vasıtasıyla Sivas´a insan sokacağız. İşletmelerin sayısı artacak. İşletmeler istihdam oluşturacak. Yeni yeni işletmeler ortaya çıkacak ve halkın fakirlikten kurtarılmasını bu şekilde sağlayacağız” dedi.
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Bu toprakların şifresinin tevhid ve birlik olduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ´bin yıl sürecek´ denilen 28 Şubat´ın, milletin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan´ı iktidara getirmesiyle tarihin derinliklerine gömüldüğünü söyledi.
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
“Her yerde Saadet var” sloganıyla seçimlere tek başına katılan Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında 16 Mart Cumartesi günü ilimize gelerek Sivaslılara hitap edecek.
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin düzenlediği programa katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerinin detaylarını anlattı.
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz” dedi.
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, başkanlık koltuğuna oturması haline su ücretlerine yüzde 25 oranında indirim yapacağını söyledi.
“Yapılacak Çok İş Var”
“Yapılacak Çok İş Var”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş, “Hizmet edenlere müteşekkiriz ama daha yapılacak çok işimiz var. İnşallah Allah bize bu görevi nasip eder ve halkımızın teveccühü de bu yönde olursa gördüğümüz ve tespit ettiğimiz unsurları hizmete dökmeye hazırız” dedi.
Projeler Çarşamba Açıklanacak
Projeler Çarşamba Açıklanacak
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, partilerinin Sivas Belediye Başkan adayının proje tanıtım programının Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımıyla Çarşamba günü gerçekleştirileceğini söyledi. Tüm Sivaslıları aday tanıtım programına davet eden İl Başkanı Aksu, “Güzel projelerle vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Allah nasip ederse 31 Mart tarihinde halkımızın teveccühüyle seçilecek olan Hilmi Başkanımız Sivas´a yapılan hizmetleri katlayarak devam ettirecek” dedi.
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 31 Mart´ta yapılacak mahalli seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri 43 başlıkta açıkladı. Sivas´ta en büyük problemin işsizlik olduğunu ifade eden BBP´li Ürgüp, hayata geçirecekleri turizm projeleri ile bu sorunu çözmeyi hedeflediklerini söyledi.
Atmaca, Bağımsız Aday Oldu
Atmaca, Bağımsız Aday Oldu
2014 mahalli seçimlerinde CHP´den İmranlı İl Genel Meclis Üyesi seçilen ve geçtiğimiz aylarda partiden ihraç edilen Yılmaz Atmaca, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde bağımsız İl Genel Meclisi Üyesi adayı olduğunu açıkladı.
Kucaklayıcı Liste Oluşturduk
Kucaklayıcı Liste Oluşturduk
MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, İlçe Seçim Kurulu´na teslim ettikleri Belediye Meclis üyesi aday listesine ilişkin, “Bizler kucaklayıcı bir liste oluşturduğumuz inancındayız. İsimleri yıpranmamış ,müteşebbis, pırıl pırıl genç arkadaşlarımızdan listemizi oluşturduk” dedi.
“Rekor Kıracağız”
“Rekor Kıracağız”
31 Mart yerel seçimleri öncesi 37 Belediye Meclisi Üyesi adayı ile 8 İl Genel Meclisi Üyesi aday listesini belirleyerek İlçe Seçim Kurulu´na teslim ettiklerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “Listemiz ile 31 Mart gecesi Tüm Türkiye´ye damgamızı vurarak yeni bir rekor kıracağız” dedi.
Anketlerde Öndeyiz
Anketlerde Öndeyiz
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart seçimlerine kısa süre kala yaptırdıkları Sivas anketini açıkladı.
AK Parti Merkez İlçede Güçlü İsimlerle Sahnede
AK Parti Merkez İlçede Güçlü İsimlerle Sahnede
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri´ne 40 gün kala partilerde il genel meclisi ve belediye meclis üyesi aday belirleme çalışmaları hız kazandı…
Seçmen Sayısında Büyük Artış
Seçmen Sayısında Büyük Artış
31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlere kısa süre kala Sivas Belediye Başkanının belirlenmesi için kaç kişinin oy kullanacağı netlik kazandı. Gazetemizin İl Seçim Kurulu´ndan edindiği bilgilere göre 2019 yerel seçimlerinde merkez ilçede oy kullanacak seçmen sayısı 2014 mahalli seçimlerine göre 37 bin 989 kişi birden artarak 250 bin 77 kişiye ulaştı.
İYİ Parti CHP´yi Destekleyecek
İYİ Parti CHP´yi Destekleyecek
Önceki gün Sivas, Amasya ve Niğde illeri için bir araya gelen CHP ve İYİ Parti´nin kurmayları uzlaşıya vardı. Bu kapsamda İYİ Parti Amasya ve Sivas´ta aday göstermeyecek, her iki ilde CHP adayına destek verecek. CHP ise Niğde´de adayını geri çekerek İYİ Parti´yle ittifak yapacak.
“Daha İleriye Taşımak İstiyoruz”
“Daha İleriye Taşımak İstiyoruz”
AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, katıldığı bir programda 31 Mart´ta gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bilgin´den Destek Sözü
Bilgin´den Destek Sözü
AK Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, Sivas Güvercinleri Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Bilgin, “Güvercin Köyü” kurulması noktasında derneğe her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Cumhur İttifakı Sivas´a Katkı Sunacak
Cumhur İttifakı Sivas´a Katkı Sunacak
AK Parti, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi MHP ve CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. MHP´ye gerçekleştirilen ziyaret esnasında konuşan AK Parti İl Başkanı Aksu, Cumhur İttifakı´nın Türkiye´ye olduğu kadar Sivas´a da katkı sunacağını söyledi.
“Eserlerimiz Konuşacak”
“Eserlerimiz Konuşacak”
Ekinci: “Girmediğimiz ev, sıkmadığımız el, sormadığımız hatır bırakmayacağız…” dedi.
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
Gemerek´in Sızır Beldesi´nde yığma seçmen oluşturulduğunu öne süren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Gemerek ilçe ve belde örgütümüz Sızır´la ilgili bin 60 kişi için itirazda bulundu. Bunların Sızır´da yaşamadığını belgeleriyle tespit edip seçim kuruluna sunduk. Gemerek İlçe Seçim Kurulu, bunlardan 92´sini kabul edip, diğerlerini reddetmiştir. Bizim yaptığımız başvuruların tamamı belgelidir. Buna rağmen adalet yerine getirilmemiştir” dedi.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Belediye Başkanlarının Sorumlulukları
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Neyse Ki!
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Koro
Taner Karabal
Taner Karabal
Bu Uyumu Bozmamak Lazım…
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
İnsan Hakları İnsanın Onurunu Korur
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Hurafelerin Dinle İlgisi Yoktur
Hanife Döner
Hanife Döner
Mahmure Su
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
İş Nerede Ticaret Nerede
Alper Duran
Alper Duran
Allah, İnsan, Hata Ve Af
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
CHP´de Neler Oluyor (Yine Bir Komplo Mu?)
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Öğretmen Gücünü Nereden Alır?
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7875
EURO
6.4434
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır…

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1