ULU CAMİ PROJESİ HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
MÜSİAD Şube Başkanı Av. Mustafa Coşkun, Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından tasarlanan Ulu Camii Projesinin bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini kaydetti. Vakıflar Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Coşkun, “Ulu Cami Selçuklular döneminden bizlere miras olarak kalmış çok önemli bir eser bu emaneti titizlikle muhafaza etmeli ve gözümüz gibi bakmalıyız. Ulu cami bizim “Cuma Mescidimiz” Sivas´a bin cami veya mescit de yapılsa Ulu Cami´nin yeri farklıdır. Ayrıca avlusunda metfun bulunan İsmail Hakkı Toprak gibi önemli bir şahsiyeti barındırması bakımında da ayrı bir önem taşmaktadır. Türkiye´nin dört bir tarafından Ulu camimize ziyaretçiler gelmektedir” dedi.
Tarih: 8.5.2017 06:00:00

HAYRULLAH AĞKAŞ

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun “Vakıf Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

08-14 Mayıs tarihleri arasında “Vakıf Haftası” kutlanmakta ve çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirten Coşkun, “Vakıf kurumu medeniyetimizde önemli bir yer tutmakta olup şehrimizde de yüzlerce vakıf ve ecdat yadigarı vakıf eserlerimiz bulunmaktadır. Gerek genel müdürlük gerekse bölge müdürlüğümüz vakıf eserlerinin muhafazası ve bakımı noktasında çok önemli işlere imza atmaktadır. Bu çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Önemli bir vakıf eseri olan Ulu Cami ve taslak çalışmaları yapılan çevre düzenlemesi projesinin bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini kaydeden Coşkun, “Ulu Cami Selçuklular döneminden bizlere miras olarak kalmış çok önemli bir eser bu emaneti titizlikle muhafaza etmeli ve gözümüz gibi bakmalıyız. Ulu cami bizim “Cuma Mescidimiz” Sivas´a bin cami veya mescit de yapılsa Ulu Cami´nin yeri farklıdır. Ayrıca avlusunda metfun bulunan İsmail Hakkı Toprak gibi önemli bir şahsiyeti barındırması bakımında da ayrı bir önem taşmaktadır. Türkiye´nin dört bir tarafından Ulu camimize ziyaretçiler gelmektedir” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Şube Başkanı Coşkun şunları kaydetti:

“Böylesine önemli bir dini merkez için yeterli ve ihtiyaçları karşılayacak düzeyde düzenlemeler yapılmamış, aksine önceki yıllarda cami vakfına ait arazi önemli ölçüde küçülmüştür. Cami avlusunda ve çevresinde ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri mekanlar bulunmamaktadır. Bu sebeple de büyük sıkıntı çekilmektedir. Ayrıca önemli şahsiyetlerin cenaze namazları kalabalık bir cemaat tarafından kılındığı için cami avlusu, dış cemaat mahalli ihtiyaca cevap verememektedir. Sivas´a başkaca büyük camiler yapılsa da Ulu Cami´nin manevi havasından ötürü bir kısım cenaze namazları burada kılınacak önemli dini günlerde ve gecelerde Ulu Cami´ye ihtiyaç her zaman olacaktır.”

CEVRESİNDEKİ BİNALAR

KAMULAŞTIRILMALI

İnanç turizmi açısından büyük potansiyel taşıyan Ulu Cami´nin, çevresindeki binaların kamulaştırılarak Şifaiye Medresesi, Sivas Kalesi Projesi ve Gök Medrese ile bütünleşik tarzda bir çevre düzenlemesi yapılması gerektiğine dikkat çeken Coşkun, “Ulu cami yakınında bulunan Selçuk Ortaokulu yıkılarak Kale Projesi ile Ulu Cami projesi birleştirilmelidir. Ulu cami ile Şifaiye medresesi arasında bulunan bir kısım binalar da kamulaştırılarak tarihi meydana bir koridor açılmalıdır. Caminin bir cephesi caddeye sınır bulunmakta diğer üç cephesinde ise binalar yer almaktadır. Söz konusu binalar Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılmalıdır. Proje için düşünülen alan mevcut cami arsasının yaklaşık üç katı olacağından cami avlusunda ve çevresinde ziyaret ve ibadet için gelen insanımıza hitap edecek birimler yer alacaktır. Bu alanda Vakıflar idaresine gelir getirecek ticari birimlere de yer verildiğinde uzun vadede kamulaştırma için ayrılacak bütçenin önemli bir kısmının geri dönüşü de sağlanmış olacaktır. Söz konusu ticari alanlarda ve yapılarda kitap evi, çay ve kahve içilecek mekânlar, yiyecek içecek satan birimler yer almalı ve binaların mimari projeleri yapılırken cami ile uyumlu olmalı, taş kemerli yapılar tercih edilmelidir” diye konuştu.

KONYA VE URFA

ÖRNEKLERİ

Coşkun, “Yapılacak bütün çalışmaların sonunda Ulu Cami ve çevresi Konya Mevlana ve Şanlıurfa Halil-ür Rahman Balıklı Göl çevre düzenlemelerinde olduğu gibi dini, kültürel ve ticari bir merkez haline dönüştürülmelidir. Gerek Urfa gerekse Konya´nın turizm potansiyeline ve söz konusu mekânların bu şehirlere katkısına dikkat edildiğinde Sivas´ın gelecekte Ulu Cami projesi ve Şems-i Sivas-i Meydan projesi ile büyük bir inanç ve kültür turizmi hareketliliğine sahne olacağını hayal edebiliriz. Yüksek Hızlı Tren söz verildiği gibi 2018 veya 2019 yılında hizmete girdiğinde Türkiye´nin dört bir yanından Sivas´a yönelik hareketliliği sağlayabilmek bakımından gerekli altyapıyı hazırlamamız şarttır. Ulu Cami Projesi diğer projelerle birlikte bu anlamda önemli bir işleve sahip olacaktır” dedi.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

Yapılacak proje çalışması ile birlikte çevre esnafının da yüzünün güleceğini belirten Coşkun, şöyle devam etti:

“Proje hayata geçtiğinde yeme içme mekânları ile hediyelik eşya ve konaklama tesislerinde büyük canlanma görülecek olup Sivas iç ve dış turizm açısından atağa kalkacak turizm firmaları ile işbirliği içerisinde yürütülecek çalışmalar sonucu Sivas Anadolu´nun hareketli bir merkezine dönüşecek, Sivas ekonomisi canlanacaktır. Kaplıcalarımız, Divriği Ulu Cami ve Şifahanesi, Yıldız Dağı Kayak Merkezi, Kongre Müzesi, Şems-i Sivas-i Meydanı ve Kızılırmak Projesi ile birlikte düşünüldüğünde turizm bakımından Sivas´ın aydınlık geleceğine umutla bakabiliriz.

Geçtiğimiz yıllarda Ulu Cami Çevre Düzenleme Projesi Doğan Bey tarafından gündeme getirilmiş ancak Sivil Toplum Kuruluşları bünyesinde tartışmaya açılmamıştı. Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan tasarımlar geçtiğimiz günlerde STK Platformunda ve Kent Konseyi´nde bizim önerimiz üzerine gündeme alındı. Ayrıca Mart ayında yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısında da konuyu gündeme taşımış ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım´ın Sivas´a gelişi münasebetiyle düzenlediğimiz ve taleplerimizi içeren Sivas Raporu´nda da yer vermiştik. Ulu Cami Projesini de içeren taleplerimizi Başbakan´a ulaştırdık.”

/resimler/2017-5/7/1637502412707.jpg/resimler/2017-5/7/1638146766747.jpg
Kaynak: İRADE

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ--VİDEO
HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ--VİDEO
Vali Salih Ayhan, İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı toplantılarının son oturumuna katıldı. İl Özel İdaresi´nin 2021 yılı bütçesinin 195 milyon lira olarak kabul edildiği toplantıda meclis üyelerine hitap eden Vali Salih Ayhan, ilimizde birlik ve beraberlik içerisinde 2023 hedeflerine ulaşılacağını söyledi.
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2020 Ekim ayında Sivas´ta bulunan motorlu kara taşıtı sayısı 164 bin 877 olarak açıklandı.
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
Sivas´ta yeni doğmuş bebeğini boş araziye terk ederek ölümüne sebep olan anne tutuklandı.
YEKELER´DEN BÜYÜK BAŞARI
YEKELER´DEN BÜYÜK BAŞARI
Dünyanın en iyi bilim insanlarının sıralandığı liste Stanford Üniversitesi´nden Dr. John PA Ioannidis, K. W. Boyack ve J. Baas tarafından yayımlandı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Meftuni Yekeler listede Maden ve Metalürji alanında kendisine yer bularak büyük bir başarıya imza attı.
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sivas AB Bilgi Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle bir açıklama yayımladı. Açıklamada; “Kadına karşı şiddet, maalesef örneklerine en sık rastlanılan insan hakları ihlalidir” dedi.
İLÇEMİZİ MARKA YAPMAK İSTİYORUZ
İLÇEMİZİ MARKA YAPMAK İSTİYORUZ
Şarkışla´da birtakım temaslarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Şarkışla ilçemiz hayvancılıkta oldukça önemli bir yerde, Şarkışla hayvan pazarı ise ülkemizde önemli bir yere sahip. İlçemizi birlikte daha çok çalışarak marka haline getirmek istiyoruz” dedi.
SURİYELİ BEBEĞİN İMDADINA YETİŞTİLER
SURİYELİ BEBEĞİN İMDADINA YETİŞTİLER
İl Müftülüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Göç ve Manevi Destek Koordinatörlüğü; kalça çıkığı, ayaklarında ortopedik engeli ve gözlerinde katarakt rahatsızlığı bulunan 6 aylık Suriyeli Şam El Hadi Rakka için harekete geçti. Tedavisine başlanan minik Şam El Hadi, ayağına takılan platin sayesinde yürüyebilecek. Ankara´da göz tedavisi devam eden El Hadi´nin kısa süre sonra ise görmeye başlayacağı öğrenildi.
ASILSIZ İHBARA CEZA YAĞACAK
ASILSIZ İHBARA CEZA YAĞACAK
İlimizde görülebilecek yoğun kar yağışları, buzlanma ve don olayları öncesinde ilgili kurumların koordinasyonunda sıkıntı yaşanmaması amacıyla Vali Salih Ayhan başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, karla mücadele çalışmalarında asılsız ihbarların mücadeleyi sekteye uğrattığını ve bu tür durumlarda ceza-i müeyyide uygulanacağını söyledi.
DEDE UEFA´DA SİFTAH YAPTI
DEDE UEFA´DA SİFTAH YAPTI
DG Sivasspor´da, 2-0 kazanılan Karabağ maçında galibiyete büyük katkı sunan 37 yaşındaki deneyimli golcü Arouna Kone, Avrupa arenasında siftah yaptı.
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken, ilimizde yakalanan birliği ve beraberliği bozmak isteyen bazı kesimlerin amacına ulaşamayacağını söyledi.
  SİVAS´TA 2 BİN MEZAR HAZIRLANDI
SİVAS´TA 2 BİN MEZAR HAZIRLANDI
Kış aylarının sert geçtiği Sivas´ta, kış öncesi defin işlemleri için 2 bin mezar hazırlandı
SİVASLI AİLE POLİS EKİPLERİNİ UNUTMADI
SİVASLI AİLE POLİS EKİPLERİNİ UNUTMADI
Sivas´ta bir aile hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında dondurucu soğukta uygulama yapan polis ekiplerine çay ikramında bulundu
500 YILLIK CAMİNİN RESTORASYONU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
500 YILLIK CAMİNİN RESTORASYONU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Sivas´ın Şarkışla ilçesi Hardal köyünde bulunan 500 yıllık Hardal Köyü Camisinin restore edilmesi için çalışma başlatıldı.
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
Sivas´ta Tekmezar Caddesi´nin ismini aldığı tekmezar görenlerin dikkatini çekiyor
ŞÖNİM KADINLARA KOL KANAT GERİYOR
ŞÖNİM KADINLARA KOL KANAT GERİYOR
Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığının artırılmasına yönelik kurulan standı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Özellikle, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM), sunduğu rehberlik, hukuki ve psikolojik destek, barınma amaçlı yönlendirme faaliyeti, koruyucu ve önleyici tedbir işlemleri çok önemli bir misyonu yerine getirmekte; adeta kadınlarımıza kol kanat germektedir” dedi.
VAKIF KİRACILARINA ARTIŞ YAPILMAYACAK
VAKIF KİRACILARINA ARTIŞ YAPILMAYACAK
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, vakıf taşınmazlarında kiracı olan esnaflara müjde verdi. Köksal; esnaf ve sanatkarların pandemi sürecinde mağdur olduğunu belirterek kira artışının bu sene yapılmayacağını söyledi.
ŞİDDETİN KARŞISINDA DURMALIYIZ
ŞİDDETİN KARŞISINDA DURMALIYIZ
Saadet Partisi Sivas Kadın Kolları Başkanı Mihriban Geldi, “Şiddetin karşısında durmak hepimizin insanlık vazifesidir. Erdemli toplum ancak; hukukun üstünlüğünün sağlanması, adaletin tesisi ve eğitim ile gerçekleşir. Kalplerde beslenecek duygu şiddet değil sevgi ve şefkat olmalıdır” dedi.
ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Hizmet Vakfı arasında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine burs verilmesi hakkında protokol imzalandı. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, 300 öğrenciye 6 ay süreyle aylık 100 lira burs verileceğini aktararak “Hayır sahibi vatandaşlarımızın katkısıyla oluşan bursların öğrencilerimize bir nebze de olsa katkısı olacaktır. Bu vesile ile hayır sahibi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağladıkları katkılarla daha çok öğrencimize daha fazla burs ödeme imkânımız olacaktır.” dedi.
KADINA ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİLER --VİDEO
KADINA ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİLER --VİDEO
İl Genel Meclisi Üyeleri Semra Temurbaş Mavibulut ve Arzu Polat mecliste gündem dışı söz alarak kadına yönelik şiddete karşı tepki gösterdiler.
 EYLÜL AYINDA HİZMETE GİRECEK--VİDEO
EYLÜL AYINDA HİZMETE GİRECEK--VİDEO
Çevre yolunun hemen kenarında bulunan eski otobüs toplanma merkezi üzerine yapılan yeni itfaiye binasında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Projemizi inşallah 2021 yılı eylül ayı gibi hizmete sunacağız” dedi.
HAYATLARI KABUSA DÖNDÜ
HAYATLARI KABUSA DÖNDÜ
İki yıl önce Karayün köyünde, kahvaltı sırasında eşi, oğlu ve gelinine tüfek ile saldıran ve eşinin ölümüne neden olan Ahmet Yapmaz, akli dengesi bozuk olduğu için tedavi altına alındı. Yapmaz´ın 1 sene tedaviden sonra serbest kalacağı bilgisi saldırıya uğrayan oğlu ve gelininin hayatlarını kabusa çevirdi. Mustafa Yapmaz, “Korkuyoruz. Babam deli ise hastanede kalsın bırakmasınlar, değilse hapiste cezasını çeksin” dedi.
İNSANİ BİR GÖREVDİR
İNSANİ BİR GÖREVDİR
Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter, “Türkiye´deki göçmen kadınların yaşamlarının, onurlarının ve emeklerinin korunması tüm siyasi mülahazaların üstünde insani bir görevdir” dedi.
ESNAFA ÖZEL ŞART
ESNAFA ÖZEL ŞART
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Esnaf özel olarak desteklenmelidir. Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. Hiç zaman kaybedilmeden iş yerleri kapanan esnafımıza ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmalı” dedi.
CANİKLİGİL´İN KİTABI ÇIKTI
CANİKLİGİL´İN KİTABI ÇIKTI
Sivas Çiftçi Kadınlar Derneği Başkanı Birgül Canikligil, ‘Damak Tadı Madımak´ kitabını yayımladı. Madımağın 171 çeşit yiyeceğini yapan Canikligil, “Kitapta yer alan tariflerin tamamı bana ait. Kitap çıktığı günden bu yana büyük ilgi görüyor” dedi.
ATA TOHUMA CAN SUYU
ATA TOHUMA CAN SUYU
Orta Anadolu Kalkınma Ajansının (ORAN) destek programıyla Sivas´ın yanı sıra Kayseri ve Yozgat´ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için hayata geçirilecek projelere toplam 15 milyon lira destek sağlanacak. Ata tohumlarının ortaya çıkarılması ve korunmasına yönelik projeler, destekten öncelikli olarak yararlanacak.
OKUMA İSTEKLERİNİ HAYKIRDILAR
OKUMA İSTEKLERİNİ HAYKIRDILAR
Sivas´a bağlı bir köyde telefon ve internet çekmediği için derslerine devam edemeyen bir grup öğrenci çektikleri klip ile yetkililerden yardım istedi
SİVAS´TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
SİVAS´TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
Sivas´ta uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına yönelik operasyonlar devam ediyor.
YIKICI SONUÇLAR DOĞURUYOR
YIKICI SONUÇLAR DOĞURUYOR
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Memur-Sen Kadın Komisyonu İl Temsilcisi Güner Türker; “Güçlünün zayıfa karşı uyguladığı, insan onurunu zedeleyen şiddet, bazen yaşam hakkını ihlaline varacak boyutta yıkıcı sonuçlar doğurmaktadır. Şiddetten en ağır şekilde kadın ve çocuklar etkilenmektedir” dedi.
DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE ÖDÜL
DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE ÖDÜL
Öğretmenler Günü dolayısıyla Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde kutlama programı düzenlendi. Programda; “Öğretmen" konulu anı yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri takdim edildi.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİLDİ
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİLDİ
24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi´nde fidan dikildi. Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmenlerle birlikte çam fidanlarını toprakla buluşturup can suyu verdi.
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Adem suretinde olan herkes adem değildir…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4