Üyelerimiz İçin Çalıştık
Görev süresinde 2 yılı dolduran Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, bu zaman diliminde yaptığı çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sivas´ın gelişmesi için önemli girişimlerde bulunduklarının altını çizen Başkan Eken, “Aradan geçen 24 aylık süreçte gece gündüz demeden üyelerimiz için çalıştık. Şehrimize hizmet için mücadele verdik” dedi.
Tarih: 18.6.2020 07:00:00

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, 24 aylık görev süresince yürütülen çalışmaları düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.

STSO çok amaçlı salonda düzenlenen toplantıya yönetim kurulu üyeleri ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

TOBB seçimli genel kurulunda, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği ve Arge-İnavasyon Kurulu Üyeliği gibi 2 önemli görev verildiğine vurgu yapan Başkan Eken; “Göreve geldikten sonra üyelerimize ne gibi kolaylıklar sağlayabiliriz diye ciddi bir fizibilite çalışması hazırladık. Altyapı çalışmalarına önem vererek çağın gereksinimlerine uygun olarak, üyelerimizin e-imzaya kolay ve hızlı bir şekilde sahip olabilmeleri, aidat ödeme ve belge alma işlemlerini online olarak yapacakları bir web sitesini hizmete sunduk. Mobil uygulamamızı da hazırlayarak üyelerimizin telefonlarıyla oda hizmetlerini yapmalarını sağladık. Ayrıca ücretli olan oda kayıt belgesini üyelerimize ücretsiz olarak verilmesi sağladık. Kriz döneminde göreve geldiğimiz için tasarrufa önem verdik. Bu süreçte 1 milyon liranın üzerinde tasarruf yaptık. İl Özel İdaresi´nden kiralanan ve yıllarca atıl duran, odamız bütçesinden 5 milyon lira harcanan Fuar Kongre ve Eğitim Merkezi alanı ile TOBB tarafından 10 milyon liraya yaptırılan okul binamızı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Üniversitesine devrettik. Sivas´ın 6. Bölge teşvikleri kapsamına alınması için TOBB´da düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurasında Cumhurbaşkanı Erdoğan´a 6. Bölge teşviklerinden yararlanılması için dosya verdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Şubat 2019´da Sivas´ta yaptığı mitingde özel teşvik müjdesini verdi. Demirağ OSB´nin teşviklerden yararlanması halinde halihazırda yatırımlarımız var ve kararnameyi bekliyorlar. Ortağı olduğumuz Gemerek ve Şarkışla OSB´lerde çıkan sorunları çözüme kavuşturduk. Yapılan protokollerle OSB´lerimizin gelişmesine yönelik adımları da atacağız” dedi.

ŞEHİRDEKİ BEKLENTİLERİ TALEP ETTİK

İlimizde yapılan her türlü organizasyonda ön sırada yer aldıklarını ve taşın altına ellerini koyduklarını ifade eden Başkan Eken, “Sivas Kongresi´nin 100. yıl etkinlerine 5 büyük etkinlikle katkı sağladık. Anadolu´da ilk kez Sivas´ta düzenlenen Ekonomi Forumu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızın katılımı ile Orta Anadolu Ekonomi Forumu olarak gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü bizzat benim yaptığım ‘Türkiye için Değişim Başlıyor: Sivas İş Dünyası Buluşması´ programı kapsamında iş dünyamız ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile bir araya geldi. Sorun ve sıkıntıları direkt Bakanımıza ileterek, Cumhurbaşkanımızın sözünü verdiği 6. Bölge teşvikleri konusunu hatırlatarak bu konuda destek olmasını talep ettik.   Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanı, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası genel müdürleri ve yöneticileri, esnaf, tüccar ve sanayicilerimizin talep ve beklentilerini dinleyerek çözüm üretti. Yönetim Kurulumuz ile Ankara´da TBMM Başkanı Mustafa Şentop´u, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu´nu, Milli Savunma Komisyon Başkanımız İsmet Yılmaz, Ulaştırma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Selim Dursun´u, Sivas milletvekillerimizi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Danışmanı Zafer Benli´yi, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Dr. Mehmet Yurdal Şahin´i, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü (MAPEG) Cevat Genç´i Doğaltaş Daire Başkanı Abdulkerim Aydındağ´ı ziyaret ederek Sivas´a ve iş dünyasına yönelik istişarede bulunarak şehirdeki beklenti ve talepleri ilettik. Kayseri´de bankalar kurulu toplantısında söz alarak ‘Yiğitler diyarı Sivas´a yiğit banka müdürleri görevlendirin´ diyerek üyelerimizin bankalarla olan sorunlarını dile getirdik. Bizden önce görev yapan tüm başkanlarımıza ahde vefa göstererek TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu´nun da katılımı ile düzenlediğimiz Sivas´a Değer Katanlar Ödül Töreninde plaket takdim ettik. 40. yılını dolduran üyelerimize plaket vererek, onurlandırdık. Giriş katta bulunan Eğitim salonumuzu M.Rifat Hisarcıklıoğlu VİP Salonu olarak yenileyerek TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu´nun katılımı ile hizmete açtık” açıklamasında bulundu.

TESCİL SÜREÇLERİ DEVAM EDİYOR

İlimizin tanıtımına önem vererek her türlü fuara katılım sağladıklarının altını çizen Eken, “Bu fuarlarda tescilli ürünlerimizi götürerek tanıtımını yaptık. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sivas Köftesi, Sivas katmeri ve Pezik Turşusu için Türk Patent ve Marka Kurumu´ndan coğrafi işaret tescil belgesi almıştık, Suşehri Kuru Fasulyesi, Peskütan Çorbası için coğrafi işaret tescil sürecimiz devam ediyor” şeklinde konuştu. 

Başkan Eken, “Aradan geçen 24 aylık süreçte gece gündüz demeden üyelerimiz için çalıştık. Şehrimize hizmet için mücadele verdik” dedi.

Haziran ayı meclis toplantısı sonrasında yaşanan olaylara da değinen Başkan Eken, “Ben 19 şirket kurmadım. 2013 yılında kurulan şirketimi şubeleştirdim. Bazı meslek dallarında şubeler açtım. Bunu bilmenizi istiyorum. 19 değil, 18 şube açıldı. ‘Bu şirketlerin kredi için mi kuruldu?´ deniyor. Bundan sonraki süreç dahil bu şubelerim hiçbir şekilde kredi çekmeyecek. ‘Seçim için mi kuruldu?´ deniyor. Seçim için kuracak olsam tek bir komitede toplarım ya da başkaları üzerine açarım onların yaptığı gibi. Ben bu şehre yatırım yapmaya, değer kazandırmaya devam edeceğim.  Gelelim; ‘Basına sansür, basına ayar vermeye çalıştı´ söylemlerine. Meclis toplantımızda yaşanan organize konuya çok girmek istemiyorum ama burada sizlerle bizim aramızda sanki çok ciddi sıkıntılar varmış gibi göstermeye çalışanlar var. Biz, sizlerle aylardır uyum içerisinde şehrin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda çalışıyoruz. Ama belli bir kesim sanki bizim basın ile aramızda sorun sıkıntı varmış gibi bir algı oluşturmaya çalışıyor. Bu tür basit oyunlar bizi ayrıştırmaz birleştirir. Şehri dizayn etmeye niyetlenenler unutmasınlar Sivas sevdalıları, bu şehrin çıkar menfaatleri için elini değil gövdesini taşın altına koymaktan çekinmemektedir. Biz, bu şehirde yağmur, çamur demeden, 7/24 sahada olan, tarafsız, objektif, bu memleketin tüm değerlerini bilen, bunları yaşayan ve yaşayacak olan, Sivas için çırpınan emek veren basın mensuplarımızla her zaman yan yanayız, kol kolayız. Bizi karşı karşıya getirmeye çalışanlar unutmasın, herkes bu şehrin öz evladı, söz konusu Sivas´ın çıkar ve menfaatleri ise bizler basınımız ile en önde oluruz” açıklamasında bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Üyelerimiz İçin Çalıştık
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vakalar Çoğalınca Tedbirler Arttı!
Vakalar Çoğalınca Tedbirler Arttı!
Ülkemizde koronavirüs vaka sayısının 30 bine dayanması, ölü sayısının ise sürekli artması sonucu alınan tedbirler sıklaştırıldı. Dün Beştepe´de yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Hafta içi her gün 21.00 ila 05.00 saatleri arasında genel sokağa çıkma yasağı sınırlaması uygulanacak. Hafta sonları cuma akşamı 21.00´den pazartesi sabahı 05.00´e kadar kesintisiz devam edecektir. Yani cumartesi, pazar artık evlerimizdeyiz” dedi.
Yoldan Çıkıp Üçüncü Araca Da Çarptı: 7 Yaralı--Video
Yoldan Çıkıp Üçüncü Araca Da Çarptı: 7 Yaralı--Video
Sivas´ta meydana gelen trafik kazasında bir otomobil çarpmanın etkisi ile karşı şeride geçerek üçüncü bir otomobile çarptı. Kazada 1´i ağır 7 kişi yaralandı.
Sivas´ta Okul Öncesi Eğitimde Uzaktan Eğitime Geçildi
Sivas´ta Okul Öncesi Eğitimde Uzaktan Eğitime Geçildi
Sivas´ta Covid-19 tedbirleri kapsamında resmi anaokulu, anasınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim öğretimde uzaktan eğitime geçildi.
İhtiyaçlılar Üşümeyecek
İhtiyaçlılar Üşümeyecek
Sivas merkezde ikamet eden ve yardıma muhtaç olan ailelerin yakacak giderlerine destek olmak isteyen Sivas Belediyesi her aile için 500 lira nakit yardım yapacak.
Gazetelerimizi  Ayakta Tutmalıyız
Gazetelerimizi Ayakta Tutmalıyız
Sivas ve Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, gazetemizi ziyaret etti. Genel Yayın Koordinatörümüz Taner Karabal ile bir araya gelen Başkan Eken, “Bütün Sivaslı iş adamlarımıza, firmalarımıza, hemşehrilerimize seslenmek istiyorum: Sivas´ın yerel basınına sahip çıkmamız lazım. Gerek abonelik olarak, gerek reklam vererek gazetelerimizi ayakta tutmamız lazım” dedi.
Zorlu Süreci Birlikte Atlatalım
Zorlu Süreci Birlikte Atlatalım
24. Komite temsilcileriyle bir araya gelerek talepleri dinleyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Turizm acentelerimizin sorunları konusunda halkımıza çağrı yapıyoruz. Lütfen yerel acentelerimizi, firmalarımızı ve esnaflarımızı destekleyelim. Alışverişlerimizi yerel firmalarımızdan yapalım. Yaşanan zorlu süreci el birliği ile atlatalım” dedi.
Simitler Hijyenik Ortamda Satılacak--Video
Simitler Hijyenik Ortamda Satılacak--Video
Belediye tarafından kent meydanındaki simitçilere simit arabası hediye edildi. Başkan Hilmi Bilgin, “Simitler daha hijyenik ortamda satılacak” dedi.
Meslek Liselerinin  İtibarı Güçlenecek
Meslek Liselerinin İtibarı Güçlenecek
Meslek lisesi öğrencilerinin burs kapsamına almasının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Sivas Hizmet Vakfı´nın, meslek lisesi öğrencilerini burs kapsamına alması meslek liselerinin itibarını güçlendirerek nitelikli işgücü oluşturulmasına katkı sağlamasını çok kıymetli ve değerli buluyor aynı zamanda takdirle karşılıyoruz” dedi.
Cumhuriyet Üniversitesi  Adından Söz Ettiriyor
Cumhuriyet Üniversitesi Adından Söz Ettiriyor
Cumhuriyet Üniversitesi bünyesindeki 5 akademisyen dünyadaki akademisyenler arasında ilk yüzde 2 arasına girmeyi başardı.
Erken Tanı Çok Önemli
Erken Tanı Çok Önemli
Sivas Medicana Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Eyüp Coşar, AIDS´e yol açan HIV hastalığının tedavisinde erken tanının çok önemli olduğunu söyledi.
Süreci Birlikte Takip Etmeliyiz
Süreci Birlikte Takip Etmeliyiz
18 Kasım´da gerçekleştirilen TOBB Ekonomi Şurası´nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin teşvik kararnamesinin imzalanması ve altyapı ödeneğinin tamamının gönderilmesini talep eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Cumhurbaşkanımız talimat verdi. Sürecin takibinin yapılmasında herkese göreve düşüyor” dedi.
Sivas´ın Markası Olacak--Video
Sivas´ın Markası Olacak--Video
“Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Stratejik Plan Dış Paydaş Çalıştayı” Öğretmenevi´nde gerçekleştirildi. Çalıştayın açılış programında konuşan Vali Salih Ayhan, “Bilim ve Teknoloji Üniversitemizin her türlü programına katılıp destek sağlayarak emekleme döneminden yürüme dönemine, yürüme döneminden de koşma dönemine hızlı bir şekilde geçmesini istiyorum. İnşallah Sivas´ın gelecekte marka ve değer üreten bir kurumu olacak” dedi.
Sivas “Dede”sini Kaybetti
Sivas “Dede”sini Kaybetti
Sivas´ın kanaat önderlerinden olan ve Şehabettin Dede olarak bilinen Şehabettin Açık (97) hayatını kaybetti.
Kedinin Yardımına İtfaiye Koştu--Video
Kedinin Yardımına İtfaiye Koştu--Video
Sivas´ın Ulaş ilçesinde telefon direğinin tepesinde mahsur kalan kediyi itfaiye ekipleri kurtardı.
Kafeler Kapatılınca Çareyi Kestane Satmakta Buldu
Kafeler Kapatılınca Çareyi Kestane Satmakta Buldu
Sivas´ta Covid-19 tedbirleri kapsamında kafesinin kapısına kilit vuran bir işletme sahibi, personel ve diğer giderlerini karşılayabilmek için kestane satmaya başladı.
   Güvenlik Kamerasına Yansıdı
Güvenlik Kamerasına Yansıdı
Sivas´ta hurda toplama amaçlı kullanılan ATV motoru ile bisikletin çarpışması sonucu meydana gelen kazada bir kişi yaralandı, kaza anıysa güvenlik kamerasına yansıdı.
Şehidin Annesi Ve Babası Bir Gün Arayla Vefat Etti
Şehidin Annesi Ve Babası Bir Gün Arayla Vefat Etti
Sivas´ta Şehit Jandarma Uzman Çavuş Saadettin Yazıcı´nın Covid-19 tedavisi gören annesi ve babası bir gün arayla vefat etti.
36 Yıl Sonra Tapularına Kavuştular
36 Yıl Sonra Tapularına Kavuştular
Sivas´ta 40 esnaf 36 yılın ardından işyerlerinin tapularına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
Kartpostallık Görüntüler Oluştu
Kartpostallık Görüntüler Oluştu
Sivas´ta saat 20.00 itibariyle başlayan sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte tarihi kent meydanında kartpostallık görüntüler oluştu.
Bakanlık Esnafa  Destek Verecek
Bakanlık Esnafa Destek Verecek
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Bakanlığı´nın pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafa kira, elektrik, doğal gaz ve su faturalarının ödenmesi noktasında hibe desteğinde bulunacağını söyledi.
Hızla Yükseliyor
Hızla Yükseliyor
İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi işbirliği ile yaptırılan Müftü Abdurrauf Efendi Hafızlık Erkek Yatılı Kur´an Kursu ve Külliyesi inşaatı, hayır sahiplerinin de katkılarıyla hızla yükseliyor.
Garip Ozan Vefat Etti
Garip Ozan Vefat Etti
Halk arasında Garip Ozan olarak bilinen Hasan Hüseyin Yılmaz (75) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Tedbirleri Ciddiye Alın
Tedbirleri Ciddiye Alın
Divriği Kaymakamı Mehmet Bek; ilçede son günlerde corona virüs vakalarının arttığını söyleyerek “Covid salgının şakası yok. Dikkatlerimizi had safhada bu meseleye yoğunlaştırmalı, tedbirleri ciddiyete almalıyız. Aksi takdirde bu kış çok canımız yanacak” dedi.
Denetimler Hız Kesmiyor
Denetimler Hız Kesmiyor
Akıncılar ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalar ve tedbirler, denetim ekipleri tarafından aralıksız sürdürülüyor.
HEDEFLERE  ULAŞACAĞIZ--VİDEO
HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ--VİDEO
Vali Salih Ayhan, İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı toplantılarının son oturumuna katıldı. İl Özel İdaresi´nin 2021 yılı bütçesinin 195 milyon lira olarak kabul edildiği toplantıda meclis üyelerine hitap eden Vali Salih Ayhan, ilimizde birlik ve beraberlik içerisinde 2023 hedeflerine ulaşılacağını söyledi.
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2020 Ekim ayında Sivas´ta bulunan motorlu kara taşıtı sayısı 164 bin 877 olarak açıklandı.
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
Sivas´ta yeni doğmuş bebeğini boş araziye terk ederek ölümüne sebep olan anne tutuklandı.
YEKELER´DEN  BÜYÜK BAŞARI
YEKELER´DEN BÜYÜK BAŞARI
Dünyanın en iyi bilim insanlarının sıralandığı liste Stanford Üniversitesi´nden Dr. John PA Ioannidis, K. W. Boyack ve J. Baas tarafından yayımlandı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Meftuni Yekeler listede Maden ve Metalürji alanında kendisine yer bularak büyük bir başarıya imza attı.
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sivas AB Bilgi Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle bir açıklama yayımladı. Açıklamada; “Kadına karşı şiddet, maalesef örneklerine en sık rastlanılan insan hakları ihlalidir” dedi.
İLÇEMİZİ MARKA  YAPMAK İSTİYORUZ
İLÇEMİZİ MARKA YAPMAK İSTİYORUZ
Şarkışla´da birtakım temaslarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Şarkışla ilçemiz hayvancılıkta oldukça önemli bir yerde, Şarkışla hayvan pazarı ise ülkemizde önemli bir yere sahip. İlçemizi birlikte daha çok çalışarak marka haline getirmek istiyoruz” dedi.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Haydar Mermer
Haydar Mermer
O Gün Gelir De…
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8412
EURO
9.3868
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Savaş, hiledir, hileden ibarettir.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5