VALI GUL, IFTARINI KÖY SOFRASINDA AÇTI
Merkeze bağlı Hıdırnalı köyünde iftar programına katılan Vali Davut Gül, "Bizi güler yüzle karşıladınız. Hepiniz aynı sofranın etrafında toplandınız. Buraya gelmemizin amacı sizlerle hemhal olmak iftarımızı birlikte açmak." dedi.
Tarih: 8.6.2017 06:00:00

M. MUSTAFA IŞIK
Sivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü organizesiyle merkeze bağlı Hıdırnalı köyünde iftar programı düzenlendi. Köy meydanında kurulan sofraya Vali Davut Gül ve Eşi Gülden Gül ile köyde yaşayan yediden yetmişe herkes katıldı. Manevi bir atmosfer içinde gerçekleşen iftar, Kur´an-ı kerim tilavetiyle başladı.
Ezanın okunmasıyla hep birlikte oruçlar açıldı. Yemek sonrası yapılan duanın ardından konuşma yapan Vali Gül, "Bizi güler yüzle karşıladınız. Hepiniz aynı sofranın etrafında toplandınız. Buraya gelmemizin amacı sizlerle hemhal olmak iftarımızı birlikte açmak." dedi.
İftar programlarının başka köylerde de gerçekleştirileceğini söyleyen Gül, "Hem sizlerin hem de bizlerin memnun olduğu bir tablo ortaya çıktı. Ramazan ayı birlik beraberliğin en üst seviyeye çıktığı bereketli bir ay. Bayramı beklemeden kırgınlıkların ortadan kalktığı, fakir, fukaranın korunup kollandığı, yardımlaşmanın arttığı bir ay. İnşallah sizler de bizler de Ramazan ayının manevi iklimine uygun hareket ederiz." ifadelerine yer verdi.