Vali Gül´den Klor Talimatı--Video
2018 yılı üçüncü dönem il koordinasyon kurulu toplantısında konuşan Vali Davut Gül, “Yaz dönemiyle beraber içme sularında sıkıntı var. Bunların klorlanması lazım. İl Özel İdaremiz muhtarlarımızı tekrardan uyarsın" dedi.
Tarih: 19.7.2018 07:00:10

FATİH TABUR

2018 yılı üçüncü dönem il koordinasyon kurulu toplantısı dün Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu´nda yapılan koordinasyon toplantısına kaymakamlar ve yatırımcı kurum ve kuruluş müdürlerinin yanı sıra ilçe belediye başkanları da katıldı.

Yatırımların son durumunun değerlendirildiği toplantıda kurum müdürleri darboğaz yaşanılan ve koordinasyonu gerektiren konular hakkında Vali Gül´e brifing verdi.

Projelerin hızlı bir şekilde faaliyete geçirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Gül, Sivas´a önemli yatırımlar kazandırıldığını söyledi.

Sivaslıların ikinci üniversite, II. Organize Sanayi Bölgesi ve Lojistik Köy olmak üzere 3 önemli talebinin olduğunu hatırlatan Vali Gül, “Bunlardan biri açıldı. Biri ihale edildi, yer teslimi yapıldı. Lojistik Köyünde 2 Ağustos´ta ihalesi yapılacak” dedi.

“12 İLÇEYE BÖLÜNMÜŞ

YOLLA ULAŞMIŞ OLACAĞIZ”

Sivas´ta yolların standardının yükseldiğine dikkat çeken Vali Gül, “Malatya yolumuz devam ediyor. 2019 yılı içerisinde Malatya-Sivas yolu da bölünmüş yol olacak. Bu yol da bittiğinde sırf il merkezimizde 12 ilçeye bölünmüş yolla ulaşmış olacağız. Bölünmüş yolu olmayan 4 tane ilçemiz var. Doğanşar, Altınyayla, Divriği ve Gürün. Gürün´ün Malatya ve Kayseri´yle bölünmüş yolu olduğunu düşündüğümüzde diğerlerinde de yol çalışması devam ediyor. Standart o kadar yükseldi ki il merkezinin ötesinde ilçenin bölünmüş yolu yoksa o eksiklik olarak kabul ediliyor. Havaalanı, Sıcak Çermik ve Yıldız Dağı yolunun projesi bitmek üzere. İnşallah bu sene içerisinde ihalesi yapılıp başlayacak” diye konuştu. 

HIZLI TREN 2019´DA

HİZMETE GİRECEK

Hızlı trenin 2019 yılında hizmet vermeye başlayacağını dile getiren Vali Gül, “Hızlı tren sırf Sivas´a değil, Sivas´ın ilçelerine de hizmet verecek. Ankara-Sivas Yıldızeli´ne hizmet veriyor. Onun dışında Erzincan-Sivas İmranlı, Hafik, Zara´ya doğrudan hizmet veriyor. Yarım saat uzaklıktaki ilçelere baktığımızda onlar da Kelkit Vadisi´nden hızlı trene kavuşmuş olacaklar. Sivas-Malatya proje aşamasında. İnşallah o da yapıldığında Ulaş ve Kangal doğrudan diğer ilçelerimiz de yarım saat mesafede hızlı trene kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.

“10 BİN KİŞİLİK YURT YAPMAKLA

GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Türkiye´de tek seferde yapılan en büyük yurt projesi olma özelliğine sahip 10 bin kişilik öğrenci yurdunun bu yıl öğrenci almaya başlayacağını kaydeden Vali Gül, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye genelinde inşaatı devam eden yurtların kapasitesi 400 bin yatak. Şu anlama geliyor: Malatya´da, Erzincan´da, Tokat´ta, Ordu´da, Isparta´da, Kütahya´da Türkiye´nin her tarafında Kredi Yurtlar Kurumu yurt yaptırıyor. Bazılarını kendi parasıyla yapıyor bazılarını müteşebbislere yaptırıyor. Bazıları da bizde olduğu gibi özel idare veya belediye tarafından yaptırılıyor. 10 bin kişilik yurt yapmakla biz gençlerimize sahip çıkıyoruz. Üniversitenin altyapısını güçlendiriyoruz. Daha önemlisi de rekabet edebilme durumumuzu güçlendiriyoruz. Bu yurtlar olmadığında bırakın dışarıdan öğrenci gelmesini bizim Akıncılar´da, İmranlı´da, Divriği´deki hemşerilerimiz bile tercih yaparken Sivas merkezde yurt yoksa yurdu olan şehirleri tercih edecekti. Tokat´ı, Kayseri´yi, Malatya´yı, Isparta´yı tercih edecekti. Sonuç itibariyle bu bir devlet politikası. Türkiye´nin her tarafında gençler istedikleri taktirde Kredi Yurtlar Kurumu´nun yurtlarında barınma imkanlarına kavuşabiliyor. Bunun dışında evde kalmak istiyor, hiçbir engel yok. Özel yurtta kalmak istiyor, özel yurdun standartlarını sağlamak şartıyla hiçbir engel yok. Bu yurtların borcu bittikten sonra yılda yaklaşık 25 milyon lira İl Özel İdaresi´nin geliri olmuş olacak. Bu da şu anlama geliyor: Bizim kırsal altyapıya kendi bütçemizden toplam ayırdığımız pay 24 milyon lira. Yani köylere harcadığımız para kadar bir gelire kavuşmuş olacağız.”

EĞİTİM YATIRIMLARI 18 KAT ARTTI

İlimizde eğitim yatırımları hususunda tarih yazıldığına dikkat çeken Vali Gül, “555 milyon lira devam eden eğitim yatırımlarımız var. 2 sene önce bütün eğitim yatırımlarımızın toplam miktarı 33 milyon liraydı. Yani yaklaşık 18 kat artan bir yatırım miktarımız var. Bu şu anlama geliyor: İlçede sorun varsa mutlaka çözmüşüzdür veya çözüyorduruz. İl merkezinde de yine böyle, köylerde de yine böyle. Eğer öğrenci varsa, okula da ihtiyaç varsa ya çözülmüştür ya da çözülme aşamasındadır. Yatırım gerektiren her şeyi bakanımızın sayesinde yaptık. Sırf onunla da kalmadık. 61 köyümüze halı saha yaptık. Bu sene de il merkezinde 10 tane halı saha yapıyoruz. 20 tane kapalı spor salonu yapıyoruz. Sivasspor´a futbol okulu yapıyoruz. İnşallah başlayacağız. Sivasspor´un da altyapısı güçlenmiş olacak. Yüzme havuzu ile ilgili kamuoyunda ‘yıllardır bitmiyor´ diye sıkıntı vardı. Yeniden ihale edildi ve yer teslimi yapıldı. İnşallah gelecek sene olimpik yüzme havuzumuzda bitmiş olacak. Dolayısıyla gençlerimiz basket istiyorsa basket, futbol istiyorsa futbol, yüzme istiyorsa yüzme, yürüyüş istiyorsa yürüyüş istediği her şeyi yapabilecekler” açıklamasında bulundu.

87 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Ağaçlandırma hususunda yapılan yatırımlara da değinen Vali Gül, “Ağaçlandırma ile ilgili orman teşkilatımıza teşekkür ediyorum. 2002´den günümüze kadar dikilen ağaçların miktarı bu sene dikilecekler dahil 87 milyon adet. Cumhuriyetin kuruluşundan 2002´ye kadar dikilen ağaç sayısı 15 milyon. Bazen ‘Yeşil Sivas Projesi´ devam etsin deniyor. Aslında ‘Yeşil Sivas Projesi´ devam ediyor zaten. Farkı şu: 2003´lerde İl Özel İdaresi ve merkezi hükümetten bulunan kaynaklarla devam ediliyordu. Şimdi Orman Bakanlığı´nın kendi finansmanıyla devam ediyor ama her sene 10 milyon, 12 milyon civarında fidan dikiliyor” değerlendirmesinde bulundu. 

KENE VAKALARINA DİKKAT

Vali Gül, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Kaymakamlarımız burada, belediye başkanlarımız burada. Yaz dönemiyle beraber içme sularında sıkıntı var. Bunların klorlanması lazım. İl Özel İdaremiz muhtarlarımızı tekrardan uyarsın. Çeşitli salgın hastalıklar olabiliyor. Bunu hem klorlamak lazım hem de klor alınan firmanın sertifikalı firma olup olmadığına özellikle bakmak lazım. Sertifikasız yerden alınanları klorlasanız bile yeterli etkiyi göstermediğini görüyoruz. Yaz dönemiyle beraber yine kene vakaları artıyor. Özellikle Kelkit Vadisi´nde. Bu konuda da duyarlı olunursa memnun oluruz.”

“PATRON MİLLET”

Konuşmasının sonunda 24 Haziran seçimlerini değerlendiren Vali Gül, “Huzurlu bir seçim geçirdik. Türkiye genelinde de çok şükür hem huzurlu hem de yoğun bir katılımlı bir seçim oldu. Türkiye; Cumhuriyet tarihine baktığımızda üçüncü dönem diyebileceğimiz bir yönetime girdi. Neden üçüncü  dönem diyoruz. Birinci dönem Cumhuriyetin kuruluşu ve tek partili olan 1950´ye kadar olan dönem. İkinci dönem 1950´den günümüze kadar parlamenter sistemin olduğu dönem. Üçüncü de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin olduğu yeni dönem. Yeni dönemle beraber herkesin alışkanlıklarını terk etmesi gerekiyor. En başta da bürokrasinin alışkanlıklarını terk etmesi gerekiyor. Küçülen bir devlet var. Daha iyi işleyen, daha çabuk karar veren bir devlet sistemi var. Bunu nereden anlıyoruz? Bakanlık sayısının azalmasından. Özetle yeni dönemin fotoğrafı şu: Patron millet ve milletin seçtiği bir yönetim var. O yönetime de ayak uyduracak kamu görevlileri var. Bizlerin bu perspektif ışığında şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da olabildiğince işimizi doğru yapıp, vatandaşı memnun edip ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap vermemiz gerekiyor. Bu açıdan her birinize ayrı ayrı görevler düşüyor. Şimdiye kadar yaptığınız görevlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sivas ve hemşerilerimiz en iyisine layık. Bürokrasiyi ortadan kaldırıp en hızlı şekilde görevimizi yaparsak daha iyi fırsatları halkımıza ve ilimize sunmuş oluruz” diyerek konuşmasını sona erdirdi.

/resimler/2018-7/18/1738123167540.jpg

/resimler/2018-7/18/1739287544048.jpgVideo Tarihi: 18.7.2018 19:34:21
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Vali Klor Talimatı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vakalar Çoğalınca Tedbirler Arttı!
Vakalar Çoğalınca Tedbirler Arttı!
Ülkemizde koronavirüs vaka sayısının 30 bine dayanması, ölü sayısının ise sürekli artması sonucu alınan tedbirler sıklaştırıldı. Dün Beştepe´de yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Hafta içi her gün 21.00 ila 05.00 saatleri arasında genel sokağa çıkma yasağı sınırlaması uygulanacak. Hafta sonları cuma akşamı 21.00´den pazartesi sabahı 05.00´e kadar kesintisiz devam edecektir. Yani cumartesi, pazar artık evlerimizdeyiz” dedi.
Yoldan Çıkıp Üçüncü Araca Da Çarptı: 7 Yaralı--Video
Yoldan Çıkıp Üçüncü Araca Da Çarptı: 7 Yaralı--Video
Sivas´ta meydana gelen trafik kazasında bir otomobil çarpmanın etkisi ile karşı şeride geçerek üçüncü bir otomobile çarptı. Kazada 1´i ağır 7 kişi yaralandı.
Sivas´ta Okul Öncesi Eğitimde Uzaktan Eğitime Geçildi
Sivas´ta Okul Öncesi Eğitimde Uzaktan Eğitime Geçildi
Sivas´ta Covid-19 tedbirleri kapsamında resmi anaokulu, anasınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim öğretimde uzaktan eğitime geçildi.
İhtiyaçlılar Üşümeyecek
İhtiyaçlılar Üşümeyecek
Sivas merkezde ikamet eden ve yardıma muhtaç olan ailelerin yakacak giderlerine destek olmak isteyen Sivas Belediyesi her aile için 500 lira nakit yardım yapacak.
Gazetelerimizi  Ayakta Tutmalıyız
Gazetelerimizi Ayakta Tutmalıyız
Sivas ve Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, gazetemizi ziyaret etti. Genel Yayın Koordinatörümüz Taner Karabal ile bir araya gelen Başkan Eken, “Bütün Sivaslı iş adamlarımıza, firmalarımıza, hemşehrilerimize seslenmek istiyorum: Sivas´ın yerel basınına sahip çıkmamız lazım. Gerek abonelik olarak, gerek reklam vererek gazetelerimizi ayakta tutmamız lazım” dedi.
Zorlu Süreci Birlikte Atlatalım
Zorlu Süreci Birlikte Atlatalım
24. Komite temsilcileriyle bir araya gelerek talepleri dinleyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Turizm acentelerimizin sorunları konusunda halkımıza çağrı yapıyoruz. Lütfen yerel acentelerimizi, firmalarımızı ve esnaflarımızı destekleyelim. Alışverişlerimizi yerel firmalarımızdan yapalım. Yaşanan zorlu süreci el birliği ile atlatalım” dedi.
Simitler Hijyenik Ortamda Satılacak--Video
Simitler Hijyenik Ortamda Satılacak--Video
Belediye tarafından kent meydanındaki simitçilere simit arabası hediye edildi. Başkan Hilmi Bilgin, “Simitler daha hijyenik ortamda satılacak” dedi.
Meslek Liselerinin  İtibarı Güçlenecek
Meslek Liselerinin İtibarı Güçlenecek
Meslek lisesi öğrencilerinin burs kapsamına almasının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Sivas Hizmet Vakfı´nın, meslek lisesi öğrencilerini burs kapsamına alması meslek liselerinin itibarını güçlendirerek nitelikli işgücü oluşturulmasına katkı sağlamasını çok kıymetli ve değerli buluyor aynı zamanda takdirle karşılıyoruz” dedi.
Cumhuriyet Üniversitesi  Adından Söz Ettiriyor
Cumhuriyet Üniversitesi Adından Söz Ettiriyor
Cumhuriyet Üniversitesi bünyesindeki 5 akademisyen dünyadaki akademisyenler arasında ilk yüzde 2 arasına girmeyi başardı.
Erken Tanı Çok Önemli
Erken Tanı Çok Önemli
Sivas Medicana Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Eyüp Coşar, AIDS´e yol açan HIV hastalığının tedavisinde erken tanının çok önemli olduğunu söyledi.
Süreci Birlikte Takip Etmeliyiz
Süreci Birlikte Takip Etmeliyiz
18 Kasım´da gerçekleştirilen TOBB Ekonomi Şurası´nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin teşvik kararnamesinin imzalanması ve altyapı ödeneğinin tamamının gönderilmesini talep eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Cumhurbaşkanımız talimat verdi. Sürecin takibinin yapılmasında herkese göreve düşüyor” dedi.
Sivas´ın Markası Olacak--Video
Sivas´ın Markası Olacak--Video
“Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Stratejik Plan Dış Paydaş Çalıştayı” Öğretmenevi´nde gerçekleştirildi. Çalıştayın açılış programında konuşan Vali Salih Ayhan, “Bilim ve Teknoloji Üniversitemizin her türlü programına katılıp destek sağlayarak emekleme döneminden yürüme dönemine, yürüme döneminden de koşma dönemine hızlı bir şekilde geçmesini istiyorum. İnşallah Sivas´ın gelecekte marka ve değer üreten bir kurumu olacak” dedi.
Sivas “Dede”sini Kaybetti
Sivas “Dede”sini Kaybetti
Sivas´ın kanaat önderlerinden olan ve Şehabettin Dede olarak bilinen Şehabettin Açık (97) hayatını kaybetti.
Kedinin Yardımına İtfaiye Koştu--Video
Kedinin Yardımına İtfaiye Koştu--Video
Sivas´ın Ulaş ilçesinde telefon direğinin tepesinde mahsur kalan kediyi itfaiye ekipleri kurtardı.
Kafeler Kapatılınca Çareyi Kestane Satmakta Buldu
Kafeler Kapatılınca Çareyi Kestane Satmakta Buldu
Sivas´ta Covid-19 tedbirleri kapsamında kafesinin kapısına kilit vuran bir işletme sahibi, personel ve diğer giderlerini karşılayabilmek için kestane satmaya başladı.
   Güvenlik Kamerasına Yansıdı
Güvenlik Kamerasına Yansıdı
Sivas´ta hurda toplama amaçlı kullanılan ATV motoru ile bisikletin çarpışması sonucu meydana gelen kazada bir kişi yaralandı, kaza anıysa güvenlik kamerasına yansıdı.
Şehidin Annesi Ve Babası Bir Gün Arayla Vefat Etti
Şehidin Annesi Ve Babası Bir Gün Arayla Vefat Etti
Sivas´ta Şehit Jandarma Uzman Çavuş Saadettin Yazıcı´nın Covid-19 tedavisi gören annesi ve babası bir gün arayla vefat etti.
36 Yıl Sonra Tapularına Kavuştular
36 Yıl Sonra Tapularına Kavuştular
Sivas´ta 40 esnaf 36 yılın ardından işyerlerinin tapularına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
Kartpostallık Görüntüler Oluştu
Kartpostallık Görüntüler Oluştu
Sivas´ta saat 20.00 itibariyle başlayan sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte tarihi kent meydanında kartpostallık görüntüler oluştu.
Bakanlık Esnafa  Destek Verecek
Bakanlık Esnafa Destek Verecek
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Bakanlığı´nın pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafa kira, elektrik, doğal gaz ve su faturalarının ödenmesi noktasında hibe desteğinde bulunacağını söyledi.
Hızla Yükseliyor
Hızla Yükseliyor
İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi işbirliği ile yaptırılan Müftü Abdurrauf Efendi Hafızlık Erkek Yatılı Kur´an Kursu ve Külliyesi inşaatı, hayır sahiplerinin de katkılarıyla hızla yükseliyor.
Garip Ozan Vefat Etti
Garip Ozan Vefat Etti
Halk arasında Garip Ozan olarak bilinen Hasan Hüseyin Yılmaz (75) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Tedbirleri Ciddiye Alın
Tedbirleri Ciddiye Alın
Divriği Kaymakamı Mehmet Bek; ilçede son günlerde corona virüs vakalarının arttığını söyleyerek “Covid salgının şakası yok. Dikkatlerimizi had safhada bu meseleye yoğunlaştırmalı, tedbirleri ciddiyete almalıyız. Aksi takdirde bu kış çok canımız yanacak” dedi.
Denetimler Hız Kesmiyor
Denetimler Hız Kesmiyor
Akıncılar ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalar ve tedbirler, denetim ekipleri tarafından aralıksız sürdürülüyor.
HEDEFLERE  ULAŞACAĞIZ--VİDEO
HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ--VİDEO
Vali Salih Ayhan, İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı toplantılarının son oturumuna katıldı. İl Özel İdaresi´nin 2021 yılı bütçesinin 195 milyon lira olarak kabul edildiği toplantıda meclis üyelerine hitap eden Vali Salih Ayhan, ilimizde birlik ve beraberlik içerisinde 2023 hedeflerine ulaşılacağını söyledi.
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2020 Ekim ayında Sivas´ta bulunan motorlu kara taşıtı sayısı 164 bin 877 olarak açıklandı.
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
Sivas´ta yeni doğmuş bebeğini boş araziye terk ederek ölümüne sebep olan anne tutuklandı.
YEKELER´DEN  BÜYÜK BAŞARI
YEKELER´DEN BÜYÜK BAŞARI
Dünyanın en iyi bilim insanlarının sıralandığı liste Stanford Üniversitesi´nden Dr. John PA Ioannidis, K. W. Boyack ve J. Baas tarafından yayımlandı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Meftuni Yekeler listede Maden ve Metalürji alanında kendisine yer bularak büyük bir başarıya imza attı.
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sivas AB Bilgi Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle bir açıklama yayımladı. Açıklamada; “Kadına karşı şiddet, maalesef örneklerine en sık rastlanılan insan hakları ihlalidir” dedi.
İLÇEMİZİ MARKA  YAPMAK İSTİYORUZ
İLÇEMİZİ MARKA YAPMAK İSTİYORUZ
Şarkışla´da birtakım temaslarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Şarkışla ilçemiz hayvancılıkta oldukça önemli bir yerde, Şarkışla hayvan pazarı ise ülkemizde önemli bir yere sahip. İlçemizi birlikte daha çok çalışarak marka haline getirmek istiyoruz” dedi.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Haydar Mermer
Haydar Mermer
O Gün Gelir De…
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8412
EURO
9.3868
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1