22.07.2017 05:00:00 0

VATANDAŞLARIMIZI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürlüğünün 4 Eylül Barajı´nda başlattığı bakım onarım çalışması nedeniyle Sivas Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisi´ne barajdan kısıtlı miktarda su verileceği, vatandaşların mağdur olmaması için Paşabahçe mesire alanından gelen

SİVAS

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, DSİ 19. Bölge Müdürlüğü tarafından 4 Eylül Barajı´nda 1,5 ay süreyle bakım onarım çalışması yapılacağını, bu sürede arıtma tesisine Paşabahçe´den su verilerek aradaki farkı kapatacaklarını belirtti.
Barajdan gelen suya göre, Paşabahçe´den gelen suyun sertlik derecesinde bir miktar artış olacağını ancak kalitede değişiklik olmayacağını aktaran Karaman, "Bu süreç tamamlandıktan sonra yine barajdan su verilmeye başlanarak sertlik derecesi düşürülecek." ifadelerini kullandı.
Karaman, çalışmalar süresince zaman zaman kısmi kesintiler de yaşanabileceğini belirterek, şunları kaydetti:
"Her türlü tedbiri alıp vatandaşlarımızı mağdur etmeden ciddi bir çalışmayla süreci tamamlamaya çalışacağız. Bu mecburiyetten kaynaklanan bir durum. Vatandaşlarımızın suyun kalitesi konusunda herhangi bir endişe taşımamasını rica ediyoruz. Bu çalışma esnasında mağduriyet yaşayacak vatandaşlarımızdan şimdiden özür diliyoruz. Havaların sıcak gitmesinden dolayı bahçe sulamalarının artması depolarımızı hızla aşağı indiriyor. Bu süreçte vatandaşlarımız suyu azami şekilde dikkatli kullanıp su tasarrufu yaparlarsa mağduriyet asgari seviyeye inecektir." (AA)