GÜNDEM 26.02.2021 07:00:00 0

Vekillerden teşekkür ziyareti

AK Parti Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, M. Habib Soluk ve Semiha Ekinci, ilimize yapılan sağlık yatırımları ve yeni gerçekleştirilen hekim atamaları dolayısıyla Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya teşekkür ziyaretinde bulundu

Fatih TABUR

İlimizin sağlık kadrosu güçlenmeye devam ediyor. Sivas Numune Hastanesi, Sivas Devlet Hastanesi ve ilçe hastanelerde görev yapmak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından 35 yeni doktor kadrosu tahsis edildi. Tahsis edilen kadrolardaki doktorların 18’i il merkezinde, 17’si ise ilçelerde görev yapacak. Atanan uzman doktorlar arasında çocuk endokrin ve nefroloji doktorları da yer alıyor.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci; “Sağlık Bakanlığımız tarafından Sivas Numune Hastanesi, Sivas Devlet Hastanesi ve ilçe hastanelerimizde görevlendirilmek üzere Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında 97. Dönem Münhal kadrolar açıklandı. Sultan Şehrimiz Sivas merkeze çocuk endokrin ve nefroloji başta olmak üzere 10’u uzman, toplam 18, ilçelerimize 17 uzman doktor/doktor kadro tahsisi yapıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın  ve Sağlık Bakanımız  Dr. Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer yandan AK Parti Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, M. Habib Soluk ve Semiha Ekinci, ilimize yapılan sağlık yatırımları ve yeni gerçekleştirilen hekim atamaları dolayısıyla Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.