GÜNDEM 27.10.2020 07:00:00 0

Yapılan Zamlar Mağdur Ediyor--Video

Pandemi nedeniyle zor günlerden geçildiğini söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, elektrik ve doğal gaza yapılan zamların geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

Fatih TABUR

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, soğuk havaların  kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde, elektrik ve doğal gaza yapılan zamların hem esnafın hem de vatandaşların cebini yaktığını söyledi.

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaşanan pandemi nedeniyle esnafın ve vatandaşların zor durumda olduğunu kaydeden Köksal, ?Zor bir süreçten geçiyor. Bu süre içerisinde elektrik ve doğal gaza yaklaşık yüzde 30 civarında zam yapılması faturalara da yansımaya başladı. Yaşanan süreçten etkilenen esnaflarımız ve vatandaşlarımız kış aylarında zor durumda kalacak ve faturaları ödemekte zorlanacaktır.  Vatandaşların önemli giderlerinin başında elektrik ve doğal gaz gelmektedir. Her zaman  en temel ihtiyacımız olan elektrik ve doğalgazın kullanımı  daha da artacaktır. Bu giderlerin karşılanmasında devletimiz esnafımıza ve vatandaşlarımıza yardımcı olmalı ve bu süreci zorlanmadan birlikte ve kolaylıkla geçirmelidir. Esnaflarımız ve vatandaşlarımız pandeminin arttığı bu günlerde önemli gider kalemi olan elektrik ve doğalgazda acilen indirime gidilerek bu süreci rahat geçirebilmelidir? dedi.