“Yenileneceğiz, Gelişeceğiz”--Video
Sivas Valiliği koordinesinde ´ortak akılla yarınlara´ sloganıyla düzenlenen “Sivas Çalıştayı” dün gerçekleştirildi. 36 moderatör ve 360´a yakın katılımcıyla gerçekleştirilen çalıştayın açılış programında konuşan Vali Salih Ayhan, “Rabbim yolumuzu aydın eylesin. Niyetimiz halis, akıbeti de hayır olur inşallah. İstişare noktasında ve ilimizin yol haritasının değerlendirilmesi noktasında güzel sonuçlar çıkacak. Yenileneceğiz, gelişeceğiz, ilerleyeceğiz” dedi.
Tarih: 27.12.2018 07:00:01

FATİH TABUR

İlimizin bugününün ve yarınının genel değerlendirmesi; ekonomik, sosyal, kültürel durumun istişaresi ve yol haritasının belirlenmesi amacıyla valilik tarafından organize edilen “Sivas Çalıştayı” dün gerçekleştirildi.

Wedding Palace Düğün Salonu´nda “ortak akılla yarınlara” sloganıyla yapılan çalıştaya Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken´in yanı sıra çok sayıda il protokolü, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından  okunan İstiklal Marşı ile başlayan çalıştayın açılış programında konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Sivas´ın tarihi bir güne imza attığını söyledi.

“İLK DEFA BÖYLE BİR TOPLANTIYA KATILIYORUM”

Birlik ve beraberlik içerisinde Sivas ortak paydasında bir araya  gelindiğine vurgu yapan Başkan Eken, “Bugün heyecanlanmamak mümkün değil. İlk defa birlik ve beraberlik içerisinde bir toplantı düzenleniyor. Sivas´ta bulunan bir iş adamı olarak yıllardır ilk defa böyle bir toplantıya katılıyorum. Sayın Valimiz ilimizde göreve başladığı ilk günden itibaren ‘ortak akıl´ dedi. Bugün de bunun örneğini görüyoruz. Bugüne kadar Sivas´ta birlik, beraberlik olmadığı için ‘Sivas hep geri kalıyor´ diyorduk. Bunun sebebi bu gibi ortamları sağlamamaktı. Geçmişte böyle bir organizasyon yapılsaydı belki geçmiş yıllarda alınan yanlış kararlardan da dönülmüş olunurdu. Daha sağlıklı düşünülseydi, ‘Ben yaptım´ değil de ‘Biz yaptık´ denseydi Sivas gerçekten de bugün hak ettiği yere gelmiş olurdu. Çalıştayımızın ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“SİVAS, TARİH BOYUNCA HEP ÖNDE OLMUŞTUR”

Başkan Eken´in ardından konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ise  “Sivas, tarih boyunca bilim, sanat, kültür alanında hep önde olmuştur. Moğollar ve Timur örneğinde olduğu gibi Anadolu´nun çöküşü Sivas´tan başlamış, Cumhuriyet örneğinde olduğu gibi Anadolu´nun yükselişi yine Sivas´tan başlamıştır. Ortak akıl, ortak fikir ve ortak çalışmayla şehrimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bugünkü çalışma buna yönelik bir çalışmadır. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu çalıştayın hayırlara vesile olmasını diliyorum ” diye konuştu.

“HAYALLERİ VE PROJELERİ BASİTE ALMAMAK LAZIM”

“Sivas Çalıştayı” gibi çalışmaların ilimizde geçtiğimiz yıllarda da yapıldığını anımsatan Belediye Başkan Sami Aydın da “Önemli olan burada çıkan fikirlerin hayata geçirilmesidir. İnşallah Sivas için fikri olan, projesi olan, düşüncesi olan her birey o fikir ve düşüncesini burada ifade etme fırsatı bulur. Her düşünce veya her proje hayata geçirilmeli diye bir şey yok. Doğal olarak bunlar değerlendirilir, üzerinde çalışmalar yapılır ve şehrimiz için faydalı olacağı umut edilen projeler hayata geçirilir. Hayalleri ve projeleri basite almamak lazım. Çünkü hayal etmeden, düşünmeden hiçbir şeyi hayata geçirme şansımız olmaz. İşin püf noktası hayaldir. Bu hayalin ikinci aşaması projedir. Son aşaması da yapımıdır. Biz ülkemiz adına, şehrimiz adına o değerli hayalleri, değerli fikirleri ortaya koyacak arkadaşlarımıza şimdiden teşekkürlerimizi, şükranlarımızı iletiyoruz. Bu toplantının ilimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyor, projede emeği olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

“GÜZEL BİR SONUÇ ÇIKACAK”

Sivas için birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir yola çıkıldığını ifade ederek konuşmasına başlayan Vali Salih Ayhan ise “Rabbim yolumuzu aydın eylesin. Niyetimiz halis, akıbeti de hayır olur inşallah. Arkadaşlarımız 1 buçuk aydır yoğun bir çalışma yapıyorlar, güzel bir mutfak hazırlığı oldu.  İnşallah güzel bir sonuç çıkacak. İstişare noktasında ve ilimizin yol haritasının değerlendirilmesi noktasında güzel sonuçlar çıkacak. Neden istişare diyoruz? Dün saat 16.00 civarında Meteoroloji Müdürünü aradım ve ‘Sivas´ta durum nedir, bir kar yağışı olacak mı?´ diye sordum.  Yarım saat sonra geri döndü ve  çok yoğun bir kar yağışı ve buzlanma olacağına dair bilgi geldiğini söyledi. Verileri toparladıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz, Karayolları, Özel İdare ile istişare yaptıktan sonra hemen kararımızı verdik. Karar verince şaşırdılar. Bir damla kar yok, okullar tatil. Bu bilgi doğru mu acaba diye valiliğin telefonları kilitlendi.  Fiziki durumla talep edilen karar arasında bir örtüşme oldu. Burada istişarenin önemine vurgu yapmak istiyorum. İlmin ve bilimin ışığında ve istişareyle beraber karar verince güzel sonuçlar ortaya çıkıyor” dedi.

“KAMU YATIRIMLARINDA 6. SIRADAYIZ”

Türkiye´nin son yıllarda değişim ve dönüşüm sürecine girdiğinin altını çizen Vali Ayhan, “Yeni yönetim anlayışıyla bir rota belirleniyor. Temel gayemiz bu. Bunun için yola çıktık, bir sinerji oluşturalım dedik. Tüm kurumların kapasitelerini maksimum seviyeye çıkaralım dedik. 2006 yılında yine valilik koordinatörlüğünde böyle bir çalışma yapıldı. O zamanki hayallerin ve projelerin hemen hemen yüzde 90´ı gerçekleşti. Bugün de ‘ortak akılla yarınlara´ diyerek yola çıktık. İnşallah buradan güzel sonuçlar çıkacak. Tabii Türkiye 15-16 yıldır olağanüstü bir değişim yaşadı ve Sivas da bundan payını aldı. Kamu yatırımlarında 6. sıradayız.  Para bulmanın bir anlamı yok. Bir de hayaliniz olacak, o paraların proje olarak doğru yere harcanması lazım” ifadelerini kullandı.

“DEĞİŞİMİ ÇOK İYİ OKUMAK LAZIM”

Vali Ayhan, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Türkiye´nin 2023, 2053 ve 2071 hayalleri var, hedefleri var. Burada Türkiye´deki değişim ve ilimizdeki değişim var. Tüm kurumlarımız, STK´larımız, söz söyleyen herkes kendisini konumlandırmalı. 17. yüzyıl kafasıyla 21. yüzyılı yönetmek mümkün değil.  Değişimi çok iyi okumak lazım. Bizlerin de  Sivas olarak 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarını şekillendirmesi lazım. Elbette buradan çıkan sonuç; konuştuk, yazdık, bitti olmayacak. Dinamik bir yapı kuracağız. Buradan çıkacak sonuçları üst bir uzman ekiple uygunlaştıracağız. Tüm kurumlarımıza da ‘Yol haritanız budur´ diyeceğiz ve herkes kendi programında çalışacak. Sürecin yönetimindeki kurumlardan, süreç yöneten kurumlara geçmeliyiz. Bütün kurumlarımızın, bütün STK´larımızın, bütün hizmet vericilerimizin kendisini buna konumlandırması lazım.”

“SİVAS´IN BİZE BİR ÖDEV VERMESİNİ İSTİYORUZ”

Sivas´ta “ortak akıl” ile  dinamik bir yapının oluşturulacağına dikkat çeken Vali Ayhan, “5 ana başlık altında buradan çıkan kararları istişare edeceğiz. Burada 400´e yakın katılımcı var, 36 moderatör var hepsine çok teşekkür ediyorum. Kurumlar ve kurum amirlerinden bir ricam var. Masada bir düşünce ortaya çıktığı zaman ‘Zaten biz bunu yapıyoruz´, ‘Biz zaten bunu düşündük´, ‘Biz zaten böyle yapmıştık´ gibi cümleler olmasın.  ‘Zaten´ kelimesini yasaklıyorum. Çünkü ‘zaten´ kelimesini çok kullanan bir kişinin zihninde büyük engeller vardır.  Sivas´ın rotasını sadece bu kadar kişi mi belirleyecek? Tabii ki hayır. ‘Bir fikrim var´ sistemini açtık. Oradan yüzlerce fikir geldi, arkadaşlarımız onları da toparlıyorlar. Sivas´a dair düşüncesi olan herkesin fikirlerini alacağız. Yani bu çalıştayda Sivas´ın bize bir ödev vermesini istiyoruz. Biz hazırlıklayız. Kurumsal yapılarımız buna hazır. Finans konusu hiç önemli değil. Güzel fikirlerin projesinin bulunacağını hep söylüyorum. İnşallah burada her beraber yönetişim kavramına uygun bir şekilde güzel fikirler çıkaracağız. Hep beraber ortak yarınlara diyorum. Yenileneceğiz, gelişeceğiz ve ilerleyeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Protokol konuşmalarının ardından “eğitim, öğretim ve gençlik”; “kültür, sanat ve turizm”, “sağlık ve sosyal politikalar”, “ekonomik kalkınma ve gelişme”, “altyapı, çevre ve şehircilik” olmak üzere 5 ana başlık etrafında 36 moderatör ve yaklaşık 360 kişi ile “Sivas Çalıştayı” gerçekleştirildi.

/resimler/2018-12/26/1448005707433.jpg

/resimler/2018-12/26/1448181176637.jpg

/resimler/2018-12/26/1448370551899.jpg

/resimler/2018-12/26/1448545083410.jpg

/resimler/2018-12/26/1449114771290.jpg

/resimler/2018-12/26/1450385554277.jpg

/resimler/2018-12/26/1451427586814.jpgVideo Tarihi: 26.12.2018 17:01:12
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Yenileneceğiz Gelişeceğiz Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2020 yılına ilişkin konut satış istatistiklerinin açıklandığını ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; verilerin ilimiz açısından sevindirici olduğunu dile getirdi. Sivas´ta 2020 yılında koronavirüse rağmen konut satışlarının 719 adet arttığını belirten Çayır; “Gayrimenkul en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini sürdürüyor” değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken; “Ülkede şu an birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermemiz gerekir, hükümetimize destek vermek gerekir. Siyasette ayrımı bırakıp hep beraber aynı yolda, aynı gemide olduğumuzu düşünmek lazım” dedi.
Faiz Oranları Düşürülmeli
Faiz Oranları Düşürülmeli
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarların sorunlarını Demiröz´e ileten Köksal, “Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredilerin vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir” dedi.
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sivas Adliyesini ziyaret ederek personellerle bir araya geldi. Ziyaretlerde konuşan Başkan Bilgin, “Biz şehrimize hizmet etmekle görevliyiz. Sultan Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirebilmek, bu şehirde yaşayan hemşehrilerimizi daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvende hissettiği her alanda bir şehir oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Bunu yaparken de tek derdimiz milletimizin beklediği hizmetleri bu şehre kazandırmak” dedi.
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
2020 yılında; kırsal alt yapıya 4 milyon 876 bin TL, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen onarım çalışmaları ile yeni okulların yapımına ise 26 milyon 676 bin TL olmak üzere Şarkışla ilçesine toplam 31 milyon 552 bin TL harcama yapıldı.
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
Başkent Grup Ecza Deposu´nun Sivas Bölge sorumlusu Ali Kaplan çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Tokat, Amasya, Samsun, Erzincan, Erzurum ve Ağrı illeri bize bağlı. Sivas´ta ve bu şehirlerde faaliyet gösteren eczanelere hizmet veriyoruz ve Sivas´ta 5 kişilik istihdam sağlıyoruz” dedi.
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
AK Parti Sivas 7. Olağan İl Kongresi´ne katılmak üzere şehrimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz; Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ´ı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin konuşan Başkan Çetindağ; “Sayın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz´den Demirağ OSB´de tarıma dayalı sanayinin kurulması noktasında altyapının hazırlanmasını ve ilimizin 6. Bölge´ye alınarak teşvikte hak ettiği konuma getirilmesini istedik” dedi.
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
Sivas´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 140 köy yolu araç ulaşımına kapandı.
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Sivas´ın Ulaş ilçesinde Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünce başlatılan kampanyayla öğrencilere kitap desteğinde bulunuldu.
Omuz Omuza Kar Kürediler
Omuz Omuza Kar Kürediler
Sivas´ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen kent merkezini gezinen Vali Salih Ayhan ve Başkan Hilmi Bilgin, kar temizleme ekiplerini ziyaret ederek kar küredi.
8 Araç Mahsur Kaldı
8 Araç Mahsur Kaldı
Sivas´ın Gemerek ilçesinde Sivas-Kayseri karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle 8 araç mahsur kaldı.
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Sivas´ta akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi.
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
Sivas´ta ilk Covid-19 aşısı Sivas Numune Hastanesinde Başhekim Kenan Kaygusuz´a yapıldı.
İlk Kez Kar Gördüler
İlk Kez Kar Gördüler
Sivas´ta uzun süredir beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Beyaza bürünen kent meydanında kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
AK Parti Sivas İl Başkanlığı´nın 7´nci Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Hakan Aksu ile yola devam kararının alındığı kongreye online olarak katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste ezici bir çoğunluk olarak temsil edilecek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini tekrar kazanacağız. Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir” dedi.
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Sivas´ta ele geçirilen 283 adet gümrük kaçağı kol saati ve 391 adet cüzdana el konuldu.
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Sivas´ta yaklaşık 30 çocuk kumbarasında biriktirdiği paralarla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına mont ve bot yardımı yapıyor.
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken; Taşhan çevresindeki koruma alanı sınırının daraltılması noktasında Başkan Bilgin´den destek istedi.
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Tiyatro Kiraz “Hayat Üniversitesi” adlı oyun Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) sahnesinde oyun 14 -15 Ocak tarihlerinde seyirciyle buluşacak.
  Meslek Liseleri Tasarlayacak
Meslek Liseleri Tasarlayacak
İlimizde 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde yenilenecek olan 140 öğretmen odasını meslek liseleri tasarlayacak.
İhtiyaçlılara Dev Destek
İhtiyaçlılara Dev Destek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; geçtiğimiz yıl korona virüs salgınının başladığı Mart ayından 31 Aralık 2020 tarihine kadar olan süreçte ilimizde Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında ihtiyaçlılara 174 milyon 146 bin 767 lira ödeme yapıldığını açıkladı.
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
Sivaslı hemşehrimiz Selamet Ağaoğulları, Hayat Ağacı Derneğine 34 bin 40 TL değerinde gıda kolisi gönderdi. İçerisinde çay, şeker, sıvı yağ, zeytin, salça gibi temel gıda maddelerinden oluşan koliler ihtiyaçlılara dağıtılacak.
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olan Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetemize ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Demirgil, “Yerel basının hem bizler tarafından hem de devlet tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Gerçekten bu süreçte sizde çok zor durumdasınız” dedi.
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Derneği´nin Kurucu Başkanı Muhittin Karahan ve kurucu üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Bilgin, “Derneğin kurucularına, yöneticilerine ve üyelerine başarılar diliyorum” dedi.
Test Üretimi Başlayacak
Test Üretimi Başlayacak
Valiliğin himayesinde, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesinin ortaklığında kurulan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ne (SİVTAŞ) ait yem fabrikasında test üretimleri bu ay içerisinde başlayacak. İlimizde tarım ve hayvancılığa büyük katkı sunması beklenen yem fabrikasında seri üretime ise Şubat ayında geçilecek.
Havadan Görüntülendiler--Video
Havadan Görüntülendiler--Video
Sivas´ta doğada nadir olarak görülen yaban keçileri drone ile havadan görüntülendi
Korkutan Yangın—Video
Korkutan Yangın—Video
Sivas´ın Suşehri ilçesinde PVC yüklü tırla, LNG tanklı tankerin çarpıştığı kaza sonrası çıkan yangın paniğe neden oldu. Korkutan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı
Uzmandan Kritik Uyarı
Uzmandan Kritik Uyarı
Sivas´ta Covid-19 hastalığını atlatan iki hastada ani işitme kaybı görüldü. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Adnan Ekinci, Covid-19 sonrası yaşanabilecek işitme kaybına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Sivas´ta otomobil sürücüsü yan koltuktaki su şişesini düzeltirken direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki araçlara çarptı. Üç aracın karıştığı kazada kimse yaralanmadı.
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
TOBB Vergi Komisyonu Başkanı ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize ziyarette bulundu.
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4