SPOR 15.02.2021 07:00:00 0

Zaraspor Açıldı

Zara ilçesinde spor faaliyetlerinin daha etkin yapılmasını sağlamak ve başarılı sporcular yetiştirmek için İlçe Müdürlüğü bünyesinde kurulan Zaraspor Kulübü´nün açılışı gerçekleştirildi.

OĞUZHAN SARZEP

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kurulan Zaraspor Kulübü´nün açılışı gerçekleştirilen törenle yapıldı.

Zara Spor Salonunda yapılan açılış törenine Vali Salih Ayhan, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, Belediye Başkanı Fatih Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve ilçedeki sporcular ile antrenörler katıldı.

Programda konuşan Ayhan, koronavirüs salgını döneminden en çok etkilenenin çocuklar ve gençler olduğunu ifade ederek, ?Spor Sivas projemiz bu süreçten dolayı şu an uygulanamıyor. Ama bu arada da spor yatırımları devam ediyor. Zara yakın zamanda gençlik merkezine kavuşuyor. Eski stat yıkılarak yeni sentetik çim zeminli stat yapılacak. Zaraspor Kulübü ilçeye hayırlı olsun? dedi. Daha sonra Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, Vali Ayhan´a, Belediye Başkanı Fatih Çelik ise Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu´ya üzerinde isimleri yazılı Zaraspor forması hediye takdim etti.

Kulüpte; güreş, futbol, basketbol, voleybol, judo, atletizm olmak üzere birçok branşın olacağı açıklandı.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ