Numan Akay


Muhabbet ve Samimiyetle

Muhabbet ve Samimiyetle


Biz bu kelimelere ve içinde barındırdığı sevgiye hasret kaldık.

Dünyanın etkilendiği her olumsuzluklardan ülke olarak etkilendiğimiz için, sosyal hayatımızın içinde olanlarla önce aralandık sonrası belki de koptuk.

Ağız tadıyla sohbet, paylaşılarak çözebildiğimiz dertleşme, özlediklerimiz ile Cuma namazında karşılaşma planlarımız, her bayramda yaptığımız ziyaretlerimiz ve tüm hususi ve güzel hasletlerimizi biraz mecburi olarak bir kenara bıraktık.

Telefon görüşmeleri resmî ve kısa olmaya başladı, içimizde ve çevremizde yaşananların ürkütücü boyutlarda olduğuna tanık olduk.

Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak sözleri, bir emrivakinin dayatılması, insani ve toplumsal birliğin zafiyete uğratılması için yeterli bir söz oldu.

Bir kısım Avrupa ülkelerindeki gibi, duyarsız neme lazım içine kapalı bir hayatı benimsetme girişimleri biraz olsun mesafe aldı.

Sanal ortam, sanal alış veriş, sanal selamlaşma, sanal talep, sanal şikayet, sanal dialog aslında hepimizi yalnız bıraktı.

İteklendiğimiz zorunlu ahval, içimize hiç sinmiyor. İnşallah eski hayatımızı yeniden kazanırız.

Dışardan ve uzaktan yapılan her dokunuş, tedbir adı altında ve her konuda altımızı üstümüze getirdi.

Birbirimizden haberli, birbirimiz ile ilgili, farklı dünya ve siyasi görüşe sahip olunan insanlarla görüşebilme samimiyetini çoktan kaybetmiş iken, var olanları kaybetmek daha da üzücü.

Paylaşımcı, anlayışlı, bir selamın rahatlıkla alınıp verildiği günler için hepimize görevler düşüyor.

Çeşitli nedenlerle isteyerek ya da istemeyerek kopan insani İrtibatları tekrar sağlayalım.

Toplum hayatımızı yeniden inşa edelim.

Birlikte rahmet vardır.

Rahmetten de muhabbetten de, samimiyetten de uzakta durmayalım.

 

***

 

İrade Gazetemizin; yukarda belirttiğim, eksikliğini her an hissettiğimiz hususlarda, şehrimiz için talep ettiği bu kardeşlik havasına katkı sağlamak için ilk köşe yazımı…

Bu amaca uygun olarak ve muhabbetle ve samimiyetle iştirak ettim.

Bundan sonraki yazılarımda rencide etmeden, iftira etmeden, yıkmadan dökmeden şehrimiz için tenkit istek ve ricalarımız olacak.

Değerli Sivaslı hemşehrilerimi muhabbet ve samimiyetle selamlıyorum.

Yaklaşan Kurban Bayramlarını şimdiden tebrik ediyorum.

Ortak akıl ile hareket edersek, halının altına gübür biriktirmez isek, Sivas’ımız her geçen gün layık olduğu yere gelecektir inancındayım.

Bu vesile ile Yüce Mevla’dan herkese sağlık huzur ve bereket niyaz ediyorum.